Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A háziorvosom írhat fel...

A háziorvosom írhat fel Xanaxot (vagy bármilyen más nyugtatót), vagy arra csak a pszichiáter jogosult?

Figyelt kérdés

2013. szept. 3. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
frontine-t írhat fel, az az újabb fajtájú xanax.
2013. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Írhat, de ebben az esetben nincs rá támogatás. 277 helyett 755 ft-ot kell érte fizetni.
2013. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, azt gondoltam, hogy többe fog kerülni...


Köszönöm mindkettőtöknek a választ.

2013. szept. 3. 13:39
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Írhat fel persze, de a legegyszerűbb az, hogy kiíratod 3 hónapra, vagy kéred a pszichiátriai rendelést, hogy postázza ki az receptedet. Itt úgy szokták.
2013. szept. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem a háziorvost, mert ma voltam pszichiátriai rendelésen és nem láttak el.


Az orvosom, aki eddig kezelt, nyáron elment más városba rendelni és egy újhoz küldtek, aki meg csak akkor foglalkozott volna velem, ha beszállok egy gyógyszer tesztelgetős hülyeségbe. (Még azt sem tagadta, hogy pénzt kap ezért a gyártótól)


Úgyhogy most elkerülném egy darabig az itteni pszichiátriát...


De azért köszönöm a választ.

2013. szept. 3. 20:42
 6/14 anonim ***** válasza:
A háziorvos xanaxot is felírhat. Mellesleg kamunak tartom, hogy a rendelőben gyógyszerkísérletre akartak rávenni. Netán ismernek már, mint frontin-iratót, és nem akartak szakorvosilag ilyen szert adni, hanem helyette valami gyógynövényes szert. Ezt elhiszem. Ha a kartonodon szerepel, hogy az előző orvos ezt javasolta, akkor már a nővér is megírja a receptet..
2013. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Igen, igen. Eléggé gyanus, ha a beteg ugy kérdez, hogy xanaxot, vagy bármilyen más nyugtatót...

Úgyhogy mindegy mit, csak nyugtató legyen

2013. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Most beszkenneljem az ambuláns naplómat?


Leírtam, hogy elment a másik orvosom más városba. Megvárattak és végül bejutottam egy üzletember formájú "orvoshoz". Le se szarta, hogy mik a tüneteim, az ambuláns lapomat, vagy előző gyógyszereimet meg sem nézte, hanem erre próbált 10 percen keresztül rábeszélni. Mit nem lehet ezen elképzelni?


Eredetileg Aurorixet beszéltem volna meg az orvosommal, mert az régen is használt, csak visszaestem. De ez a csávó hajthatatlan volt. Hiába mondtam neki, hogy a Cipralex nem használt és nem toleráltam a mellékhatásokat; nem érdekelte.


De a kedvetekért készítek legközelebb hangfelvételt, jó?


Azért kell valami nyugtató, mert szorongással kevert depresszióm van, és mivel nem hajlandóak kezelni, legalább legyen az életem élhető...


Közben leesett. Ti most azt hittétek, hogy én alapból úgy mentem oda, hogy írjon fel Xanaxot? Mert nagyon nem. Sőt, ő mondta, hogy menjek máshova, ahol majd felírnak pár hónapra Frontint és viszontlátásra.


Megfelelt a válaszom, vagy meséljek még tovább? Nem kamuzok.

2013. szept. 4. 18:44
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Menj el a házidokihoz. Vidd el a papírod, hogy Aurorixet és Xanaxot szedsz. A Xanaxot általában a kezdeti időszakban szokták javasolni, de van, akinek végig kell szedni.

Erősen javasolt, hogy max. 5 ig bevedd az előirt adagod, de jobb azért, hogyha 4ig. Ajánlom, hogy minél hamarabb vedd be a reggeli első dózist. Három részben vedd be a napi mennyiséget.

2013. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem szedtem, csupán egy hónapig régen a Xanaxot. Írt fel anno az orvos Cipralexet (amit most is rám akart tukmálni a másik) és a kezdeti erős szorongás miatt kaptam mellé a nyugtatót.


1 hónapig szedtem és három-négy napig szenvedtem, mikor le akartam róla állni.


Úgyhogy nem szeretném folyamatosan szedni most sem, csak ha rám tör a szorongás. (Eddig is így alkalmaztam a leszokást követően. Csak most gyakrabban... sajnos.)

2013. szept. 4. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!