Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongásban...

Generalizált szorongásban szenvedők (GAD-osok) : SSRI mennyire segített a betegségeteken?

Figyelt kérdés
Hogy hat?Egyáltalán semmin nem fogsz idegeskedni?Ellazít?Nem tudom felfogni, hogy egy GADos,aki mindenen aggódik és lelkiismeretes, a gyógyszer helyrehozza, egyensúlyba billentve perszonalitását!
2013. szept. 12. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam az első pszichiáterem első alkalom után Generalizált szorongást diagnosztizált kb. negyed óra után, rögtön gyógyszert írt fel, és elküldött a francba, de később depressziót, szociális fóbiát, érzelmileg labilis személyiségzavart diagnosztizáltak, így nem tudom, mennyire használható az az információ, mi szerint én az első pszichológus által GAD-ra felírt gyógyszrtől semmit sem javultam, semmit nem éreztem. Gondolom, a szorongásomon enyhítenie kellett volna, de nálam minden változatlan volt.
2013. szept. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az SSRI nem nyugtató, sokféle van. Tehát azt nem mondanám, hogy nem fogsz tőle idegeskedni, illetve, hogy hirtelen minden félelemérzet megszűnne, de hosszabbtávon (akinél hatásos) jelentősen csökkenti ezeket a tüneteket.

Néha csak kombinációban működnek, ez egyéni érzékenységtől függő.


A gyógyszer nem hoz rendbe! Az csak mankó. Általában a GAD terápiája többkomponensű; benzodiazepin + SSRI + pszichoterápia. A benzodiazepin a szedatív hatásért felelős (gyors szedáció), az SSRI a hosszútávú fizikai javulásért (leegyszerűsítve), de ami "egyensúéyba hoz", az a pszichoterápiás ülés, a gondolkodásmódbeli, életmódbeli változások.

2013. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2-es: azt írtad az SSRI a fizikai javulásért felelős: ez alatt azt érted, hogyha van pszichoszomatikus tünetem (imbolygó szédülés, lábremegés, kézizzadás), ezeket eltünteti?Amúgy egyetértek, pszichoterápia hatásos, az kellene, de kinek van annyi pénze, illetve ideje :S

2013. szept. 13. 09:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Az SSRI egy fajta antidepresszáns. Én citagent szedtem egy évig. Miután bevettem, pár órán belül teljesen megnyugodtam, egy isteni csoda volt. Persze ez csak hatás volt, 2-3 hét alatt hat, de én annyira el voltam keseredve és annyira bíztam benne, hogy szinte azonnal hatott. Teljesen azért nem mulasztotta el a szorongást, de olyan szintre lecsökkentette, hogy élhető életet éltem. Viszont mellékhatásokból nem volt hiány, marékszámra hullott a hajam ( 1 hónapja hagytam abba,még mindig hullik) és ment a hasam állandóan. Ez hál istennek elmúlt a letétele után. Viszont sajnos azt kell, hogy mondjam, visszaestem, mióta nem szedem. Úgy, hogy pszichoterápiába is járok mellette. Úgyhogy összességében nem ajánlom. Pszichológus sokkal többet ér. Viszont évekbe telhet. Én megbántam, hogy szedtem, mert most döbbentem rá, hogy mennyire szarul vagyok. Azt hittem a pszichológus érdeme, hogy aránylag jól voltam egy évig, de sajnos nem. :( De azért nem adom föl. Sztem te se tedd.
2013. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem segített. Bár én már olyan állapotban voltam, hogy könyörögtem a segítségért, mégha gyógyszer is az. Megszüntette a tüneteimet, de mellette pszichoterápiára járok, és elkezdek jógázni is, valamint nem iszom, dohányzom, kávézom, szóval próbálok változtatni, hogy majd letehessem a gyógyszert.
2013. szept. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!