Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt okozhatja az antidepresszá...

Ezt okozhatja az antidepresszáns (Anafranil)?

Figyelt kérdés
Három napja kezdtem el szedni, eddig éjszaka nagyon nehezen tudtam elaludni, éjfél előtt semmiképp, de inkább egy-két óra körül. Mióta szedem, azóta pedig este sokkal hamarabb elálmosodok (este 7 körül szedem be és kilenckor már majd meghalok az álmosságtól), jó korán le is fekszem viszont éjszaka 3 óra körül kipattan a szemem, és alig bírok visszaaludni. Ez lehet a gyógyszer mellékhatása?
2013. márc. 8. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mellékhatása lehet, de ha az, akkor el fog múlni! Maga a gyógyszer még biztos,hogy nem hatott,az antidepresszánsnak idő kell, hogy beépüljön a szervezetedbe! Én Cipralexet szedek már kb. 5 hónapja,és felkészítettek a lehetséges mellékahtásokra,de szerencsére nekem nem volt semmi (lekopogom).

Sajnos ez ilyen, valakinél van mellékhatása, valakinél semmi. :-(

De el fog múlni, és jobbulást kívánok!!!:) Pánikbetegségre szeded egyébként?

2013. márc. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Depresszióm és szociális fóbiám van

2013. márc. 8. 16:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként én is szedtem korábban cipralexet, de nekem semmit sem hatott, még azután sem, hogy emeltük duplájára az adagot... :S
2013. márc. 8. 16:26
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

"a túlzott szorongás, nyugtalanság, alvási problémák, ingerlékenység, agresszivitás, izgatottság, "


Nem eszünk gyógyszert, az antidepresszánsok beszedését SEMMI sem indokolja! Kivéve az, hogy vallásosan elkezdtél hinni a gyógyszeriparban és a pszichiáter társadalomban, és ezért feláldozod az egészségedet. :(


Persze hogy okozhatja az antidepresszáns.. baromi sok mellékhatást okoz még.

2013. márc. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Te biztos jobban értesz hozzá, mint az orvos........
2013. márc. 8. 17:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló voltam: TaplalkozasHarcmuves, Te tapasztalatból beszélsz? Mert nem úgy tűnik...Hidd el,hogy van az az állapot, amikor igenis segít a gyógyszer. Nyilván a kérdező sem jó dolgában szedi, hanem mert szüksége van rá. Képzeld,én 5 hónapja szedem és hat...
2013. márc. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Minden gyógyszer használ, ez manapság kétségbevonhatatlan.


De azon a mellékhatáson kívül amiért szeditek, még kaptok tucatnyi más mellékhatást is. Kárt okoztok magatokban, több kárt mint ami eredetileg fennállt. Meggyőződtetek róla, hogy más megoldás nem létezik csak a gyógyszer? Egy terápiás megoldás, rengeteg idegrendszeri, pszichés betegséget IS gyógyító gyulladáscsökkentő táplálkozás, magas omega3 bevitel, pszichoterápia EGYIK SEM segített?

2013. márc. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző voltam: Egészségesen étkezem, sportolok, amennyit tudok friss levegőn vagyok. Konkrétan a gyógyszeren kívül mást nem próbáltam, mert nálam sajnos olyan hirtelen és durva tünetekkel (erős pánikroham) jelentkezett a betegség, hogy nem volt más lehetőség, csak arra mentem,hogy minél hamarabb legyen eredmény, különben megbolondulok. Így nem maradt más lehetőség, csak a pszichiáter és a gyógyszer. Lehet,hogy káros, de hat és inkább ez,mint hogy tovább szenvedjek. De ha van gyógyszeren kívül bármi más mód, arra nyitott lennék most már, hogy a gyógyszer által enyhültek a tüneteim (lekopogom).
2013. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Arról nem beszélve, hogy egyszerűen NEM LEHET "egészségesen táplálkozni" mert MINDEN teli van pumpálva már mérgekkel.

És én nem a gyógyszerrel kezdtem, hanem eljártam pszichológushoz sokáig, de a fizikai tüneteim akadályoznak abban, hogy haladhassak. (Hiába próbálok sokat mozogni, ha a depresszió fizikailag teljesen gajra vág)

2013. márc. 10. 12:09
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezeket nézzétek át.. ha van időtök, kedvetek..


Jó egészséget kívánok!


[link]

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!