Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon mitől lehet, mi a...

Vajon mitől lehet, mi a bajom, téveszme, vagy skizofrénia?

Figyelt kérdés

Lenne egy problémám, bár kicsit őrültnek hangzik. Nagyon ritkán és csak párszor volt ilyen, nem tudom, hogy írjam le, vagy, hogy magyarázzam el, de olyan érzésem van, pl ma is boltban voltam, olvasgattam az ételen való leírásokat, aztán anyukám hozzám ért mert látta a régi orvosomat, hogy nézzem ott vannak ők is, de úgy megijedtem hirtelen, olyan szörnyű érzésem lett, hirtelen nem tudtam, hogy most tényleg itt vagyok vagy ez csak álmodom és igazából meg sem történik, de nagyon "homályosan" és "torzultan" láttam a valóságot, fogalmam sincs, hogy fogalmazzam meg..skizofrénia lenne vagy paranoia?


Ne haragudjatok, csak feltételezem persze nem tudom milyen lehet valójában a skizofrénia..



2013. szept. 20. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez akár kimerültségtől is lehet, vagy nagyon erős stressztől. Megváltozik az észlelés. Skizofrénia esetén láthatsz képeket, hallhatsz hangokat is akár, de olyanokat, amik teljesen mások, mint jelenlegi helyen és szituációban-időben, mint amelyben éppen tartózkodsz. Akár fizikai fájdalmat vagy más egyebet is észlelhetsz skizofréniában.


Amúgy a körülötted lévő világot, helyszínt és időt érzékelted, tehát tudtad hogy ki vagy és hol vagy és mit csináltál előtte pár perccel vagy nem?

2013. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi köze ennek a skizofréniához mégis?


Nem olyan volt, mintha belassult volna minden kicsit és mintha víz alatt lettél volna?

2013. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi bajod, csak belassult az agyad és elbambultál.
2013. szept. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bárzsing ***** válasza:
Deperszonalizáció / derealizáció lehetett, ez nem feltétlenül betegség jele, nagy stresszhatásra is megjelenhet. Ha gyakran jelentkezik, és nagyon zavar, akkor érdemes elmenni dokihoz.
2013. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szorongás, vagy kezdeti szociálundor.
2013. szept. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!