Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok és folyamato...

Pánikbeteg vagyok és folyamatosan rettegek, hogy megáll a szívem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

24 évesen nem állhat meg csak úgy? Egész nap ettől rettegek.:(


Pedig minden szívvizsgálatom jó lett. :( 24/L



2013. szept. 14. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Pszichológus segít.


Elég az is ha elfogadod: mindenki meghal, te is meghalsz. Ez az élet. Ha rettegsz akkor is ez van, ezért kár rettegni.


Jó könyv:


Szorongás, fóbiák, pánik

Hogyan legyünk úrrá félelmünkön

Renau Z. Peurifoy

2013. szept. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudom ,hogy miről beszélsz , mert tizenévesen engem is kísértet ez a gondolat. Igazából jót mond az első és az is ,hogy a tested jelezni próbál ,hogy valami nem okés. Nekem sikerült legyőznöm ezt a félelmet, de ha te is olyan vagy ,mint amilyen én voltam anno ,akkor észrevetted ,hogy ez a félelem időnként visszatér ,de mindig más formában . Mióta paleózom (bő 1 év) semmilyen dolog nem jött utána.
2013. szept. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy tisztában legyél a betegségeddel:

https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k

Ezután keressél egy kiképzett pszichoterapeutát (olyan pszichológus, pszichiáter, stb. aki terápiás kiképzést is kapott).

2013. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, pánikrohamtól nem áll meg a szív!!
2013. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

:)


Bocs, hogy mosollyal kezdem, de azt hittem, én írtam a kérdést.


Én is pánikbeteg vagyok, ami vicces, ha épp nem félsz valamitől, de kegyetlen, ha rákattansz valamire.


Az elmúlt két évben a mélyvénás trombózistól féltem, és voltam kétszer a sebészeten, egyszer az ügyeleten, egyszer pedig magánultrahangon, ahol megmondta a doktor néni, hogy csodaszép vénáim vannak, de én akkor is attól félek, hogy én leszek az a 0,0001%, akinél nem jelennek meg a klasszikus tünetek, és holtan esem össze.


Egyébként orvosi rendelőben, kórházban mindig nyugodtabb vagyok, mert tudom, hogy ott rögtön tudnak segíteni.

26/L

2013. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
próbáld meg megállítani! tegyél meg mindent, hogy megálljon.
2013. szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szia en is panik beteg vagyok kb 1,5 eve es mar olyanyira hogy az ugysletre kelet menni 1 eset es remelem az utolso es most szednem kell nyugtatot hogy aludni tugyak es en is ezt gondolom oroke hogy meg al a szivem ......nem hiszem hogy meg gyugyulok valaha is !!:-(:-(:-(
2013. okt. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
neked is azt tanácsolom, hogy próbáld meg megállítani. teljesen komolyan, tudva, hogyha sikerül, akkor talán meghalsz. és ha nem bírod, akkor talán megnyugszol. ha meg ne adj isten sikerülne, akkor meg kiderülne legalább, hogy szervi bajod van.
2013. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!