Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rendszeres stresszhelyzetek...

Rendszeres stresszhelyzetek kezelésére mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre stresszesebb vagyok, de ilyen szinten hogy fizikai jelei vannak.Közép iskolába járok 11. osztályba nem dohányzom egyszer sem gyújtottam rá mindig próbáltam kiegyensúlyozottan élni egészségesen de ez mostanában olyan szinten nem megy hogy kezdek kikészülni.Állandóan stresszhelyzetben vagyok és ez a testemen is meglátszik.Nem rég egész nap feszült voltam este eleredt orrom vére de nagyon a gyomrom állandóan görcsben van 2 hete elkellet rohannom hányni ,és ez egyre gyakoribb.Amióta ilyen helyzetben vagyok néha rá is gyújtok. Ezeket a helyzeteket nem tudom kikerülni.Viszont vala hogy változtatnom kell. Szeretnék tanácsot kérni evvel kapcsolatban.

2013. szept. 30. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Túl erős a suli?
2013. szept. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet igen elég sokáig vagyunk bent fél 5ig reggel 7től és mellette tanulni itthon nehéz és sokat is kell de ez az iskola kell nekem nem akarom feladni.
2013. szept. 30. 23:51
 3/10 anonim ***** válasza:

Esetleg ha osztályt váltanál? Nekünk volt 3 olyan tárgyból kemény tanárunk, ami nekem nem kellett, és a másik osztályban nem volt olyan erős követelmény ezekből a tárgyakból.

Általános stresszkezesélre a kineziológus, a testmozgás, autogén tréning, meditáció, stb. a jó.

Talán túl sokat ülsz, kéne napi másfél órát gyalogolnod legalább, vagy úszni.

2013. szept. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs időm ilyesmire a tanulás mellet még hétvégén sem vasárnap dőlhetek hátra dél után akkor meg már meg se birok mozdulni ,osztályt meg nem engedik ,hogy váltsak pedig megkérdeztem és kérvényt is nyújtottam be iskolát nem szeretnék váltani mert 11.ben már nem érzem jó ötletnek több szempontból sem.
2013. okt. 1. 00:01
 5/10 anonim ***** válasza:

4: Hát ez az. Ezek miatt vagy stresszes.

Szinte már beteg vagy, gyakoriak a rosszullétek... vedd komolyan! Az egészséged a legfontosabb!

2013. okt. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szóval szerintem túl vagy terhelve lelkileg is, szellemileg is és fizikailag is - nincs időd mozogni, kiegyensúlyozott életet élni ezáltal, úgy értem.

Igen, az iskolarendszer rossz. Teljesen normális, hogy kikészülsz tőle. Ettől még nem kell belegebedni, csak venni a tested, lelked igényeit, és kielégíteni azokat.

Komolyan mondom.

2013. okt. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem mire akarsz kilyukadni eddig ..tudjátok mikor középsuliba léptem nehezen álltam át erre a rendszerre így 9.ben egyszer megbuktam kémiából és szemmel láthatóan egykét tanár nem néz engem jó szemmel rám ezen szerettem volna változtatni mert ez is nyomasztott de főleg magam miatt tanulok ennyit de megfogadom a tanácsod megpróbálom kicsit jobban oda figyelni ezekre a dolgokra úgy ,hogy ne menjen semmi más rovására aztán meglátom hogy megy.
2013. okt. 1. 00:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2013. okt. 1. 00:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Addig is, igyál citromfű teát, és hallgass meditációs zenéket. Muszáj hogy legyen egy kis kikapcsolódás, legalább ennyit próbálj meg a nagy rohanás mellett.

Én mindig kinevettem azokat akik ilyen módszerekhez folyamodtak, de nekem a nehéz időszakban segített, és a legjobb, hogy dohányzás helyett.

2013. okt. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Figyelj. Én hasonló helyzetben voltam, mint te, és Spitomint írattam a pszichiáterrel. Nagyon jót tett, és mellette pedig pszichológushoz is járok rendszeresen. :)



Szerintem már javulok, és a pszichológus is így látja :D Heti egyszer van 5 órám, máskor pedig szinte estig vagyok bent... Pont volt ott egy szabadideje :D



17f

2013. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!