Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen pszichológiai...

Létezik ilyen pszichológiai betegség? (egy gonosz hang beszél a fejemben)

Figyelt kérdés
Kínos ez, még sosem mondtam el senkinek. Szóval hallok néha egy hangot, ami gonosz dolgokat mond azokra, akiket szeretek. Gonosz kívánságok, sértések stb... Ez nem én vagyok ,tudom, mert Isten után a családomat szeretem a leges-legjobban. Sokat imádkozok ezért, hogy ezek a hangok eltűnjenek. Mintha valami démon súgdosná a fülembe vagy nem is tudom. Ismert az ilyen betegség? El fog múlni? Azért kérdezem mert még meglehetősen fiatal vagyok. Nem akarok meghalni, de amikor éppen nagyon sok hang jön, mindig elképzelem, hogy jobb lenne ha nem lennék. Pedig tudom, hogy nem én vagyok a gonosz, hanem az a valami aami a fejemben van, de van hogy már beleőrülök. Van itt még aki ilyen?

2013. szept. 21. 15:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem az lenne a megoldás, ha felhagynál Istennel, kitérnél ebből az úr-rabszolga kapcsolatból, a magad ura lennél, és akkor nem őrülnél meg:F

"Isten után a családomat szeretem a leges-legjobban."

Ez iszonyat szánalmas..egy emberek által kitalált öregbácsi, aki a felhőkön ül és bűnteti az embereket[és hagyja, hogy beleőrülj a saját gondolataidba], vagy a húsvér családod, aki bármit megtenne érted?

Nem vagy te normális, szégyelld magad, hogy ilyet mersz mondani..:D

Ne imádkozz, hallgass zenét, menj ki biciklizni/futni, gondolkozz, írtsd ki ezeket saját magad, mert imádkozással nem mész semmire.[=még mindig 3 milliárdan éheznek a világon...]

2013. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De Istennek köszönhetem a húsvér családomat, mikor meggyógyította Anyukám.

Erről mit gondolsz? (komolyan kérdezem, nem vitatkozás képpen)

2013. szept. 21. 16:07
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
Miért ő gyógyította meg?
2013. szept. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek:

Mikor elolvastam ezt, hogy "miért, ő gyógyította meg?", akkor mosolyogva "höhh"-öztem egyet, mert ez olyan zavarbaejtő kérdés. Néha szeretnék nem hinni, de az a baj, hogy az ember nem veszítheti csak el úgy a hitét. Nincs olyan, hogy ettől a perctől nem hiszek. Attól amiért még ezt mondod, attól még hiszel. És mikor bajom van, Ő az akihez fordulni tudok, ha kérni szeretnék valamit, mint például, hogy gyógyuljon meg Anya.

2013. szept. 21. 16:35
 5/19 A kérdező kommentje:
És nem csak azért hiszek Istenben, mert bármit kérek megadja. Mert ez nem igaz. Csak szimplán jólesik imádkozni Hozzá, és ha teljesen egyedül vagy, tudod hogy akkor sem vagy egyedül. Amúgy olyan gáz, hogy nem tudom megfogalmazni amit mondani akarok :$ De azért remélem érted.
2013. szept. 21. 16:37
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
beszélgess el az iskolapszichológussal !
2013. szept. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Első!


Ez nem a hitvita helye, még akkor sem, ha esetleg más kontextusban teljesen egyet értenék veled.


Kedves Kérdező!


Ennyiből képtelenség eldönteni, hogy mi a gond, de a hallucinációk, különösen a gonosz dolgokat suttogó belső hangok, a skizofrénia egy tünete. Mindenképpen keress fel pszichiátert.

Itt az ima kevés.

2013. szept. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Én is a skizofréniát mondtam volna. De így hogy bejött a vallás a képbe, sokkal valószínűbbnek tartom hogy ez csak egy pszichés zavar, mondhatni lázadás a rendszer ellen (azaz a vallásosság ellen).


Szerintem dilidoki kell, és nem gyógyszeres kezelés. De mindenképp nézesd meg, mielőtt kiirtod a családod!


Ui.: egy lottóötösért is mormolj már el egy imát nekem, amiért segítettem!

2013. szept. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%

Egyetértek az első válaszolóval... eléggé sértő ilyet írni, hogy "isten után a családom szeretem legjobban". Az, hogy jobban szeretsz egy kitalált személyt, mint a családod, ez rájuk nézve igen is sértő. Remélem nekik ezt nem hangoztatod.


Anyukádat az orvosok gyógyították meg, köszönhetően a tudománynak. Bele lehet dumálni, hogy az istened keze volt benne, de aztán majd ha meghal valakid, remélem akkor is istenre fogod és nem azt mondod, hogy "na, ezt a sátán csinálta, isten tuti nem hagyta volna!" :)


Egyébként lehetséges, hogy skizofrén vagy vagy hasonló problémád van. Orvost javaslok.

2013. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Milyen betegségben szenved édesanyád? Sokat aggódsz miatta? És mióta beteg? A sorrendet én viszont felcserélném, azaz első a család és esetleg utána jöhet az Isten.
2013. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!