Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bűntudat ellen mit tudok...

Bűntudat ellen mit tudok tenni? Help

Figyelt kérdés

Néha olyan rosszul vagyok már miatta,hogy folyton fáj a hasam és úgy érzem,hogy össze esek...

Mit tegyek?


2011. júl. 13. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért van bűntudatod? Talán ha lerendezed azt ami miatt bűntudatod van, akkor enyhül vagy akár el is múlik.
2011. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Bűnbánat (vannak hozzá lelki tükrök) és gyónás után feloldozás. Jobban leszel. Bűnbánat nélkül az ember mind testileg mind lelkileg egyre rosszabbul lesz és mehet a krisztustagadó pszichológusokhoz, akik óránként 15 ezerért meghallgatják, mi a baja... de csak a tünetet enyhítik valahogy , probléma nem oldódik meg. Azért írom, mert átmentem rajta, saját tapasztalat. Gyónás után az ember felszabadult, mintha ólomsúlyokat szedtek volna le róla.
2011. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

5 hónapja együtt vagyok egy 35 éves férfivel,de Ő 3 napja közölte,hogy van egy lánya és feleség...

Azt mondta az elején,hogy azért ne mutatkozzunk együtt nyilvánosan,mert sokan kiakadnának a korkülönbség miatt és ezzel én is egyet értettem.De most ez olyan szörnyű...Ráadásul ismerem is a kislányát,mert abba a magánoviba jár,ahol a nagyim is dolgozik és párszor már láttam...

A kapcsolatnak most sincs még vége,de nem beszéltünk 2 napja.

A legrosszabb az,hogy ezt senkivel sem tudom megbeszélni,mert anya tuti kiakadna,a legjobb barátnőim pedig nyaralni vannak.

Szóval mit tegyek?

2011. júl. 13. 12:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha viszont nem vagy "templomi hívő", akkor a legjobb, ha elébe állsz annak, akivel szemben bármi miatt bűntudatod van, és bocsánatot, elnézést kérsz tőle azért amit mondtál, tettél stb. Ha gondolod, hogy úgy könnyebb, először hívd fel telefonon, ott mondd el neki, hogy téged nagyon bánt, és kéred a bocsánatát. Ha azt mondja, el van intézve stb. akkor kérd meg, hogy valamelyik nap találkozzatok személyesen, mert neked csak az fog megnyugvást hozni, ha a szemébe nézve is elmondhatod neki ezt.

Amennyiben hajlandó a találkozásra, akkor már biztos lehetsz benne, hogy megbocsátott, ha ez elől kitér, akkor is telefonba már bocsánatot kértél, és ez megkönnyebbülést hoz számodra, a többi pedig az ő dolga.

2011. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

12,28 vagyok!

Amit írtam, felejtsd el! Most látom, hogy valójában mi a helyzet, hát ez esetben nem jó ötlet, hogy akár a feleségtől, akár a lányától bocsánatot kérj!


Ezt a kapcsolatot szüntesd meg mielőbb, ebből te csak rosszul jöhetsz ki, a családi kötelékek mindig erősebbek.

Itt te "csak a betolakodó" lehetsz, másodlagos, harmadlagos személy. Másrészt a férfi is csak játszik veled. Lépj ki, ne elégedj meg a "szerető" szereposztással.

2011. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra, hogy mit kell tenned te is tudod legbelül a választ. Ha nem lennél rendes, normális lány akkor meg se parittyáznád, hogy ez kiderült. Ez a férfi hazudott neked, átvert 5 hónapon keresztül, ne ostorozd magad tulságosan, ha most derült ki akkor ne magadat okoljad, hisz nem is tudtál róla. Elhiszem, hogy megalázó ez a helyzet s összedől egy világ ilyenkor az emberben, de tudomásul kell venni, hogy léteznek ilyen szaralakok sajnos, ki kell lépni ebből a helyzetből s tovább kell lépni. Én azt mondom szakíts meg minden kapcsolatot vele, pár napig gyűjts erőt addigra hazaérnek a barátnőid s járj el szórakozni velük, vond el a figyelmed erről a disznóról s semmi perc alatt elfelejted. Ha talán előkerül s hiteget, hogy de nem jó a házassága, vagy, hogy nemsokára el fog válni, most nem tud, mert az asszony öngyilkossággal fenyegetőzik stb akkor az egyik füleden be s a másikon ki-az ilyen szövegek, csak kamu szövegek, hogy tovább tudjanak hülyíteni, fel se vedd neki a telefont, semmi. Hidd el, bántó amit írok most, de te is tudod, hogy ha annyira fontos lennél neki akkor eddig már rég otthagyta volna a feleségét. Nem kell elkeseredni s mivel nem tudtad így nem vagy hibásnak, de mostmár tudod s ennek tudatában küldd el a búsba ezt a pasast. Rengeteg normális férfi van, aki szabad, s nem ilyen gerinctelen, biztos lehetsz benne, hogy te is megtalálod a hozzád illőt.
2011. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Leglsőzör is tisztázd magadban a saját érzéseidet, mert én úgy látom, hogy a helyzet alapján neked nem bűntudatod van - a fickódnak kellene annak lennie, de nyílván eszében sincsen! -, hanem minden más: pl. harag, düh, félelem,keserűség. A becsapottság és a neked való hazudozások miatt lehet benned megalázottság-érzet is. A hasad pedig azért fáj, mert jó eséllyel a "jókislány image miatt" oda szomatizálsz (magyarul: nem mutatod ki a benned fortyogó nagyon is jogos indulatokat, mert félsz, hogy megbántasz vele másokat (akik nagyon is megérdemelnék ezt!), ezért az indulataidat átforgatod testi panaszokba, és az ott fog lecsapódni, ahol a tested gyenge pontja van.)


Igaza van annak, aki azt írta, hogy az ilyen ember soha nem hagyja el a családját. Az ilyen ember önző, minden kell neki: feleség, gyerek és fiatal ágyas, egyszerre. Nem fog téged választani, ne áltasd magad!


Első körben javaslok neked egy klasszikus filmet: A kaktusz virága. 1969-es, isteni darab, Walter Matthau, Ingrid Bergman, Goldie Hawn. Sokat segít.


Aztán pedig egy elbeszélgetést a fazonnal, amikor kirúgod nagy ívben a francba, AZTÁN pedig egy pszichológust, aki segít neked feldolgozni problémáidat, köztük pl. az ún. Ödipusz-korszakot is. Ha az ember mindenáron olyan kapcsolatokba mászik bele, ahol két fél már foglalt, és csak harmadik lehet, örök vesztes, az mindig arra utal, hogy valahol 5-6 éves korban "alulmaradt" anyukával szemben. Erre a legjobb megoldás egy szakember! Az csírájában szedi ki belőled a problémákat és legközelebb nem fogsz ugynaolyan helyzetet megszívni, mert bele sem mégy.


Minden jót és sok erőt! Menni fog!

2011. júl. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!