Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan problémám van hogy...

Olyan problémám van hogy dadogok, de csak alkalom szerűen. Ennek a megoldására szeretnék valamit Ötlet?

Figyelt kérdés

Ha beszélnem kell, valami idegennel akkor nem tudok, sokszor megszólalni sem.....sem a saját szüleimmel. Ez főleg telefonálás közben jelentkezik, és akkor hogyha mondanom kell valamit (tehát előre tudom hogy beszélnem kellene), ha csak kérdeznek és visszaválaszolok, akkor tökéletesen megy a beszéd. A barátaimmal bárhol, bármiről bármikor tudok beszélni.

Alapjában tudom hogy mikor mit kellene mondani, de sokszor nem megy. Talán félek, nemtudom....


elég régóta fenn áll ez a problémám, de eddig bezárkóztam magamba, és ezzel megis volt oldva a dolog, nem komunikáltam senkivel sem, ha nem volt muszály...


Aztán elmúlt a dolog, nem is igazán tudom mikor, olyan féléve kb. Aztán hétfőn megint előjött, mikor vonatjegyet akartam vásárolni, nemtudom miért....de attól kezdve, megint csak a barátaimmal vagyok képes normálisan kommunikálni....nemtudom miért van, de nagyon nem akarok visszacsúszni oda ahol voltam...

Elkezdtem az ingerlékenység ellen szedni a Sedatif Pc nevű gyógynövényes nyugtatót, ami arra abszolút használ, ezért arra gondoltam, hogy keresnék erre is valami nyugtatót, hátha....valami tipp, lehetőleg olyan ami recept nélkül kapható...

A pszihológust ne javasoljátok légyszíves, tudom hogy jó megoldás lenne az is, de már próbáltam, és vele sem tudok érdemben beszélni...


Bocsi, ha kicsit zavaros, meg érthetetlen, kicsit kivagyok akadva... köszi, hogy végig olvastátok :)


2009. nov. 6. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahol jó ötleteket találhatsz: www.logopedia.lap.hu

Én is szenvedtem fiatalabb koromban hasonló problémától, de aztán szerencsére elmúlt (kinőttem :))valószínűleg nálad is ez fog történni:)Úgyhogy fel a fejjel!A fontos, hogy ne stresszelj emiatt!

Nekem akkoriban az a módszer segített, hogy a megszólalás előtt magamban (vagy nagyon halkan) kimondtam egy semleges szót és csak azután szólaltam meg hangosan. (vagy "Ööö"-ztem is egy kicsit, mintha gondolkodnék a válaszon :))Így már sokkal könnyebb volt, mert mindig csak elkezdeni nehéz...

2009. nov. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Próbálj higytt maradni és ne másokra hanem magadra figyelni mikor beszélsz.
2010. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!