Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe szociális fóbiám van....

Enyhe szociális fóbiám van. Érdemes ezzel elmenni pszichológushoz? Erre szoktak adni gyógyszert?

Figyelt kérdés
Mindig van bennem egy kis szorongás, pl az iskolában, de nem olyan súlyos.

2013. okt. 12. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, mert rosszabb lesz kezelés nélkül, ahogy múlik az idő.
2013. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A pszichológus jó ötlet, ő nem ír fel gyógyszert, pszichoterápiás beszélgetések során derítitek ki együtt, hogy mi a a probléma, mi az alapja a szorongásnak.

Ha pszichiáter orvoshoz mennél , ő már igen, de az nem oldja meg a szorongásod. A te problémád lelki síkon van, a tabletta nem ott hat, csak elnyomja az idegrendszert kémiai reakciók során. De egy tabletta csak ezt tudja, mást nem várhatunk tőle.

2013. okt. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A te problémád lelki síkon van, a tabletta nem ott hat,"


Kedves második!

Honnajt veszed ezt a marhaságot? Te talán orvos vagy, vagy lélekszakértő, hogy így egy levélből megállapítod, hogy valakinek a betegsége lelki síkon van?

2013. okt. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is szorongtam régen iskolában meg egyéb helyeken, de nem mentem semmilyen pszichológushoz és már kiment belőlem ez az egész. Légy saját magad pszichológusa én azt tanácsolom!!:D
2013. okt. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!