Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pók fóbia, és egyéb félelmek...

Pók fóbia, és egyéb félelmek ellenszere?

Figyelt kérdés
Már régebben gyerekkoromban is írtóztam a pókoktól, de mostanra felnőttként egyre rosszabb lett a helyzet, totál bepánikolok ha meglátok egy termetes jószágot a lakásban. De nem csak pókoktól, más bogaraktól is undorodom. Hogy lehetne ezt leküzdeni? A párom kiröhög, nem vesz komolyan a fiam imádja ezeket az állatokat, voltak már sáskáink és oriás csótányaink is. De egyik sem segített hozzá, hogy megszeressem őket, hogy hozzányúljak. A terráriumon keresztűl nem gond de ha ki van véve, borzalom. Még magamat is meglepem néha, hogy ki tudok akadni a látványától. Szóval itt a vég vagy gyógyítható? :) Ezen kívül irtózom a magasságtól ami korábban nem volt jellemző rám, bicajozásnál korábban simán lementem köves sziklás helyeken ma már reménytelen totál pánik. Nem tudom mi hozta ezeket ki belőlem de szeretnék válltoztatni ezeken. 36/nő
2013. okt. 11. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne, mert valóságos pánik tör rám ha meglátok egy pókot a lakásban, remeg minden porcikám, főleg ha elképzelem, hogy este az ágyban mászkál majd rajtam. Igaz rettegek a méhektől és a darazsaktól is, bár ezt még meg is értem, mert párszor megcsíptek és vannak rossz tapasztalataim.
2013. okt. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
látom már ketten vagyunk ez ügyben ;)
2013. okt. 11. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó kötésű férfi létemre szinte sikoltozok ha meglátok egy pókot :DDDD
2013. okt. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megfelelő terápiával könnyen, gyorsan megszabadulhattok tőlük:


https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. okt. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!