Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 22 évesen azt érzem, hogy egy...

22 évesen azt érzem, hogy egy semmi vagyok, és semmit sem érek. Miért?!

Figyelt kérdés

Nincsen munkám jelenleg, és ez eléggé lesújt. Kb másfél hónapja vagyok "kényszerszabin".

Az életemet tekintve: szüleim odadóak, mindent megtesznek értem, mindent megadtak amit 2 minimálbérből meg lehet adni egy gyereknek 22 éven át.

Van egy barátnőm, lassan 1 éves komoly kapcsolatom. Boldog vagyok vele, szeretem, és alighanem ő is szeret.


Van baráti társaságom, és vannak közelebbi barátaim is.


Teljes mértékben semmi okom nem lenne rá, és mégis senkinek érzem magam..:/


Senkivel sem beszélem meg a dolgaimat, senkivel sem osztom meg mi zajlik bennem. Hiszem, hogy ezt egyedül kell megoldanom.


Lassan 2 hete egyre gyakrabban forongnak a gondolataim újfent az öngyilkosság körül. Nem érzem magam hasznos embernek, és olyannak akikre büszkék lehetnének a szülei. Folyton azt érzem csalódtak bennem.


Itthon élek, nincsen testvérem, szüleimet nem vonom bele a problémáimba, van elég bajuk. Csak magamra számíthatok.


Nem értem, hogy vannak nálam sokkal rosszabb családi háttérrel rendelkezők (nem pénz hanem szeretet terén főképp), elvált szülők, stb, tengenek lengenek az életben, szegények, nincs komoly kapcsolatunk, és mégis optimisták, és élvezik az életet.

Én miért nem tudom, miért van bennem ez a totál kedvtelenség depreszzió, meg nyomott hangulat, hogy egy nulla vagyok?



2013. jún. 24. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg azért, mert nincsen kihívás az életedben... először is örülj, hogy van nőd, meg szüleid is megvannak, és szeretnek, meg minden... az, hogy nincsen jelenleg munkád, az elszomoríthat, de nem hiszem, hogy ettől ilyen senkinek érezd magad... keress munkát, és addíg is csinálj valami kreatívat. legyen egy kreatív hobbid, amivel alkothatsz... írj könyvet, fess, faragj valamit, vagy akármi más alkotó tevékenység... ha ezek nem fekszenek, akkor kirándulj, csinálj fényképeket stb...


egy viszont biztos... beszéld meg a gondjaidat, és kivel mással, ha nem a szüleiddel, vagy a barátnőddel, vagy a barátaiddal.

2013. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért rinyálsz, mert túl jó dolgod van. Nyisd ki a szemed!
2013. jún. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

lehet hogy túl jó a dolgom másokhoz képest ezt nem vitatom.

most akkor tegyek valamit, hogy olyan helyzetben leyek mint azok akiknek tényleg rossz, hátha nekem is jó lesz legalább belül?!

2013. jún. 24. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt már a 12.-dik században is tudták és meg is írták.

[link]

2013. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is kb ilyen problémával "küzdöttem" 1 évig kb. Nekem elváltak a szüleim 3 éve,és azthittem semmilyen nyomot nem fog hagyni. Aztán jött a rossz baráti társaság,a bandázás stb. 2 éve otthagytam őket,és büszke lettem rá hogy mertem lépni. Nekünk szerencsére anyagi gondjaink sosem voltam,egy elég gazdag családból származok. Viszont a válás keresztbe tett mégis,persze azóta megértettem hogy a dolgokért tenni kell hogy jól menjenek. Nekem is lett barátnőm,meg ilyenek. Leraktam minden káros szenvedélyt,edzek,bulizgatok,rengeteget olvasok buddhista szemléletek után, Popper Péter, Feldmár stb. Nem mondom hogy nincs néha rossz napom,de lényegesebben más lett a felfogásom: Az élet szép. Mindíg! És ne feledd;Soha nem leszel senkinél sem kevesebb! Minden megoldódik
2013. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!