Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Számitógép függő vagyok,...

Számitógép függő vagyok, hogyan tudok leszokni?

Figyelt kérdés

Számítógép függő vagyok, hogyan tudok leszokni?

Már pár éve minden szabadidőmet(ami elég sok) a gép előtt töltöm. Sajnos ez idő alatt elvesztettem a legtöbb barátomat és az önbizalmam. A suliból hazaérve mindig egyből a géphez megyek ebéd után és képes vagyok estig játszani/szörfözni. Hétvégén is egész nap a gép előtt vagyok.


2013. szept. 20. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudsz legalább egy dolgot mondani, ami miatt érdemes lenne leszoknod róla? Egy olyat, ami megérné neked, hogy azt az időt, amit most a gép előtt töltesz, másra szánd, és szeretnéd is azt elérni?

Ha igen, akkor príma (Mindent bele!), ha nem, akkor pedig motiválatlan leszel, és kétséges a siker.

2013. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 évvel ezelőtt kb, én is függő voltam.

Képes voltam napi 8-10 óra hosszakat multizni, meg akár netezni is. Egyszer csak meguntam a játékot, és onnantól kezdve nem játszottam, inkább haverokkal lógtam, bicajoztam, odakint voltam a levegőn és sokkal jobb mint játszani. Már azóta nem játszom. Menj el sétálni vagy bicajozni vagy ami jól esne.:D

2013. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szedd szét a gépet, és rakd a szekrénybe, akkor majd meggondolod hogy ha netezni akarsz akkor össze kell szerelni, az meg milyen macera.Ha nem használ, add el, vagy csak add kölcsön egyik ismerősnek. Ha lenne háziállítod arra szentelhetnél időt, kell valami új cselekvés ami megéri hogy inkább azt csináld, mint a gép előtt ülj.
2013. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudsz leszokni, hogy ha találsz vagy legalábbis keresel alternatív megoldást a szabadidőd eltöltésére. Fiúk esetében egy barátnő szokott új fejezetet hozni a kis gamer életükbe. Az én barátom is addig kénytelen fel kellett, hogy hagyjon a játékkal, amíg összejött velem. Aztán a kapcsolat elején nem mert játszani, meg nem is akart. Vedd fel a kapcsolatot a régi barátokkal, ha mást nem is, mondd nekik, hogy ha mennek valamerre, vagy csinálnak valamit, akkor szóljanak neked, mert kimozdulnál.
2013. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Azt nem értem, hogy miért beszél itt mindenki úgy a játékokról, mintha maga az ördög találta volna ki. Miért kéne végleg abbahagynia, mint az utolsó válaszoló barátjának (aki biztos örülne, ha játszhatna kicsit, de hát szegény diktatúrában él).


Ha megvan a kellő mértékletesség és mást is tud csinálni mellette, akkor épp olyan jó hobbi, mint bármi más. Azt kéne megoldania, hogy találjon magának más elfoglaltságokat is emellé, nem végleg feladni.


Barátnőm és én is játszunk gyakran, nekünk így jó, ez nem korlátoz semmiben.

2013. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy kiszedem a ramokat a gépemből, és odaadom a szüleimnek hogy tegyék el. Aztán csak hétvégéken adják vissza. :D
2013. szept. 22. 18:42
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös, nem él diktatúrában, köszönöm a kedvességed. Ellenben munka után hazaérve éjfélig megy a gép és hétvégén ébredéstől alvásig. Csak azért teheti meg, mert ÉN tolerálom. Más már rég kidobta volna a gépével együtt. De lehet találni a hobbijához társat, csak ezt akartam mondani. Azt egy szóval sem, hogy hagyjon fel a játékkal.
2013. szept. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!