Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ilyen a pszichológusom?

Miért ilyen a pszichológusom?

Figyelt kérdés

Megemlítettem az öngyilkosságot, de nem hiszi el...

Mondtam, hogy szeretnék helyrejönni fizikailag is, lelkileg is, de szerinte csak lusta vagyok. (Mivel azért nem járok közösségbe, mert pánikrohamom van emberek között.)

Most kitalálta, hogy azért nem megy az utóbbi időben az írás, mert nem ér annyi ihlet. Jó, van benne logika, de azért egy sárkánytojás kiköltését, a fióka felnevelését, vagy a vámpírok viszonyát a fokhagymával nem tanítják iskolában. (Fantasy-t írok.)

A nemi erőszakot már meg se merem említeni, mert azért is én leszek a hibás, hogy miért hagytam magam...

17/L


2013. aug. 14. 01:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem vagy vele megelégedve, akkor válts. Viszont ne csak azért, mert nem azt mondja neked, amit hallani szeretnél. Gondold át, hogy tényleg nincs e igaza, vagy esetlen tényleg lusta vagy e. Erőltesd meg magad és igen is járj emberek közé. Ennyi idősen nem szabadna otthon kuksolnod.
2013. aug. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De már elegem van a rohamokból. :/ Megalázó is, kellemetlen is, ijesztő is (gondolom ez nem csak számomra), ki is fáraszt... Egyébként eddig az összes pszichológusom ilyen volt, akikkel 5 év alatt találkoztam.

Jó, lusta is vagyok, de a pánikbetegség gátol inkább abban, hogy emberek közé menjek.

Ráadásul most a depresszió miatt gyógyszerezni akar... Ennyi erővel piálhatok is, hiszen egyik sem oldja meg a problémát, csak elfeledteti egy időre.

2013. aug. 14. 02:18
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

"összes pszichológusom ilyen volt, akikkel 5 év alatt találkoztam. "


Akkor épp itt lenne az ideje felkeresni egy pszichiátert, mert olyan nemigazán van, hogy mindenki hülye, csak te vagy okos.

A fantasy írást meg ne keverd össze a saját életeddel.

2013. aug. 14. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Salx Narval ***** válasza:
89%
Ha megerőszakolt valaki, akkor a rendőrségre kell menni. Ha orvosi segítség kell, akkor a háziorvosodhoz fordulj, ő majd elirányít hozzáértő szakrendelésre.
2013. aug. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igyekszem nem összekeverni, ezért is írtam azt, amit. (Mivel ő konkrétan azt mondta, hogy ha folytatnám a sulit, akkor lenne miről írnom, de hát bakker...)

Mostmár 2 év után teljesen mind1, a fazon arcára sem emlékszem 100%-osan. De hát biztos én voltam a hülye, hogy nem tudtam élvezni... (Mert emiatt is le voltam konkrétan bäszva az előző "szakember" által.) És persze a sokk miatt nem mindenre emlékszem, a többire is homályosan.

Amúgy egyszer volt szerencsém pszichiáterhez, de az csak egy alkalom volt, mert messze van. Azt hiszem, ő volt az egyetlen, aki normális emberként kezelt.

2013. aug. 14. 04:54
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Akkor messze van, vagy sem, oda kell járni! A bizalom a terapeuta és a kliens között alap. Ha annyira sem bízol meg a mostaniban, hogy az erőszakot elmond neki, akkor nem sokat ér a foglalkozás.
2013. aug. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Salx Narval ***** válasza:
80%
Szüleid nincsenek? 15 évesen megerőszakolnak és a szüleidet hidegen hagyja az egész? Ha én lennék az apád, már nem élne fószer, legalábbis a golyóit megetettem volna vele az tuti.
2013. aug. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Apum nincs, anyumnak fél év után tudtam csak elmondani. De akkor is csak nagy vonalakban, mert többnyire rosszul leszek/rohamom lesz, ha nagyon belemegyek akár gondolati szinten is. :/
2013. aug. 14. 05:45
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
szia. a páromnak is pánikbetegsége volt szorongással összekötve. 25!! évesen elment a dokihoz kapott gyógszert amit 1,5 évig szedett és a ma már teljesen meggyógyult és gyógyszerek nélkül teljes életet él. Régen olyan volt hogy nem tudtunk bemenni egy boltba ha valaki olyat látott meg a bolt előtt akivel nem akart találkozni. Leverte a víz és inkább hazamentünk és másnap mentünk csak be oda. szórakozóhelyre nem jártunk egyáltalán mert leverte a víz ha be kellett lépni az ajtón és abban a pár másodpercben mindenki ránk néz. nem tudta elviselni. nem mert munkameghallgatásokra elmenni. iszonyatosan nagy erőfeszítésembe került hogy rá tudjam beszélni hogy nem lesz semmi gond menjen nyugodtan, és hogy az is ember akivel beszélget! aztán egyszer kapott egy idegösszeomlást. munkahelyén nagyon rosszul lett azt hittük szívrohama van. nem kapott levegőt összeszorult a mellkasa, persze nem az volt hanem bepánikolt valamin és rosszul lett. Mivel megbízott bennem és már évek óta pánikbeteg volt tudtam mit kell mondani neki hogy el tudjam vinni pszichiáterhez. mert oda sem akart menni mert mit gondolnak majd azok akik a váróteremben ülnek hogy ő mért megy oda. Aztán 1 hét nyugtató injekció calcium és b vitamin komplex után helyre jött és kétféle gyógyszert kellett szednie. Az egy hét alatt végig aludt szinte, végig mellette voltam ápoltam és szeretgettem, aztán a gyógyszerek amik nem NYUGTATÓK hanem szorongás oldók és egyéb HASZNOS dolgok,amiket a beteg embernek be kell vennie ahhoz hogy jobban legyen. 1,5 évig kellett szednie. Mára már teljesen normális, önbizalomtelt, büszke kétgyermekes apuka.
2013. aug. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyjából velem is ez van/volt, bár az utóbbi másfél évben valamennyit javult a helyzet. De én továbbra is abban hiszek, hogy egy (na jó, több) kiadós, őszinte, hosszú beszélgetés sokkal eredményesebb, főleg egy megbízható, értelmes, és nem utolsó sorban szimpatikus emberrel, mint hónapokon, vagy éveken keresztül gyógyszerekkel elnyomni a valódi problémát. Ez olyan, mintha hasmenésre nem széntablettát, vagy diétát javasolna az orvos, hanem parafadugót...
2013. aug. 14. 06:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!