Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusom minden...

A pszichológusom minden dolgomat a pubertáskor számlájára írja, pedig valósággal szenvedek minden nap. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Akármit mondok, a válasz:

Kamaszkor.

De hát könyörgök.

Teljesen megkeserítik az életem ezek a mentális zavarok.

Egész nap hatalmas, nyomasztó érzést cipelek a lelkemben, és nagyon rossz, nem tudok felszabadult, boldog, és jókedvű lenni.

Gondolatok kínoznak, gyötörnek, amik csak úgy magától befurakodnak nagyon sokszor, és én annyira félek, meg rettegek.

Az öngyilkosságon gondolkodom, hogy végre meg tudjak szabadulni ettől a gyötrelemtől, ami 1,5 éve a lelkemben van.

Mikor a pszichológus meglátta a karomon a vágásokat, amiket csináltam, ezt mondta:

"Ha ki akarod nyúvasztani magad, többet ne is gyere ide, mert akkor feleslegesen foglalkozom veled."

És mégis mit gondolt? Hogy jókedvemből vagdosom magam?

De az a baj, hogy a hülye fejemmel beveszem, amit akkor mondd, mikor ott vagyok, és már csak később gondolkodok, hogy miért nem mondtam meg neki, hogy fejezze már be a pubertás szöveget, és segítsen, mert már megőrülök ma hónap!

Mit tehetnék?

15/F


2013. szept. 22. 08:59
 1/5 Bárzsing ***** válasza:
Válts. Arra figyeljetek, hogy pszichoterapeutához járj, akár pszichológus, akár pszichiáter. Az egy külön szakképesítés. Nem tudom, a jelenleginek van-e, de nem tűnik jó szakembernek.
2013. szept. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akihez járok, az csak gyerekpszichológus.

Sajnos azt nem tehetem meg, hogy váltsak, mert valószínűleg Nyíregyházára mennénk, de túl sok lenne minden héten feljárni, mert nincs közel.

Ennél még csak háromszor voltam, és érdekes, mert rengeteg dícséretet hallottam róla.

Megpróbálok majd kicsit fajtolni vele, hogy ne a kamaszkorra hivatkozzon, mert a velem egykorúaknak nem igazán vannak hasonló problémáik.

2013. szept. 22. 09:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig ebből ítélve semmi értelme, hogy hozzá jársz. Keress másikat.
2013. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csernushoz jársz? :-D Na jó, bocs, ezt nem bírtam kihagyni.

Érdekes egyébként, de van, akinek az használ, ha jól az arcába vágják a kőkemény valóságot... mert attól kezdi el összeszedni magát. Szóval ez is egy módszer. Csak az a baj, hogy más embereket - talán a többséget - meg csak még mélyebbre taszít ez a hozzáállás.

Én is azt mondom, hogy keress más pszichológust! Egy pszichológus esetében ugyanis nagyon fontos, hogy meg tudj bízni benne! És ha a mostani nem jó, akkor megette a fene. Ő az egyetlen pszichológus a környéketeken? Szerintem az sem lehet kifogás, hogy ha máshoz járnál, akkor messzebbre kéne utaznod - legfeljebb akkor nem mennél olyan gyakran. De ez tényleg fontos.

2013. szept. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennek így semmi értelme. Ha tényleg lehetetlen terapeutára váltani, akkor tekintsd magadat partnernek, és kérd, elemezze gondodat és segítsen megoldani legyintés helyett. Neked MOST rossz a közérzeted, és sokáig tartana "kinőni". Azért jársz hozzá, hogy segítsen. Most.
2013. szept. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!