Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem megy ennyi idő után...

Miért nem megy ennyi idő után sem az egyetem?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és egy műszaki szakra járok. Azon a szakon és egyetemen vagyok, ahol mindig is lenni akartam.


Előző félévben elég problémás volt a tanulás. Nem voltak fizikailag problémáim, viszont mentálisan eléggé meg tudtam kavarni magam. Az előző félévem volt a legpocsékabb.

Ezután elhatároztam, hogy talpra állok és összeszedem magam. De nem megy. Elég sokat beleadok, foglalkozom a feladatokkal, de sikertelenül.


Néha olyan, mintha felfogási nehézségeim vannak. Jó tanuló voltam gimiben, de eléggé az az álmodózó típus vagyok, akinek könnyen elkalandozik a figyelme. Most az egyetemen jöttem rá, hogy nagyon nem megy a koncentrálás és az odafigyelés. Hogyha erővel figyelek is valamire, akkor is képes vagyok elveszteni a fonalat és fennakadni dolgokon, amik után nem értek meg részeket, vagy akár az egész anyagot. Elhiszem hogy másnak is lehetnek ilyen problémái, csak nem ennyi.


Azt vettem észre, hogy olyan mintha mindenkinél butább és lassabb lennék.


Nem tudom mihez kezdjek most. Elég sok évet eltöltöttem ezen a szakon. Eleinte azt hittem menni fog, mostanra nagyon csalódtam magamban. Igaz hogy nem foglalkoztam annyit a tanulással, mint szerettem volna, de akkor is haladtam. Most meg mintha már csak húznám magam.


Nemcsak az egyetemi tanulmányokkal, hanem a szakmai életben sem vagyok toppon. Szóval nem sok dologhoz értek.


Azt szeretném kérdezni, hogy ebből a helyzetből van valami kiút?

Szívesen fogadnám a tanácsokat, véleményeket.


2013. okt. 21. 01:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember potenciálisan hasznos, értékes egyén.

Azonban - bocs, ha durván hangzik - nem mindenki alkalmas rá, hogy egy műszaki egyetemi szakot elvégezzen.

Bár szerintem te simán csak depressziós vagy. Az okozhat nagyfokú mentális teljesítménycsökkenést.

2013. okt. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Mindenben.
2013. okt. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Én a helyedben felkeresnék egy pszichológust. És nehogy azt hidd, hogy oda csak dilisek járnak, mert ez óriási tévedés!

Itt mi nem vagyunk szakemberek, nem tudunk neked érdemben segíteni. De ő biztosan tud megoldást a problémádra! :)


Az én véleményem az, hogy keresned kellene valami mást, amit szeretsz csinálni és inkább arra irányítani az életed. Ha ez a dolog nem megy, akkor nem kell erőltetni, mert később csak rosszabb lesz. Most kellene lépned, találd ki, hogy mi az, ami még érdekel, miként tudnád elképzelni magad a jövőben.

2013. okt. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A támogatott féléveim elég nagy részét már elhasználtam erre a szakra. És azért választottam ezt, mert ezt akartam és ezt szeretem csinálni.


Viszont már én is elgondolkodtam, hogy mivan ha alkalmatlan vagyok rá vagy valami más baj van velem. Pl rosszak a képességeim, figyelemzavaros vagyok vagy gyenge a felfogásom. Esetleg simán csak gyengébb értelmi képességekkel rendelkezem.

2013. okt. 21. 17:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképpen érzek mostanság. Idén kezdtem az Msc-t, de úgy érzem egyáltalán nem megy az egyetem, pedig viszonylag jó jegyeim voltak, és tanultam is. De most úgy vagyok az egésszel, hogy nem is tudom mit keresek itt. Egyszerűen órán sem tudok figyelni szinte semmit, de egy-két órára már bejárni is alig tudok, mert annyira rosszul érzem magam tőle. Az utóbbi időben teljesen elment az életkedvem, és nem tudom mit csináljak, és hogy mi lesz velem. De eldöntöttem, hogy ez nem maradhat így, nem szeretnék így élni, ezért elhatároztam magam, és kértem egy időpontot pszichológusnál. Sokan írták, hogy segített nekik, aztán én is megpróbálom. Ill. lehet hogy olyan dolgokat is megtudok magamról, amiket most még nem, és ezáltal megtalálhatom, hogy mi az amiben örömömet lelem. Kitartást kívánok neked, és hogy mihamarabb találd meg a kiutat, mert biztosan van! :)
2013. okt. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Na mi lett azóta? Volt változás, hogy állsz, stb? Bocsánat, ha érdemben nem tudok válaszolni, de annyira magamra ismertem az írásodban. Én is pont ezeket gondolom magamról, hogy túl lassú, figyelemzavaros, gyenge felfogó képességű vagyok stb. Annyi különbséggel, hogy én jogot tanulok és még csak most érkeztem el a legelső vizsgaidőszakhoz, elsőéves vagyok még csak. És már most padlón vagyok sokszor, és rendkívül feszült, rámennek az idegeim, és nagyon butának érzem magam a többséghez képest. Most zártam le a szorgalmi időszakot, és az egyik gyakorlati jegyem vérizzadás, éjszakázások,gyötrelmek árán sem lett meg ebben a félévben.:( Csak annyi a szerencsém, hogy erre nem épül semmilyen másik tárgy, ebből csak annyi a hátrányom, hogy annyival is több lesz következő félévben. Emiatt tényleg nagyon a padlón vagyok, és tényleg úgy érzem minden tőlem telhetőt megtettem. És nincs ez másként a többi tárggyal sem, semmiből nem vagyok olyan hű de nagy lángész, mit túlzok, kb. egy nagy nulla vagyok, hiába gyötröm magam, és nagyon lassan tudom a fejembe verni a dolgokat. Az igaz mondjuk, hogy mindent szinte szó szerint, oda-vissza kérnek, de akkor is, olyan kellemetlenül érzem magam emiatt. Szóval nem vagy egyedül kérdező!
2014. dec. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, most is itt zokogok, mert csak nézem, nézem a hatalmas tananyag mennyiséget, és teljesen bepánikoltam, mert olyan esélytelennek tűnik, hogy én ezt megjegyezzem. Ráadásul most beteg is vagyok, és ez persze igencsak megnehezíti a tanulási folyamatot.:( 6-án meg megint vizsga 2 is. Nem tudom mi lesz így.:/
2015. jan. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 SunShine62 válasza:
Sziasztok. Sok idő eltelt a kérdés óta, találtatok kiutat? Ugyanezt érzem. Ez a 2.félévem, de mintha csak tengődnék, bejárok az órákra, de nem tudok koncentrálni, kimerültnek érzem magam órákon, otthon pedig az egész egyetem témához. 14 kreditem lett a 26ból 1.félévben, otthon noszogatnak, mert szerintük nem tanulok, de ez nem igaz. Én is sokat sírtam emiatt, és megint közeleg a ZH hét és már most rettegek mi lesz... :/
2017. márc. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Uuu sikerült valamelyikőtöknek a kilábalás? Kérlek meséljétek el mi történt veletek. Első félévben 0 kreditem lett, erre most másodikban is totál elcsúsztam...
2017. máj. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
a 6-7. válaszoló vagyok, igen nagyjából sikerült.:) Most már harmadéves vagyok, és igaz csúszásban vagyok, de már tudom, hogy nem akarom feladni. Vannak hullámvölgyek most is, de már talán nem süllyedek olyan mélyre mint 2 éve. Neked is kitartást, és kívánom, hogy rendeződjenek a dolgok!
2017. máj. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!