Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen pszichológiai...

Létezik ilyen pszichológiai betegség? (egy gonosz hang beszél a fejemben)

Figyelt kérdés
Kínos ez, még sosem mondtam el senkinek. Szóval hallok néha egy hangot, ami gonosz dolgokat mond azokra, akiket szeretek. Gonosz kívánságok, sértések stb... Ez nem én vagyok ,tudom, mert Isten után a családomat szeretem a leges-legjobban. Sokat imádkozok ezért, hogy ezek a hangok eltűnjenek. Mintha valami démon súgdosná a fülembe vagy nem is tudom. Ismert az ilyen betegség? El fog múlni? Azért kérdezem mert még meglehetősen fiatal vagyok. Nem akarok meghalni, de amikor éppen nagyon sok hang jön, mindig elképzelem, hogy jobb lenne ha nem lennék. Pedig tudom, hogy nem én vagyok a gonosz, hanem az a valami aami a fejemben van, de van hogy már beleőrülök. Van itt még aki ilyen?

2013. szept. 21. 15:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Isten nem súgdosna gonosz dolgokat. Van ilyen betegség; konzultálj pszichiáterrel!
2013. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Nóra:) válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem, Isten valamilyen formában létezik.Ezt hívják a Sorsnak! Néha (nem vagyok megkeresztelve, viszont valamilyen szinten hiszek Istenben), amikor valami történik, ami rossz, akkor imádkozok. Szerintem a fejedben a hang, ha nem gondolsz rá, elmúlik. Nekem is van ilyen. Megjelenik valami idegesítő ember, rögtön rossz gondolataim támadnak róla. Vagy...olyan gondolataim támadnak, amit soha nem mondanék el senkinek. Na. Ha nem aggódol emiatt, elmúlik. Vagy ha nem, menj pchiológushoz, vagy hogy írják :D De sok sikert!

2013. szept. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Van különbség aközött, hogy valakinek a fejében megszólal egy "hang", és aközött, hogy valakinek a fejében tényleg megszólal egy hang.

Szinte mindenkinek vannak negatív, kényszeres gondolatai. Amiatt tényleg nem kell aggódni komolyan, egy bizonyos szintig. Sokakkal előfordul, hogy magas helyen hirtelen eszükbe jut, hogy mi lenne ha leugranának, és emiatt kényszeresen visszahúzódnak.


Ha valaki viszont tényleg hall visszatérő hangokat, amelyek negatív dolgokat mondanak, sugallnak neki, az egy komoly betegség is lehet, ami nem múlik el magától.

2013. szept. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Makacs Kun válasza:
54%

Van olyan betegség, ahol hangokat hallanak, de szakember kell ahhoz, hogy kiderüljön, ez betegség-e.

Javaslom, hogy fordulj pszichológushoz. Titoktartási kötelezettségük van éppen a páciensek érdekében. Jól teszed, ha senki más nem tud majd róla, mert némelyek visszaélhetnek azzal az információval, hogy pszichológushoz jársz.


Azon ateista válaszolók, akik megfeddtek téged, hogy miért Isten a legfontosabb, nem tudják, hogy a keresztény vallásokban ez az elfogadott értékrend, és ha a családod is vallásos, akkor nyilván kivetnivalót sem találnak benne.


Ha valaki Istenről azt mondja, hogy kitalált személy, ne felejtsd el, hogy tévedhet. Legalább olyan erős hit kell az ateizmushoz is, mint az istenhithez.

2013. szept. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező: Keress fel egy pszichiátert minél hamarabb! Az is jó, ha imádkozol, de önmagában kevés. Fordulj orvoshoz!


Többiek: Ne támadjátok már a Kérdezőt a hite miatt! Nem muszáj nektek is ebben hinni, de abba ne szóljatok bele, hogy más miben hisz! A hit igenis nagy segítség tud lenni nehéz helyzetekben, olyan is van, akit ez tart talpon! Az pedig nyilvánvaló, hogy a Kérdezőnél nem vallási téboly okozza a gonosz hangokat, elvégre nem olyanokat írt, hogy Isten szól hozzá, nem hiszi magát Isten által rendelt igazságosztónak stb. A két dolog itt nem függ össze.

2013. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg attól, amit a pszichiáter mond. Gyógyszereket fog adni, amelyek elhallgattatják a gonosz hangot, már amíg szeded őket.
2013. szept. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
11%

kedves kérdező! tisztellek a hitedért. a hiteddel tudod legyőzni a hangokat. esetleg nem gondoltad hogy ott szólsz a közösségen belül valakinek hogy ez történik veled?


egyébként lehet tényleg szükséges lehet pszichiáter, ha esetleg másról lenne szó, valódi betegségről.


nehéz elválasztani, mert egy szellemi keresztény hallhat hangokat istentől is és démonoktól is, hiszen a szellemvilág létező dolog. de ha már nagyon gyötör, akkor ezt jelezni kell vagy a közösségben, vagy az orvosnál.


nem tudom a közösségetekben mennyire ismerik el úgymond a mentális betegségeket, esetleg nem csak ledémonizálnak majd. mert ha ez az eset van, akkor lehet jobb egyből a doki, ha nem tudod egyedül legyőzni őket.

2013. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az is betegségnek a tünete lehet, ha valaki nagyon kötődik a vallási dolgokhoz.
2013. okt. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
szkizofrénia vagy valami skizoid zavar kényszergondolatokkal, abba a vallás pont belefér, meg más ezoterikus dolgok is
2013. okt. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!