Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen legális tudatmódosítók...

Milyen legális tudatmódosítók vannak? Létezik olyan, hogy valaki drogként megigya a gyomirtót, növényvédőszert?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! párom fia (nagykorú)drogozik, de soha nem kaptuk rajta, nem találtunk nála semmi gyanúsat. Állandóan azt mondja,hogy nem drogozik, nem tágak a pupillái, beleegyezett a drogtesztbe is, de teljesen meghülyült, tehát biztos, hogy valamit szed vagy issza....

Látszik, hogy le van épülve és semmit nem tudunk tenni. Ma megyünk egy alapítványhoz tanácsadásra (gyerek nélkül), mert ő nem hajlandó se orvoshoz menni, se elvonóra, tagad mindent.

Ma hallottuk, hogy állítólag vannak valamilyen gyomirtószerek vagy micsodák, amelyek ráadásul legálisak, de drogként használják sokan és ebbe az irányba segítsetek a véleményetekkel, netán tapasztalatokkal, mert már kikészültünk teljesen.


2013. szept. 4. 13:51
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem! Voltak már drog ügyei! Mariuhuána, speed és társai!
2013. szept. 4. 16:41
 12/21 A kérdező kommentje:
Engem most konkrétan ez a növényvédő akármi érdekel, mert ezt még a törvény sem bünteti és elképzelésünk sincs, hogy mit lehetne csinálni.
2013. szept. 4. 16:42
 13/21 anonim ***** válasza:

Na, akkor már ideje egy normális válasznak is.

Kérlek ne bulvársajtóból okosítsd magad, hanem keress szakirodalmat.


1. Egyetlen egy kábítószerre (és származékaira) igaz az, hogy fürdősó, és növénytápszer megnevezéssel illették. S ez a mefedron. (4-metilmetkatinon)

Viszont az az igazság, hogy ez abszolút használhatatlan növénytápszerezésre, de még fürdősónak is hülyeség, mert nagyon drága, és ahhoz meg ugye sok kéne.. Ki az aki 30.000 Forint értékben vesz fürdősót? :)

Ezt tévhitekkel ellentétben SOHA nem árulták kertészeti, vagy hasonló boltokban. Inkább webshopokban, interneten keresztül lehetett rendelni még pár éve. Ha nem lenne eddig logikus: Azért árulták úgy mint fürdősót, és növénytápszert, hogy ne tűnjön fel a hatóságoknak, és legálisan árulhassák.


A mefedron a dizájnerdrogok kategóriájába esik. Sokáig a jog nem tért ki rá, mint kábítószer, aránylag új-keletű a dolog. Olvass utána, ha jobban érdekel a dolog, most már tudod, hogy mire kell keresni. :)


Megnyugtatásképpen:

"2012. áprilisától hatályba lépett Magyarországon a C-lista, amely egy igen modern ún. generikus(általános) szabályozással lép fel az újonnan megjelenő kábítószerek, és módosult variánsai ellen."


s ez nem csak magyarországra igaz, hanem szinte európaszerte tiltólistára tették magát a mefedront, és a módosított származékait egyaránt. Így már nem lehet webshopokon keresztül megrendelni. Maximum illegálisan zúg-laborokban előállított utcai terjesztésben kapható, úgy mint az extasy, kokain, speed, heroin, és társai. Tehát nehezebb hozzájutni.


A gyere biztos, hogy nem ezért járt teszkóba. :)


Viszont nagyon fontos, hogy ezt is olvasd el:


Általában nem a drogok okozzák önmagukban a fő gondokat, hanem fordítva. A gyerek azért hajlamos rászokni bizonyos szerekre, mert gondjai vannak. Ezek lehetnek akár mentális, akár fizikális gondok is. Amíg a probléma gyökerét nem tudni, és nem tudják kezelni, addig a probléma fenn fog állni... Nagyon gyakran azért nyúlnak emberek drogokhoz, hogy önmaguk kezeljék azokat a gondokat, amiket máshogy nem tudnak megszüntetni. S átmenetileg sajnos valóban segítenek is ezek az anyagok, csak tartósan több kárt tudnak okozni. Ezért mindenképp szükséges a megértő hozzáállás, és az, hogy megértessük a másikkal, hogy nem az a baj, hogy drogozik, hanem az, hogy miért teszi azt. Majd ennek a kivizsgálására szakorvost keresni, és valahogy elérni, hogy a páciens valóban átlássa a problémákat, és hajlandó legyen résztvenni a kezelésekben.


Továbbá, az, hogy valaki hirtelen megváltozik, megőrül.. Csak ritkán hozható összefüggésbe a kábítószerekkel. Általában más váltja ki. Lehet egy kezdődő mentális betegség jele, vagy bármi másé is.


Azzal, hogy úgy könyvelitek el, mint drogos, aki árt magának, csak ti okoztok még több problémát. Minden hátsó szándék nélkül, próbáljatok vele jobb kapcsolatot létesíteni, legyetek vele megértőbbek, kedvesebbek, s akkor talán hajlandó lesz beszélni a problémájáról is.


Nem akarok bunkó lenni, de az is lehet, hogy a túlságos kategorizálásotok, a folyamatos gyanakvásotok, esetleges kémkedésetek, vezetett el jelenlegi állapotához. Sajnos ez is gyakori eset. :(

2013. szept. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a részletes válaszod! Már megtaláltam korábban a mefedront, elolvastam mindent.

Egyébként az alapítványnál azt mondták, hogy lényegtelen, hogy mit szed, szív vagy inhalál, egy a lényeg, hogy függő és rá kell venni a rehabra!

2013. szept. 11. 10:48
 15/21 A kérdező kommentje:

"Azzal, hogy úgy könyvelitek el, mint drogos, aki árt magának, csak ti okoztok még több problémát. Minden hátsó szándék nélkül, próbáljatok vele jobb kapcsolatot létesíteni, legyetek vele megértőbbek, kedvesebbek, s akkor talán hajlandó lesz beszélni a problémájáról is."


Ehhez annyi a hozzáfűznivalóm, hogy kb. egy évig próbáltunk vele folyamatosan beszélni, hol szépen, hol csúnyán, de semmi nem vezetett sehová. Nem egyszer felajánlottuk a segítségünket, mindent megadtunk neki, de mindenét eladta. Rossz társaságba keveredett, elkezdett mariuhanát árulni, meglopott, stb. Egy a baj, hogy nincs kivel beszélni, sosem tiszta, állandóan tagad, nem találjuk a közös hangot vele, nem jut el a tudatáig.

2013. szept. 11. 10:53
 16/21 anonim ***** válasza:

1. Nemtudom, hogy milyen alapítványnál voltatok, de ez a kijelentés, így azért nem teljesen igaz. Igaz, hogy a függés szempontjából teljesen mindegy, mertha szerencsejáték függő lenne, akkor is rehabra kéne mennie. Azonban a káros mellékhatások megismerése, és megelőzése szempontjából, és a függés mértékétől, egyáltalán nem mindegy, hogy mit szed.


2. "de soha nem kaptuk rajta, nem találtunk nála semmi gyanúsat"

Akkor honnan tudjátok, hogy füvet árul?


3. Hidd el, ha éppen be van drogozva, akkor is eljut a tudatáig. CSAK NEM AKAR VELE/VELETEK FOGLALKOZNI.

Számára Ti nem vagytok megbízhatóak, s főleg nem olyan forrás akire hallgatni kéne. Valszeg pont ellenetek lázad.

Csak kedvességgel lehet előrébb jutni az a baj. Vagy azzal ha ő maga rájön, hogy ez így nem jó.

Ha rákényszerítitek a rehabot, vagy bármilyen kezelést, akkor már csak azért is lázadni fog.

2013. szept. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

A füves történet kb. 1,5 éve volt. Mi akkor nem tudtuk, hogy ő is használja, és az ő elmondása szerint is csak árulta. Naivak voltunk, vagyunk. De hova kedveskedjünk még tovább mikor tönkretette az apja vállalkozását (kuncsaftokat lopott meg, stb), itthonról lopott, meddig tűrjünk?

Én beszéltem vele kedvesen, többször megkérdeztem miben tudok segíteni, de nem nyílik meg nekem se, az apjának meg már nincs türelme, az anyjának meg abszolút semmi esélye, lenézi, mert butuska szegény, mármint az anyja. Pedig senki nem bántotta, minden a segge alá volt tolva ...

Nekem az egészségem ráment és jelen állás szerint töröltem az életemből amennyire tudtam.

Egyszerűen nem lehet rávenni a rehabra, nem ismeri el, hogy nagy bajban van! Folyamatosan tagad, játssza a nagyfiút és reménytelen. Olvastam valahol, hogy egy drogos csak akkor megy el elvonóra ha már elérte a mélypontot, addig a fejünk tetejére is állhatunk ... A Hely alapítványnál is ezt mondták.

2013. szept. 11. 13:50
 18/21 A kérdező kommentje:
Hogy honnan tudtuk, hogy füvet árult? Nyomozó figyelte a házunk két hétig, akkor besz@art és elárulta, hogy árulja.
2013. szept. 11. 13:51
 19/21 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem mindent kipróbált (speed, marihuána, Kata és ezek társai), hogy jelenleg mit szed azt nem tudjuk, pénze sincsen, ezért gondoltuk, hogy valami olcsó mérget. Az is lehet, hogy lopkod ... Van már egy rendőrségi ügye, autót akart lopni beszívva, rajtakapták.
2013. szept. 11. 13:56
 20/21 anonim válasza:
Ha TESCO-ba jár ott (állítólag) hajnalka-vetőmagot lehet kapni és azt szokták hallucinogénként fogyasztani.
2013. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!