Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tartanak bennt a...

Miért nem tartanak bennt a pszichiátrián? (bőv. Lenn)

Figyelt kérdés
Kevert szorongásos depressziós zavarom van, be is akarok kerülni de a dili dokim nem látja indokoltnak.. Pedig egyszer már volt róla szó csak akkor nem vállaltam, most abban a tudatban van hogy javultam és hogy jók a gyógyszerek ezért hathónapi javaslatot is ad és addig tájára sem kell mennem. Viszont ez idő alatt annyi minden lejátszódik, volt 8 öngyilkossági kísérletem. Egyszer a vonat alól is kiszedtek, a hangulatom gyakran változó. Neurológus szerint bipoláris, a kedélyjavító semmit nem használ meg még másikat is próbáltam attól meg elvitt a mentő. Azóta magamtól szedek Rivotril-t is a másik nyugtatóval meg erre még Tegretol-t szintén magam szakállára mert ők nem írnak! Ha megyek kontrollra akkor valahogy el sem tudom mondani a dokinak mi a problémám, olyankor lefagyok.. A sok nyugtatótól annyira tompa vagyok nem tudok egy mondatot rendesen megfogalmazni! Erre kiengednek szenvedni és már egyre rosszabbúl érzem magam, még jó hogy néha neurológiára el tudok jutni ott sokat segítettek már, de az ottani doki is mondta hogy váltsak kezelőt! Képtelen vagyok folytatni, nem megy mert feledékeny vagyok. Mit tegyek?

2013. okt. 16. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mitől lettél ilyen?
2013. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én, ha helyedben lennék váltanék orvost!
2013. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezen én is sokat gondolkodtam már, de lényeg a lényeg hogy beakarok kerülni psychoterápiára hogy újra a régi önmagam legyek.
2013. okt. 16. 16:09
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen az lessz hogy váltok! A régi kezelőm ász volt de ő már máshol dolgozik sajnos, így kerültem át a mostani orvoshoz.
2013. okt. 16. 16:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Budapesti vagy?


Akkor menj be a Nyírőbe a pszichiátriára, akár éjjel is, és mondd el, hogy rosszul vagy, megettél egy csomó gyógyszert, amit fel sem írtak neked és öngyilkos gondolataid vannak.

Garantáltan bentfognak.

2013. okt. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyíregyháza körletéhez tartozom, Szabolcs Megye. Nagykállóba járok.
2013. okt. 16. 16:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyen hely ez senki sem akar bent tartani,lehet nem is fog menni. Ez van.
2013. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ilyen hely ez senki sem akar bent tartani,lehet nem is fog menni. Ez van."


Tényleg nehéz bekerülni, megvárják mig a beteg teljesen összeomlik mint hogy megelőznék azt! Ráadásul az ambulánsomon megvan javasolva a pszichoterápia is, mégsem vettem még ilyenen részt mert hát ugye nem vesznek fel osztályra... Kidobandó pénzért meg én sem fogok oda járni. A doktor úr stílusa meg a betegekkel szemben való viszonya, megnyilvánulása és kezelési módszere förtelmes, csapnivaló! Gondoltam már rá hogy panaszt emelek az ez ügyben illetékes szervnek, és ezzel nem csak az én de mások érdekei is képviseltetnének. (DR.U.Zs. a legrosszabb szakember akivel valaha találkoztam!)

2013. okt. 16. 18:17
 9/11 Bárzsing ***** válasza:
Nem csak osztályos pszichoterápia létezik (sőt, inkább osztályon kívüliek vannak), szóval nem értem, miért akarsz bekerülni. Viszont a dokinak meg tb-s pszichológushoz el kellett volna küldenie. Nincs nálatok valami lelki gondozó? Az ilyen helyekre doki nélkül is bejuthatsz.
2013. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megértem a problémádat. Az én orvosom is most ment el egy másik városba és össze vissza küldözgettek. Először valami gyökér pszichiáter férfihoz kerültem, aki egyből valami gyógyszergyár által támogatott programba akart bevenni, ahol olyan gyógyszert kellett volna szednem, amivel már próbálkoztunk és nem toleráltam a mellékhatásokat. Nemet mondtam neki és elhajtott kezelés nélkül...


Utána egy hónapra rá megint megpróbáltam, akkor kiderült, hogy nem is a fószerhez kellett volna küldeniük, hanem egy nőhöz, aki engem papíron átvett. A nő normális volt, kaptam gyógyszert is, de elküldött a gondozóba, mert túl vannak terhelve, nincs elég emberük.


Most fogok majd menni 6-án a gondozóba, hogy beszélgessünk a gyógyszerekről. Viszont nekem is szükségem lenne pszichoterápiára, de senki nem ajánlotta még fel, hogy járjak valahova. Úgyhogy most status quo alakult ki.

2013. okt. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!