Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális dolog, hogy nem...

Az normális dolog, hogy nem igazán érzek empátiát az emberek iránt, még rokonaim, családtagjaim iránt sem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 3 évben 3 nagyszülőm halt meg, (így sorozatban) valamint édesanyám is átesett egy rizikós műtéten. Mondhatni majdnem meghalt. És én rendkívüli módon könnyen veszem az ilyesmit. Mások pánikolnak, lelkileg megtörnek, egyfolytában zokognak. Én egy könnycseppet sem tudtam hullatni például a nagyszüleim temetésén sem. Miközben néztem, hogy unokabátyám 30 éves léttére is zokogott egyetemben a többi unokatestvéremmel. Akkor próbáltam magamra erőltetni egy pár könnycseppet, hogy nehogy kőszívűnek nézzenek. Vagy ha olvasok, vagy meglátok valamit a hírekben, hogy megölték ezt vagy azt a személyt, vagy balesetben meghalt, akkor sem indít meg bennem semmit, közömbös vagyok irántuk. Ellentétben másokkal, akik még egy vadidegenen is sokáig rágódnak. "jajj, szegény szerencsétlen" Sokszor gondolkodtam rajta, hogy talán pszichopata lennék??? Vagy csak egyszerűen egy olyan erős jellem, akit nem tör meg semmi??? Mellesleg, félreértés ne essék, nagyon szerettem a nagyszüleimet, ők is engem. Mondhatni az unokák közül én voltam a kedvenc, mégsem viselt meg a haláluk. Más is van így ezekkel a dolgokkal? Vagy esetleg keressek fel egy orvost, mert nincs rendben velem valami? :) Vagy örüljek neki, hogy ilyen a természetem, hogy pikk-pakk talpraállok egy tragédia után és csak elsiklik mellettem?
2013. szept. 3. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha valóban szeretted/szereted őket... akkor inkább örülj neki, hogy ilyen a természeted...!


Szerintem ez nem empátia hiány.

Inkább kevésbé vagy érzékeny másokhoz képes. Meg túlontúl racionális lehetsz. Itt arra gondolok, hogy valószínű nagyon jól beléd van programozva az, hogy emberek vagyunk, születünk, megbetegedhetünk és meg is halunk valamikor. Teljesen természetes a számodra.


Nyilván másnak is, csak ezt nehezebben fogadja el.


Elképzelhető, hogy már kiskorodban nagyon jól felvilágosítottak a halálról?

Esetleg magadban játszottad le sokszor a várható eseményeket, és most, hogy megtörténtek, már nem ér váratlanul?

Ilyenekre gondolok...

?!?

2013. szept. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így vagyok ezzel én is. Inkább akkor sírtam, amikor családtagomat, ismerősömet szenvedni láttam betegen, miután meghaltak, jóformán megkönnyebbültem, mert már nem szenvedtek. A temetéseken ha sírok is, nem azért aki elment, hanem azért aki itt maradt és épp mennyire szenved. Nem igazán tudom átérezni az egészet, a hírek engem sem zaklatnak fel. Szerintem jobb ez így, mindenkinek szabad döntése, hogy hogyan fogja fel a halált.
2013. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az erős jellemnek nem feltétele az ėrzéketlenség.Lehet,hogy csak így védekezel a tragédiákkal szemben,hiszen ha szeretett hozzátartozõk hullanak körülötted nagyobb gyakorisággal,ez is egy megoldãs.Persze jobb lenne,ha megtudnád siratni a dolgokat és engednéd,hogy fájjon,ez nem a gyengeség jele,hanem rėsze a gyásznak.Az empátiára szükséged van ahhoz,hogy tudj mást szeretni,megérteni,illetve viszont szeressenek,megėrtsenek.Tehát,ha van benned,azt élesztgesd,ne pedig elnyomd.
2013. szept. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A temetéseken mindenki magát sajnálja, meg másokat és hergelik egymást.

Nézd meg a dél-amerikaiakat, ünneplik a halált.

A hírek meg aztán már senkit sem zaklatnak fel, meg sem nézem, az egész az általános sz@r közhangulat fenntartásáról szól, mert rettegésében az ember irányítható. Elég fos így is, hadd ne érezzem magam szarul mások tragédiája miatt. Viszont ahhoz képest, hogy az emberek mit össze szörnyülködnek szóban, nem sokat segítenek az érintetteknek. Szal mese habbal.

Nincs veled semmi baj, jobb ha nem sajnálod magad, a sipákolás valóban nem vezet semmire.

Gondolom anyukádnak is mindenben a segítségére voltál amiben kellett, ezen felül ha pánikoltál volna, csak neki ártottál volna, hiszen ő is kétségbe esik.

Ha valaki beteg nem a sajnálat a segítség, hanem a valódi segítség, és az, hogy várjuk haza, mintha mi sem történt volna. Jól van ez így.

2013. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy pszichopata, az nem gondolkozik el ilyeneken, eszébe sem jut, hogy éreznie kellene valamit.
2013. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!