Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pár hónapig hangulatingadozása...

Pár hónapig hangulatingadozásaim voltak. Ez is utalhat depresszióra?

Figyelt kérdés
Más tünetem nem volt, ami depresszióra utalna. Ismerősöm szerint pedig ez az egy tünet is jelenthet depressziót.
2009. nov. 7. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem depreszió lehet hogy csak vitaminhiányod volt. Nem értem mért akkar mindenki depis lenni egy nagyon szar érzés és ha valkinek téleg lenne nem kérdezné.
2009. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én sem jókedvemből kérdeztem...
2009. nov. 7. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell mindent rögtön becímkézni... nem az a lényeges, hogy depresszió vagy nem, hanem inkább az, hogy tudd, mi miatt volt hangulati ingadozásod. Ha pl. nem tudtál boldogulni egy helyzettel, sok volt a stressz és nehezen birkóztál meg vele vagy valami új helyzetbe kerültél simán lehetett hangulatingadozásod, ami teljesen természetes dolog ilyesmi helyzetekben. De ha nem tudsz ilyenről sem kell rögtön depisnek tartanod magad, csak járj utána, hogy mi miatt voltál szélsőséges hangulatban.
2009. nov. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Depressziót nem egy tünet alapján állapítanak meg.Legalább 5 tünet kell hozzá.
2009. nov. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A depresszió jellegzetes tünetei:

1. Levert hangulat, szomorúság, üresség érzése;

2. Érdeklődés, öröm csökkenése - elvesztése;

3. Fáradság, gyengeség-érzés;

4. Álmatlanság vagy túlzott aluszékonyság;

5. Csökkent gondolkodási, döntési képesség, dekoncentráltság;

6. Indokolatlan bűntudat, önvád;

7. Halállal való gyakori foglakozás;

8. Ingerlékenység.

Mindebből legalább 3-4 tünetnek (hivatalosan 5-nek)kell fennállnia legalább 2 héten át.

A hangulatingadozásod viszont inkább mániás-depresszióra utalhatna, ha a lehangoltság időnkénti felhangoltsággal (indokolatlan jókedv, "felpörgetettség" stb.)keveredne. De szerintem a Te állapotod nem ennyire súlyos,bár nagyon keveset írtál róla, így nehéz megállapítani. Ha kíváncsi vagy a hangulatváltozások tüneteire, típusaira nézz utána a hangulatzavaroknak a neten (depresszió, deprimáltság, mániás depresszió stb.)

2009. nov. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak a leírtak alapján én is depis vagyok.

a te kérdésedre, pedig ha többet leírnál róla, akkor valószínű, hogy következtetni tudnánk.

2009. nov. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!