Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egész nap nagyon fáj a gyomorm...

Egész nap nagyon fáj a gyomorm és alig kapok levegőt. Tudom, hogy szorongás, mert nagyon félek és kilátástalannak tűnik körülöttem nagyon sok dolog. Hogy tudnám ezt a rosszullétet enyhíteni? Ijesztő ez a levegő utáni kapkodás.

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Sétálj egy nagyot kint a levegőn és közben próbálj nem erre gondolni, illetve mély levegőt venni hátha kicsit megnyugtat. Vagy egy zuhany, aztán irány az ágy.
2009. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
mennyel pszihológushoz ő majd felír neked egy szorongásoldót ebben semmi ciki nincs. és szentem utána menny el egy masszőrhöz vagy fürdőbe ahol lazíthatssz egy kicsit
2009. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, de a pszichológus nem fog felírni gyógyszert, azt a pszichiáter írhat csak. Mindenesetre az elsővel kéne kezdeni.
2009. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az elsőn túl vagyok. Séta, zuhany, tea, mindent kipróbáltam, de már a hányáson is túl vagyok, annyira fáj a gyomrom. Szedek egy ideje recept nélkül kapható szorongásoldókat, de nem érnek semmit.
2009. nov. 8. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:

A recept nélkül kapható bigyók sajnos nem érnek szinte semmit.

Zuhany, teák, meditációs CD sem hat, nekem sem.

Jó nagy futás, biciklizés segíthet, én azzal ki tudom fújni a gőzt és jobban leszek-.

Egyébként irány szakember....

2009. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha tudnánk, hogy mitől szorongsz, talán többett lehetne segíteni neked. A szorongás + egy olyan dolog, hogy más felfogásban kell a zavaró dologra gondolni, és megszűnik.

Szemléletváltás! Minek szorongsz? Ha olyan dolog miatt, amin nem tudsz változtatni, vagy beleavatkozni, akkor teljesen felesleges, mert úgysem tudsz csinálni semmit, max halálra idegesíted magad. Lehet jóra fordulnak a dolgok, te meg csinálsz magadnak egy gyomorfekélyt a semmiért. Ha meg baj lesz, akkor ráérsz akkor törődni vele, amikor valódi lesz, nem csak előre képzelt.

Még mindíg van egy variáció: Ha olyan dolog miatt görcsölsz, amin tudsz változtatni, akkor tegyél meg mindent legjobb tudásod, és érzésed szerint, és akkor is megnyugodhatsz, hogy te mindent megtettél. Az a lényeg, hogy ne görcsölj feleslegesen, mert azzal csak magadnak ártasz!

2009. nov. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy gyomorfekélyen már túl vagyok. Mindent megteszek, hogy megoldódjanak a dolgok, de ez is kevés vagy egyszerűen csak nem jól csinálom.
2009. nov. 9. 20:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Látod igazam volt a gyomorfekélyt illetően, ezért fogadd meg a tanácsomat, és ne rágolódj folyton a problémákon. Tedd meg amit megtudsz, és ha igy sem változik a helyzet, akkor kérj tanácsot másoktól. Jó lenne, ha megírnád mitől stresszelsz ennyire, mert akkor kon krétabban lehetne tippeket adni a megoldásra. Lehet éppen olyanon aggódsz, amit egyszerűen csak le kellene tojni. Írd meg mi bánt!
2009. nov. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!