Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen megőrültem volna? Mi...

Teljesen megőrültem volna? Mi a fene ez? Miért vágyom erre?

Figyelt kérdés

Egy ideje (jó régóta) arra vágyom hogy szabad lehessek. De nem úgy szabad, hogy össze-vissza mászkálhassak vagy ilyenek hanem a lelkem vagy a tudatom lehessen szabad. Szabad és független a testemtől amit utálok. Szeretnék a fellegekben lebegni, mint álmaimban, nem aggódni minden percben valamin, nem törődni másokkal és azzal hogy ki mit gondol rólam hanem csak úgy létezni szabadon. Könnyedén. Elhagyni ezt a nehéz, feszült, merev és korlátolt testet amibe bele vagyok kényszerítve akaratom ellenére. Csak a baj van a fizikai valómmal. Kisebb betegségek (várhatóan később nagyobb betegségek), torz arcvonások, hízékonyság, rossz minőségű csontok, fülzúgás, aranyér, bazilika kilincse méretű orr, lúdtalp, fájó gerinc, "lyukacsos" bőr, rossz szemek, korpás és zsíros haj hiába mosom lassan naponta, rossz fogak (nem igénytelenség hanem fogínysorvadásra való öröklött hajlam), szűk erek, magas vérnyomás, cukorbajra való hajlam... Csoda, hogy utálom az egészet? És nem is illik hozzám a kinézetem kicsit sem. Jó lenne szabadnak lenni, mindentől függetlenül, korlátoltságok nélkül... Néha arra gondolok hogy a halál után ez várna ránk? Szabadon szállni a fellegekben? Mert ez nekem nem lenne "rossz" - ahogy többiek állítják - én ezt élvezném hogy szellem módban nézem hogyan folyik az élet és se érzések, se szükségletek.


Szép lenne.


De most komolyan - ez mennyire őrültség? Miért kattantam meg? Van olyan gyógyszer amivel el lehet érni ezt a "könnyed szabadon élek" érzést? (Ami nem keménydrog vagy fű)



2013. okt. 20. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyan gyógyszer nincs.


Esetleg olyan van, ami segít a földön maradáson. Mármint, hogy elviseld ezt a szar létet.

Mert evidens, hogy olyasmire vágysz, amit leírtál. Van benne ráció, én is vágyom olykor ilyesmire.

2013. okt. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát pedig pont a drogok azok a szerek amikkel elő lehet idézni több-kevesebb ideig az általad leírt állapotot.Egyébként meg teljesen őrült vagy,mert kész elméleteket gyártasz arról ,hogy hogyan működik a "szellemvilág" ,ugyebár ezt biztosan senki nem tudja megerősíteni, nem két lábbal állsz a földön.Én sokféle gyógyszert kipróbáltam már pszichés problémáim miatt, de egyik sem adja azt az érzést amit keresel.Talán olyan gyógyszer van ami annyira kiüt,hogy lebegésszerű állapotban már csak egy dologra tudsz gondolni: minél gyorsabban ágyba kerülni,és mélyen elaludni................hogy miért kattantál meg azt neked kéne tudnod véleményem szerint...
2013. okt. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán meg kellene barátkoznod önmagaddal. Amit szeretnél, azt egyébként pszich. szerekkel / drogokkal (simán mondhatod mindkettőre hogy keménydrog, mert komoly függéshez vezetnek) lehetne elérni, de akkor meg kb. olyan lennél mint egy fej káposzta vagy valami egyéb zöldség.

Magyarul semmire sem lennél alkalmas, csak ülnél egy helyben értelmetlenül.

Hogy a halál után mi vár az emberre az jó kérdés - de nem fogja senki megválaszolni. Ezért fél/tart a legtöbb ember tőle, mert semmi ismeretünk róla. Mármint hogy fizikailag mi történik a testtel az elég biztos, de hogy milyen megélni arról nincs megbízható infó.


Ha depressziód vagy egyéb mentális bajod van, akkor fordulj orvoshoz. Egyébként pedig zökkentsd ki magadat ebből a világnézetből.


Másnak is van elég baja, nem úgy néz ki amit elvárna vagy amit a tévében lát, nem azt a munkát csinálja amit szeretne, nincs elég pénze olyan dolgokra amit szeretne. De mégis, mi a fenét lehetne tenni az alkalmazkodáson és a lehetőségek legjobb kihasználásán kívül?

Másnak is fájnak a tagjai egy végigmelózott nap után, ha fizikai munkát kell csinálni azért, ha ülni kell egy irodai széken akkor azért. Másnak is ezer betegségre van hajlama, de a legtöbb amit tehet, hogy előrelátóan próbálja kerülni a hajlamosító dolgokat, pl. akiből várhatóan cukorbeteg lesz gondolom a saját érdekében nem tol le egész Dobos-tortákat a torkán addig sem...


Egyszerűen fogadd el hogy ezt "dobta a gép", ez jött ki a genetikából - ebből kell kihoznod a lehető legtöbbet. Attól hogy belemerülsz az önsajnálatba nem nagyon fog javulni, maximum rádpenészedik a ruha a szoba sarkában ülve.

2013. okt. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

" minél gyorsabban ágyba kerülni,és mélyen elaludni"


Anélkül is erre vágyom. Egyetlen élvezetem mikor alszom és semmiért nem kell aggódni (kiv ha másnap meló van mert akkor még aludni se jó, mert felébredek óránként mert félek a reggeltől) de amúgy az alvás a legjobb nekem akkor végre nyugdtan lehetek mégha csak a saját tudatalattim által létrehozott kamu-világban is. De ott nincs aggódás, nem kell azon gondolkodnom hogy az aktuális tettem vajon milyen következményekkel fog járni, nincsenek emberek akik elítélnének, izgalmas bármi is történik és ami a legjobb könnyűnek érzem magam. Sokszor csak lebegek a házak felett és ez az érzés az amiért "élek" hogy néha alvás közben ezt megtapasztaljam még. Nem tudom mi idézi elő, de nagyon szeretem.


Más élvezetem nem nagyon van, az ételek amikre pénzem van ízetlenek, hiába van 4 szakmám egyik sem kell sehol, kulimunkát végzek a semmiért, esélyem nincs egy saját önálló életre (kiszámoltam 50 leszek mire hitellel együtt tudok magamnak venni egy lakást), a kezem remeg lassan egész nap, a szomszédaim bunkók, sokszor nem hagynak aludni se, büdös, proli környéken lakom és nem tudom hogyan fogom tálélni ha meghalnak a felmenőim (a többségük idős szóval ez egyre elkerülhetetlenebb). Kínoz a nosztalgia (a rossz emlékek negatív módon, a jókba meg visszavágyom) hiányoznak letűnt/eltűnt dolgok, az újak valamiért nem tetszenek, nem tudom őket megkedvelni.


A szellemes világról meg nem elméleteket gyártok hanem mások történeteit olvastam és azok alapján tippelek. Hátha. Még mindig reálisabb mint a pokol meg a menny.

2013. okt. 20. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó lehet szellemnek lenni ha nem jó itt akkor máshol talán jobb lesz.
2013. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg akkarod találni a lelki békéd és boldog lenni! Ilyen egyszerű! :) hát mindig sporolt!J :)
2013. okt. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Clara Oswald válasza:

Mikor lazítottál utoljára? Csak úgy, otthon, se tévé, se mobil,se tablet, semmi, csak úgy bámulni ki a fejedből, és csak úgy lenni?

Ez nagyon nagy feladat!


Ahogy olvasom soraidat, mintha magam nem is olyan távoli múltban lévő leírását olvasnám. Szemüveges vagyok, durva -6-os dioptriával, van feleslegem, érzékeny bőröm van, gluténallergiám is van, fogyszabályozós voltam tiniként, és még mindig kéne, (bár sokkal jobban néz ki!) mindig csúfoltak suliban, a körmeim mellett, ha stresszes vagyok, húsig rágom a bőrt. A hajam anno nagyon zsíros volt felül,de lent,mint a gyújtós fa, olyan száraz.... ekcémás voltam, hiperglikémiás tünetekkel, gerincbántalmakkal, visszérrel...

Depressziós, és szorongásos tüneteim vannak. Olyan helyen lakom,ahol szakmailag se, és emberileg sem vagyok igazán elismerve...

De nem megoldás sem a drog sem más. Már leküzdöttem egyszer ezt, és el kell jutni oda, hogy kordában tudd tartani! Nekem sokat segített, hogy 3,5 hónapja az étkezésemet egészségesebbre állítottam át, és a hangulatom nagymértékben javult. A többit pedig,amit lehet kezelni orvosilag, pl. a visszeret, hát akkor annak érdekében is tettem. Azért is, hogy ne nézzek a tükörbe ruhavásárláskor undorral magamra. 27 év fogyási kísérlet után végre úgy állok a tükör elé, hogy hmmm, na ez működik, csak így tovább. Sokat jelent a csoport támogatása,akikkel az étekzésünkról csoportot alakítottunk ki face-n.


Volt, hogy durva szakat kaptam a képembe a képességeimről, és kiborultam, de nagyon.... aztán mérges lettem, cselekedtem ellene, s lám, még itt vagyok, és az ügy elsimult. Nem egy egyszerű, és nem gyors folyamat, de én például igyekszem minden nap kicsit másként csinálni, mert talán akkor másfelé vezet az út, mint eddig. Igyekszem abba kapaszkodni, amiben jó vagyok, azokba, akik erőt adnak. És még sok a dolog....

Áss le mélyen magadba, kérdezd meg magadtól,miért nem jó neked,mi hiányzik? Miért érzed magad elnyomva/ elhagyatva/elhanyagolva?

2016. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!