Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki szinte mindig...

Ha valaki szinte mindig pozitívan gondolkodik, olyan dolgokra gondol amik boldoggá teszik, amiktől jól érzi magát, akkor előbb vagy utóbb az idegrendszere ellenállóbb lesz a depresszió és a különféle ilyen mentális problémák ellen?

Figyelt kérdés
Vannak olyan emberek akiket szinte semmi nem tör meg, míg másokat kisebb dolgok is. A pozitív gondolkodással átprogramozható az agy hosszabb távon?

2013. szept. 20. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

A pozitív gondolkodás nem azt jelenti, hogy folyton olyan dolgokra gondolunk, ami boldoggá tesz. Egyáltalán nem.

Hisz ettől még senki nem fog pozitívan gondolkodni. Hisz mindig lesznek az életben olyan dolgok, ami miatt egyszerűen képtelen lesz a jóra gondolni.

Az életben mindig arra kell gondolni, hogy majd lesz jobb is, illetve, hogy az adott rossz dolognál történhetne százszor rosszabb is. Vagyis lehet hogy nem vagyok gazdag, nincs luxus házam vagy autóm, de van tető a fejem felett, nem vagyok halálos beteg, még ha néha meg is betegszem, de meggyógyulok, illetve van mit ennem, nem úgy, mint sok éhező embernek. És hát, hogy amennyire az erőmből telik (túlvállalni magunkat sosem szabad, mert abból lesz csak újabb csalódás), abból arra törekszem, hogy azért legyen több és legyen jobb.

És ha valaki mindig így gondolkozik, hogy megbecsüli, amije van és belegondol, hogy mennyivel rosszabb is lehetne, de ugyanakkor törekszik, hogy jó dolgokat elérjen, megéljen, akkor lesz valaki pozitív gondolkodásmódú.

2013. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen. De nem egyszerű, mert a pozitív gondolkodás kevés. Kell hozzá cselekvés is, amelynek a következménye eredményes kell legyen, mert akkor jönnek a sikerélmények. De néha bukás lesz belőle, azt is el kell fogadni, és valamilyen változtatással újrakezdeni. Előbb-utóbb jönnek a sikerélmények, és onnan már automatikus a dolog.
2013. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség. Amilyen a beállítottságod olyan vagy. Lehet színészkedni, de ha valami felidegesít, akkor vagy lenyeled mert képes vagy rá, vagy felrobbansz, mert nem tudod türtőztetni magadat. Olyan nincs, hogy valaki csak pozitívan gondolkodik, csak a pszichológusok fejében.
2013. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bárzsing ***** válasza:
Az igazi, patológiás depresszió nem a negatív életesemények miatt alakul ki, hanem az agyban lévő bizonyos neurotranszmitterek zavara miatt. Ezt semmilyen "pozitív gondolkodással" nem lehet kivédeni. Általában a mentális betegségeknek a környezeti hatáson kívül genetikai okuk is van, amit ugye nem tudunk befolyásolni.
2013. szept. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nezd, ha valaki pozitivan gondolkodik, az a betegseg miatt sem torpad meg, hanem az eletet ugy ertekeli, ahogy neki adatott.


Amugy ez a happy-face gondolkodas, meg kepzeljuk el, hogy tengerparton vagyunk, nem a leghasznosabb forma, mint irtak ;) Abban kell meglatni a jot, ahol vagyunk, amit csinalunk, akikkel vagyunk, erre erdemes trainingezni!!

2013. szept. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok, és köszönöm a válaszokat.


Első, részben igazad van, de én inkább arra gondoltam, hogy egyszerűen sokat gondolunk olyan dolgokra, amiket szeretünk, örömet okoznak és boldognak érezzük magunkat, felemelő érzésünk van tőlük (plusz amit te is írtál, igen) Mivel a depresszió is úgy alakul ki sokaknál, hogy valamilyen stressz meg negatív gondolkdás kiváltja, és az agyban megváltozik az idő folyamán valami, akár az idegi összeköttetések vagy amin a neurotranszmiterrek utaznak, vagy tudom is én (most nincs előttem a dolog pedig sokat olvastam róla) akkor ez ugyanígy szabályozható a pozitív dolgokal is.


2-es ezzel egyetértek


3-as, ez nem butaság, arra gondoltam ezzel, hogy bárki változtathat a hozzáállásán. Már magamon is tapasztaltam ezt. Vannak akik csak a negatív dolgokra gondolnak szinte, egyszerűen így alakult ki náluk, és mostmár automatikusan így forog az agyuk, szokássá vált náluk. De ez megváltoztatható, csak akarni kell.


Bárzsing, igen tudom hogy ilyen is van.


Andy93 igazad van, ezt is így gondolom.

2013. szept. 22. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!