Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szóljak a tanáromnak?

Szóljak a tanáromnak?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam,aki egyik órán elkezdte vagdosni a csuklóját,én ezt észre vettem és szóltam a mellettem ülő lánynak aki nagyon jóban van vele...Ő elbeszélgetett vele,hogy ha még egyszer csinálja akkor szól az o.főnek vagy az igazgató helyettesnek...De egyre keményebb dolgokat csinál...Utálta a rock-ot most tiszta feketében jár és egyre jobban vagdossa magát..Vagyis..Már nem csak a körmével,meg a heges karkötőjével,hanem körző hegyével,vagy ollóval...Amúgy akiről szó van ő 14 éves lány és erősen szorong+pánikbeteg...

2013. okt. 7. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szólj. Esetleg a szüleinek, ha ismered őket. De mindenképp szólj, ha már tudomást szereztél róla. Komoly kezelésre van szüksége.
2013. okt. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
FELTÉTLEN SZÓLJ! Ez nem játék!
2013. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A szüleinek nem szívesen szólok,mert ismerem milyenek..pontosabban nagyon leszídnák,szerintem meg az nem hiányzik neki..Akkor inkább szólok az o.főnek...Köszönöm a gyors válaszokat!De még egy kérdés,még is hogyan mondjam ezt el az o.főnek??? :O
2013. okt. 7. 19:43
 4/12 anonim ***** válasza:

Tanár úr/Tanárnő!

Észrevettem valami furcsát XY-nal kapcsolatban, és szeretném a segítségét kérni. Láttam órán, ahogy XY a csuklóját vagdossa mindenféle éles tárggyal. Az utóbbi időben nagyon megváltozott a viselkedése, ezért félek, hogy valami komolyabb gondja van. Ezért gondoltam, hogy ön, mint osztályfőnök, talán tudna segíteni.

2013. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne azonnal a tanárokhoz rohanj, nem tudhatod hogy reagálnak majd. Próbáljatok beszélni vele, álljatok mellette... Én is vagdostam magam, szval tudom milyen ez. A védőnő vette sajnos észre, tőlem nem kérdezett semmit, azonnal "rohant" a szüleimhez. Persze, hogy ezek után senkivel nem beszéltem erről, mert nagyon szégyelltem. Úgy éreztem, hátbatámadtak. Mellesleg ezek után is vagdostam magam, ott, ahol senki nem láthatta. Nála is megtörténhet ez, de ha rá is hagyja, lehet, hogy helyettesíti majd mással... Had ne adjak tippeket. Szval óvatos legyél, ez nem játék... És azzal nem lesz megoldva a probléma, ha elmondjátok a tanárnak, ő rohan a szülőkhöz stb. Ha a szülei rosszul kezelik a problémát, egy életre szóló traumája lehet... Ha erőszakkal viszik pszichológushoz, lehet, hogy annyira ellen fog állni, hogy utána nehezebben jön ki ebből az állapotból. Az lenne a legnagyobb lépés, ha bevallaná magának, hogy nincs teljesen rendben, nyugodtan kérhet segítséget stb. Mert segítséget kérni nem szégyen, ellenkezőleg... Sok sikert!
2013. okt. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor szólj a szüleinek/ vki másnak, ha beleegyezik, vagy nagyon súlyos a helyzet. Én is vagdostam magam, eröszakkal cipeltek pszichológushoz, nem egy élmény, hidd el. Beszélj/beszéljetek vele, és próbáld meg rábeszélni (normálisan, nem eröszakosan!!!) szakemberre.

Ha orvul hátbatámadjátok, akkor úgy fogja folytatni, hogy senki ne vegye észre.

14/L

2013. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben,holnap megpróbálok vele beszélni...Nálam nincs olyan,hogy normálisan,én szerencsére tudom hogyan kell reagálni az ilyen dolgokra...Csak nem tudtam ilyenkor mit kéne tennem...Köszönöm!
2013. okt. 8. 19:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült? Hogyan reagált? Drukkoltam...
2013. okt. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát...nem a legjobban...Félre hívtam,hogy beszélgessek vele,ő undokoskodott,hogy "miért nem jó itt?"...jó,mondtam,hogy akkor itt...Mondtam neki,hogy nem jó ez így,hogy vagdossa magát,meg nagyon megváltozott az utóbbi pár hétben,ő meg mondta,hogy nem változott stb...Utána mondtam,hogy nem jó,hogy vagdossa magát,mert továbbtanulásnál észre veszik akkor az elég ciki,mondta,hogy nem érdekli...Kérdeztem tőle,hogy miért vagdossa magát...Azt mondta azért,mert meg akar halni...Mert fél az élettől,fél mindentől,fél attól,hogy mi fog történni x,y-kor...Nem mer semmit sem csinálni,inkább magába fordul mint,hogy lehordják minden szarnak...Pontosan nem értettem mit is értett a megfogalmazása alatt..."Mert fél az élettől,fél mindentől,fél attól,hogy mi fog történni x,y-kor...Nem mer semmit sem csinálni,inkább magába fordul mint,hogy lehordják minden szarnak" ez alatt mit érthetett?
2013. okt. 10. 17:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Túl szigorú magával, azt hiszi minden lépése rossz, valószínűleg sokszor belekötöttek a dolgaiba, önbizalom hiányos, valahogy meg kéne vele értetni, h vannak jó lépései, és hogy ő is értékes ember :)
2013. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!