Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megkérhetem a pszichológusom,...

Megkérhetem a pszichológusom, hogy küldjön tovább pszichiáterhez, hogy kaphassak gyógyszert?

Figyelt kérdés

"Azt nevezhetjük problémának, ami gátolja a mindennapi életet"-ezt mondta a pszichológusom.

És akkor belémcsapott a felismerés:

Nekem nagyonis gátolja a mindennapi életet a problémám, sőt, mondhatni, hogy már szinte nem is élek.

Reggelente nem úgy kelek fel, hogy újabb nap, hanem úgy, hogy újabb szenvedés.

Egész nap ideges vagyok, és feszült, nem tudok figyelni az iskolában, amikor nevetek, már nem érzek boldogságot, mint régen, kínzó gondolatok gyötörnek, sokat szédülök, olyan vagyok mint egy robot.

Nem célirányosan élem az életem, hanem mint egy gépezet, felkelek, mert más választásom nincs, és be vagyok programozva az egyhangúságra, életkedvtelenségre.

Az emberektől félek, egyre többet felejtek el dolgokat, olyan dolgokat látok és hallok, amik a valóságban nincsenek, egy minimális dolgon (pl. apám hangosan beszél) úgy fel tudom húzni magam, hogy legszívesebben megütném őt.

Van, amikor rámtör a vágy, hogy legyilkoljak mindenkit körülöttem.

Az érzéseim kavarognak, mint a ringispil, egy nap alatt kb. 50-szer változik meg az érzésem minden ok nélkül.

A családom, barátaim iránt egyre kevesebb szeretetet érzek, olyan, mintha elidegenednének tőlem.

Félek, hogy kis időn belül olyan leszek, mint egy zombi.

Érzések nélkül fogok bolyongani a világban.

A dolgok, amiket szeretek, elidegenednek tőlem.

Nem tudok egy 2 órás filmet megnézni, ami nem bonyolult egyáltalán, mert elkalandozok, pedig érdekel a film nagyon.

Öngyilkos akarok lenni, mert már így is úgy érzem, hogy lelkileg haldoklom.

Még sok dolog van, de nem jutnak eszembe a többik.

Megkérhetem a pszichológusomat, hogy küldjön tovább pszichiáterhez, mert bevallom, mióta pszichológushoz járok, még rosszabbul lettem.


2013. szept. 23. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Nem akarsz te gyógyszert szedni, hidd el.

Amint elkezded, tulajdonképpen meg is váltottad a sírhelyedet.

2013. szept. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Inkább szedek gyógyszert, mert így, ahogy most vagyok, lehetetlen élni.

Hidd el, hamarabb kerülök emiatt a sírba, mert ez már lassan 2 éve tart, és eljutottam oda, hogy már nem bírom tovább, és meg fogom ölni magam.

Így is már vagdosom magam, és azt tervezem, hogy este felvágom az ereimet egy pengével.

2013. szept. 23. 17:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a pszichológus beutalhat-e, de felkeresheted a háziorvosodat is, ő biztosan továbbküld pszichiáterhez.

Sokan vannak itt (is), akik gyógyszerellenesek, és mindenáron le akarnak beszélni róla. Én is azt vallom, hogy nem kell minden kis hülyeségre bevenni valamit, de amilyen súlyos problémáid neked vannak... a te esetedben bizony indokolt lenne a gyógyszerszedés. Szerintem. Nem kell attól félni, főleg, ha javít az állapotodon.

Azért emellett járj pszichoterápiára is.

2013. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ne bántsd magad! Még nem tettél meg mindent az állapotod javításáért, pszichiáterhez még nem mentél. Menj orvoshoz!

Egyébként hány éves vagy? És fiú vagy lány?

2013. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

15 éves vagyok, és fiú.

Igen, tudom, hogy a pubertás meg minden, de azért ez már szerintem több, mint egy kamaszkori "zavar".

2013. szept. 23. 20:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól látod, több annál. Irány az orvos! És jobbulást!!!
2013. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bárzsing ***** válasza:
Pszichiáterhez nem kell beutaló, úgyhogy akár egyenest oda is mehetsz. De a gyógyszerek mellett se hagyd abba a pszichoterápiát, mert hosszútávon az jelent megoldást.
2013. szept. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem gyógyszer melett is zombi leszel.Csak akkor már a gyógyszertől.Aztán miután kezdesz tőle jól lenni majd függő leszel.

De az sem biztos,hogy jó gyógyszert fogsz kapni és jó adagban.

Rengeteg olyan emberrel beszéltem már,akik szenvednek,mert nem tudják beállítani nekik a gyógyszert.

Ennek ellenére nem akarlak lebeszélni.Én is szedtem gyógyszert és szerintem fogok is.Csak jobb tisztába lenni a mellékhatásokkal és a következményeivel.

ÉS jól gondold meg,hogy milyen orvost választasz.

2013. szept. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!