Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegek! El szeretnék...

Kényszerbetegek! El szeretnék kezdeni Pszichológushoz járni. Nektek segített?

Figyelt kérdés

Sajnos kényszerbeteg vagyok már egynéhány éve.Ami ugye abból áll, hogy vizsgálódok, olyan dolgokat is megvizsgálok, és olyan gyakorisággal ami már a kívülállók szemében röhejes, szánalmas.


Teszem azt sokszor 3 percenként meg kell néznem, hogy bezártam-e a hűtőt, elzártam-e a csapot, a tűzhelyet, lezártam-e a villanyt stb.


Nem is ragozom tovább, akinek nincs ilyen panasza, az úgy sem értheti...


Nektek segített a pszichológus ez ügyben, hasonló betegségben? Vagy gyógyszerrel értétek el a betegség megszűnését? Esetleg nem sikerült megválnotok betegségetektől?


Mit ajánlotok?



2013. okt. 13. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én olyan 13évesen lettem kényszerbeteg. Nálam a nyári szünet hozta elő, mert akkoriban még nem jártam kb sehova anyuék szigorúsága miatt. Sokat voltam egyedül és megjelent ez a betegség. Nálam állandó kézmosásban, dolgok ismétlésében nyilvánult meg, mert ha nem teszem meg .." és ide jött egy idióta negatív gondolat" és úgy éreztem muszáj megtennem.. volt,hogy sírtam annyira elegem volt már. Aztán jött a suli és csökkent, majd alábbhagyott.Következő nyáron újra előjött, de ez volt az utolsó nyár amikor gyötört. Azóta eltelt 5 év és nagyon nagyon ritkán jött még elő , de azóta már letudtam győzni. Manapság egyszer kétszer ha van egy ilyen de olyankor azt mondom.. Meeert? Ha nem teszem meg újra azt a cselekvést megtörténik amit negatívan gondolok? Hahahahaha. leka.álom. Kb így állok hozzá. Úgy tekints erre, mintha egy mumus lenne akinek elfogy az ereje, mert már nem irányít téged, és érezd,ahogy elvesztette az erejét és összekuporodott. Ne szedj gyógyszert, ne mérgezd magad, függőséget is okozhat. Tudom,hogy gyötrő egy dolog, de ha én gyerekként letudtam győzni mindennemű segítség nélkül, anyuék észre se vették rajtam, akkor te is letudod! Legközelebb ha jön egy gondolat,hogy újra megkell tenned, ne tedd! Először rossz lesz és megakarod tenni gyötrődsz , de utána egyre jobb lesz. Ezért felesleges pszichológushoz menned.. Elég fogékony vagyok ezekre a lelki parákra, szorongok, önbizalomhiányom van, és nagyon magamba tudok fordulni! De nem panaszkodok, alapjában véve vidám vagyok és szeretem az embereket, szeretek velük lenni. : )
2013. okt. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyógyításra kiképzett szakembert keress, pszichoterapeutát. Közöttük a leghatékonyabb az integratív pszichoterapeuta. Van egyesületük, ott kaphatsz neveket. Illetve a guli is segíthet.
2013. okt. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm válaszod.:)


Már 7 éve próbálom legyőzni, de nekem túl erősek ezek a gondolatok. És nem szeretnék még 7 évig e miatt szorongani.

Pszichológushoz fogok járni, majd meglátom mit tehet. Az igazat megvallva elég vonakodó vagyok az ilyesféle dolgok iránt, nem igazán bízom az újdonságokban, de egy próbát mindenképp megér.A gyógyszerekkel én is így vagyok, inkább fájjon a fejem, minthogy tablettákat szedegessek.:)

2013. okt. 14. 08:14
 4/6 anonim válasza:
A gyogyszerek csak vegso esetben remenytelen helyzetekben. De te nem vagy elmebeteg nincs szukseged ra. Es tudnod kell, h a gyogyulas csak rajtad mulik. A jo hir az, h teljesen meg tudsz gyogyulni. A pszichologus probal megtanitani legyozni es probal megtanitani helyesen gondolkozni. De a munkat te vegzed el. Lenyegeben nincs ra szukseged ha tudod hogyan iranyitsd az elmed. Es ha te magad nem problemanak fogod fel, nem is lesz az. Gondolj arra, h nem kell dolgokat 100 szor megtenned ahoz, h rendben legyenek. Ha egyszer lekapcsoltad a villanyt, az ugy is fog maradni. Rajtam nem vizsgaltak meg ilyen dolgokat, de tudom, h mikor kisgyerek voltam tobb tunetem is volt. Pl: en az iskolaba menet soha nem leptem vonalra. Soha nem leptem lyukakba, es ha olyan jarolap volt ami kocka elemekbol volt lerakva mindig atugraltam rajtuk nehogy vonalra lepjek. Elofordult, h tobbszor megneztem be van e zarva az ajto stb... De annyira nem figyeltem ezekre, h nem lett belole betegseg. Sokszor ez a baj, h az emberek sajat maguknak tudjak be a betegseget. Ugy ahogy letudjuk gyozni oket, ugyan ugy elohivhatjuk. Ha te eldontod magadban, h mar pedig nem vagy beteg, nem leszel az!
2013. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Elozo vagyok. Annyit meg megjegyeznek, h termeszetesen ido kell mindenhez. Ha nem sikerul elsonek, probald ujra. Addig probald meg nem te nyersz! Sok sikert!
2013. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elengeditek fületek mellett, hogy terapeuta kell, továbbra is pszichológusoztok. Ez olyan, mint ha a háziorvostól várnátok, hogy vegye kis beteg vakbeleteket, holott nincs sebészi képzettsége. A pszichológus sem gyógyít továbbképzés nélkül. Lehet hozzá járni évekig, vagy az élet végéig, cipelve a bajt.
2013. okt. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!