Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeres gondolatok, szorong...

Kényszeres gondolatok, szorongás! Ki lehet ebből gyógyulni?

Figyelt kérdés

Pár éve volt az első pánikrohamom! A semmiből egyszer csak hevesen vert a szívem, és attól kezdtem rettegni,hogy megőrülök! Főleg, este, alvás előtt jött elő! De volt,hogy egésznap negatív gondolatok jártak a fejemben, ideges voltam, szorongtam stb.

Aztán valahogy egy hónap alatt, elmúlt! Igazából akkor még egyedül ki tudtam mászni belőle. Azóta többször előjött, hasonló tünetekkel, tartott mindig egy ideig, aztán valahogy mindig elmúlt.

Viszont most úgy jött elő,hogy kényszergondolataim vannak. Nem tudom irányítani mire gondoljak. Nevetséges, de pl. régen nézett horror filmekből bukkannak elő arcok, jelentek. Nagyrészt este, amikor aludnék akarnék! Annyira bepörgetem magam ezeken, hogy felmegy a vérnyomásom, remegek. Az elmúlt hetekben csak este jött elő a kemény szorongás, de ma már napközben is! Egész nap görcsben volt a nyomrom. Minél jobban próbálom elterelni a figyelmem, annál erősebb. Néha attól félek,hogy őrült leszek!

Ebből ki lehet valahogy gyógyulni?


2013. okt. 17. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Addig nincs baj, amíg nem "hallasz" hangokat.
2013. okt. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A leírásodból nem tűnik kényszerességnek, és ha ez igaz, örülj neki, mert a pánik szindróma lényegesen könnyebben gyógyítható:

https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k

A diagnózisodat pszichoterápiás vizsgálatnak kell eldöntenie.

2013. okt. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából nem a tipikus kényszerbetegség, valóban, mert nem csinálok kényszeres dolgokat!

Viszont ezek a gondolatok esténként, meg ez a szorongás, kikészít. Tegnap este másfél órát kattogtam, mire elaludtam. Már félek a ma estétől!

Az a baj,hogy egyfolytában próbálom magamat nyugtatni, ugye beszélek magamban,hogy nincs gond, minden oké lesz, stb. viszont ettől is megijedek. Mármint,hogy beszélek magamban! Bár erre a férjem azt mondta,hogy elég sokan szoktak, mégsem bolondok!

2013. okt. 17. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem gondoltál arra, hogy szakorvoshoz fordulj? Minél előbb, annál jobb. Tapasztalatból mondom.
2013. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A pszichés betegségek gyógyítója a pszichoterapeuta. A szakorvos (pszichiáter) csak gyógyszert ad, ami a tünetek enyhítésére jó lehet, de a gyógyítás csak pszichés módszerekkel lehetséges.
2013. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, de pszichiáter is lehet pszichoterapeuta. Ha részt vett ilyen továbbképzésen.
2013. okt. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Helló


Nem vagy egyedül. Nálam is pár éve kezdődött, csak nálam konkrét dolog váltotta ki. Ha egy ideig stresszelem magam rajta, akkor kerülök bele ebbe az állapotba.Erős idegességgel párosul. Ez az erős idegesség csak olyan másfél hétig tartot, de azt hittem belepusztulok. Előtte és utánna is erős szorongás volt rajtam, előtte egy hónapig szorongás letargiával, depresszióval, utána szűk egy hónapig még szorongás, de az változó volt, néha jobb néha rosszabb. De lassan elmúlt. Utána következő évben megint előjött nyáron. Akkor se volt olyan jó, de olyan erős stressz nem tört rám, csak egyszer vagy kétszer, amúgy szorongtam két hónapig. Most szűk két hónapja megint rám tört, és nagyon rossz volt. Sokat szorongtam féltem, idegeskedtem, rossz gondoltaok, negatív érzések kavarogtak a fejemben, és még mindig egy kicsit. Szedek rá frontint olykor, meg próbálom elterelni a figyelmemet, lekötni magam, mozogni és pozitívan gondolkodni. Ez az utóbbi nagyon fontos. Valójában ez az ami megoldja végleg. Én is kijöttem belőle, szinte pontosan évente jön vissza. Amikor a jó időszakban vagyok, akkor nem is értem hogy tudtam olyan rosszul lenni. Amikor meg a rossz időszakban, akkor azt nem hogy hogy tudtam jól lenni... De a lényeg hogy tényleg az agyad játszik veled. Van olyan hogy ha nagyon erős az idegesség, akkor semmi nem akarja elmúlasztani, ha veszek be gyógyszert, akkor az hat, de azt is megfigyeltem, hogy olykor elég ha csak sikerül teljesen elterelnem a figyelmem, vagy pozitívan gondolkodni, és a nagyon erős pánikszerű idegesség is lemegy rólam. Amúgy tényleg az az igazság, hogy akármikor rosszul érzem magam, vagy akármi, mindig ez okozza. Pl. buszon jajj rosszul leszek, túl meleg van, stb. elterelődnek a gondolataim, és azt veszem észre hogy jól vagyok.

Nagyon kellemetlen, de sok apró dolog, meg a pszichoterápia tud rajta valóban segíteni.

Az elterelésnek csak úgy van értelme, ha valami magától eltereli a figyelmed. Szinte mindenhol le van írva, hogy ha magad akarod elterelni, kényszerítve a gondolataidat, akkor csak mégerősebben arra fogsz gondolni, amitől tartasz. Viszont ha csinálsz valami olyat ami tényleg leköt, akkor sikerül. Az igazi megoldás viszont az hogy megpróbáljuk azt megoldani, ami a problémát okozza. Ezen kell dolgozni, amiben a pozitív gondolkodás segít, a gondolatok kicserélése. Később még többet írok.

2013. okt. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!