Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz kéne mennem,...

Pszichológushoz kéne mennem, vagy csak túlreagálom?

Figyelt kérdés

Számomra ismeretlen társaságban:

-korábban csak akkor volt problémám, ha személyesen beszéltem valakivel, amennyiben közvetett volt a társalgás, nyugodtan voltam képes válaszolni/reagálni, mostanában már attól is ideges leszek, ha interneten keresztül kell levelet írnom valakinek. (Arra is edzettem magam pár hétig, hogy ide írjak.)

-ha valaki hozzámszól, félek attól, hogy tulajdonképp nem is nekem szánta a mondandóját, ezért nem válaszolok hallhatóan, ezt pedig nyilván sokan félreértik

-ha muszáj beszélnem valakivel ideges leszek és görcsölök, de aztán elboldogulok valahogyan és kitalálom, mit szeretne hallani az illető (ilyenkor egy társalgás után végtelenül fáradtnak érzem magamat)

-gyakran olyan érzésem van, mintha ez nem is az én életem lenne, nem ezzel kéne foglalkoznom (arra, hogy mivel kéne, sosem tudok álaszolni)

-az utóbbi időben vettem észre (nem tudom, hogy korábban is csináltam-e), hogy ha nézek valakit, lemásolom az arckifejezését, ha pedig valaki engem néz, automatikusan fintorgok

-ha nevetést hallok, rögtön rosszul érzem magamat és legszívesebben elbújnék, mert biztos vagyok benne, hogy rajtam nevetnek

-Stb.

Számomra ismert társaságban (nem az összes találkozásra vonatkozik, nagyjából 65%-ra):

-olyan, mintha egy álomban lebegnék, amiben mindenkivel szemben ellenségességet érzek, ezt az érzést nem találom a sajátomnak

-általában sikerül normálisan válaszolnom másoknak, máskor viszont egyszerűen olyan szemét módon reagálok a legkedvesebb kérdésekre, hogy még én is meglepődök (ilyenkor is úgy érzem, mintha valaki más beszélne az én számmal és ha megkérdezem magamtól, hogy mi a fenéért reagáltam így, nem tudok válaszolni rá)

-bűntudatom van, de folytatom vele a veszekedést, mivel nyilván az én stílusomra ő is így válaszol

-szokásom nevetni veszekedés közben, pedig nem érzem magam boldognak

-volt már olyan, hogy egy olyan emberrel próbálkoztam, akit látszólag nem lehetett felidegesíteni, ezért megütöttem és még csak nem is éreztem rosszul magam utána, ez pedig megijesztett

-Stb.

(Elnézést, ha hosszú lett!)



2013. szept. 15. 11:43
 1/3 anonim válasza:

Igen, szerintem menj el pszichológushoz?


Viszont leírhatnád, hogy hány éves vagy, mert a problémáid szempontjából ez egy nagyon fontos kérdés.

2013. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
*! (nem kérdőjel akart lenni, bocsi)
2013. szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Tizenhat leszek. Nem tudom, hogy ez számít-e valamit, szükséges információ-e, de maga az, hogy kellemetlenül érzem magam ismeretlenek közelében, olyan régen kezdődött, hogy nagyjából egy évvel ezelőttig teljesen meg voltam győződve arról, hogy ez minden egyes embernek ugyanígy természetes.
2013. szept. 15. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!