Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szóljak a tanáromnak?

Szóljak a tanáromnak?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam,aki egyik órán elkezdte vagdosni a csuklóját,én ezt észre vettem és szóltam a mellettem ülő lánynak aki nagyon jóban van vele...Ő elbeszélgetett vele,hogy ha még egyszer csinálja akkor szól az o.főnek vagy az igazgató helyettesnek...De egyre keményebb dolgokat csinál...Utálta a rock-ot most tiszta feketében jár és egyre jobban vagdossa magát..Vagyis..Már nem csak a körmével,meg a heges karkötőjével,hanem körző hegyével,vagy ollóval...Amúgy akiről szó van ő 14 éves lány és erősen szorong+pánikbeteg...

2013. okt. 7. 19:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előző válaszolóval... Tényleg túl szigorú magához. Az a baj, nem érzi a helyzet súlyosságát. Nem igazán érzi olyan borzalmasnak, ha megvágja magát. "Csak egy vágás" stb. Ez viszont nagyon könnyen eldurvul, mert vmi vonzó érzés azért van benne, megfogalmazhatatlan... Én is magamba fordultam annak idején... Ez "kényelmesebb", mert ha magadba fordulsz és folyamatosan a padlón vagy, nem érhet már annyira nagy szintű fájdalom, szomorúság hirtelen, hiszen már alapból a padlón vagy. Nehéz ezt megfogalmazni... Viszont sztem nem akar igazán meghalni sem, hiszen nem hinném, hogy így hangoztatná, másrészt vagdosással nem könnyű meghalni. Meg lehet, de hosszú és fájdalmas lehet... Ez körző vagy egy kisolló hegye pedig még nem olyan brutális, hacsak nem vagdossa egy helyen hosszasan, többször áthaladva rajta. A halálhoz inkább pengét használna, azzal gyorsabb és hatékonyabb egy méllyebb vágást csinálni. Szval nyugi, sztem ha még öngyilkossági gondolatai vannak, akkor sem merné megtenni, magamból indulok ki. Remélem ezzel ő is így van. Viszont ha öngyilkossági gondolatai is vannak, akkor tényleg nem ártana szakemberhez fordulnia, nem szégyen. Ha beismeri, hogy gond van és segítséget kér, az inkább dícséretes sztem. Drukkolok, majd írj, ha van vmi újdonság...
2013. okt. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Doruss ***** válasza:

Szerintem is önbizalomhiánya van, ráadásul ha mások előtt is csinálja, lehet, talán csak föl akarja hívni magára a figyelmet, talán csak szeretetre vágyik.

Ha nem segít az, hogy kérdőre vonjátok, meg erről beszélgettek vele, próbáljatok csak szimplán mellette állni, szeretetet adni neki, hogy érezhesse, hogy a barátai vagytok. Ez alatt azt értem, hogy csináljatok programokat, vagy beszélgessetek vele sokat ("közömbösebb" témákról), vagy jegyezd meg néha, hogy jó a haja vagy ilyesmi...

2013. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!