Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy kiégtem vizsgaid...

Normális hogy kiégtem vizsgaidőszak végére?

Figyelt kérdés

Most vagyok elsőéves,eddig minden vizsgám sikerült elsőre miközben mindenkinek max. harmadjára;azt éreztem hogy megvan bennem minden ahhoz hogy elvégezzem ezt a szakot.

De 20.-a óta egy roncs vagyok,alig tudok aludni annyi lefáradtam idegileg,folyamatosan szomjúságérzetem van,amit tegnap megtanultam és felmondtam szinte hibátlanul azt másnapra már nem tudom,szabványosan rettegek a vizsgáktól.

Úgy érzem hogy az agyam is összement,pánikolok hogy örökre ilyen lesz és nem leszek képes semmire sem,nemhogy a szakot elvégezni.

1 hét pihenés után helyrejövök?

Szívesen meghallgatok mást is aki így van vele,vagy aki túl van 1 ilyenen,nagyon kell a támasz :S



2013. jan. 24. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, van ilyen. én már nem tanulok,de emlékszem ilyen érzésre. egy idő után helyre jössz megint.
2013. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális, de te talán egy kicsit túlságosan komolyan vetted a dolgokat. Nem teng túl az önbizaolmad, és ezt a sok és folyamatos stressz csak tovább rontja.


Ha az összes vizsgád megvan, akkor pihenj sokat! A könyveket elő se vedd legalább 2-3 hétig. Minimum egy hetet szentelj a teljes pihenésnek, de jobb volna kettő. Menj el moziba, vagy tegyél be egy filmet, egyél-igyál rendesen. Ha szeretsz sportolni, akkor úszás, futás jó lenne. Takarítani vagy mosni is lehet. Olyan tevékenységeket folytass, amelyek még nyomaiban sem nagyon hasonlítanak arra, amit tanulsz - az lazít a legtöbbet.:)

2013. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megbuktam az utolsóból,úgyhogy nem tudok pihenni csak pár napot :) Remélhetőleg elég lesz,mert sokat kell tanulnom ha CV-n át akarok menni,ha nem akkor csúszok
2013. jan. 25. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem önbizalomhiány. VAlakinek az agya nem bírja el azt a rengeteg információt, ami ilyenkor bele áramlik. Egyszerűen besokall. Én is így voltam vele. Idő mire újra tiszta leszel :D és kitisztul a fejed a sok baromságtól :D
2013. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Ez volt az ötödik vizsgaidőszakom, úgyhogy egy kis tapasztalatom már akad. Mérnöknek tanulok, nálunk nem lehet magolni, vagy legalább is tuti nem hoz sikert, ha valaki csak benyalja a dolgokat.

A vizsgaidőszakok nálam úgy mennek, hogy egy vizsgára készülök úgy három napot (nagy átlagban), de akkor non stop. Levizsgázok, majd söprünk mindent az agyból és jöhet a következő. :) Igen, a végére én is elfáradok és pl. szerdán volt az utolsó vizsgám, de még mindig reflexből a 2012_2013_1 mappát nyitom meg, ha leülök a gép elé és nem hiszem el, hogy tényleg vége van és egy hét semmittevés vár még rám. :)

Nem tudom másoknál hogy van. Nálunk a szorgalmi időszakok eleje nem túlzottan megerőltető, így mire ismét hajtani kell ezerrel, addigra kicsit az én agyam is megpihen és kész lesz az újabb feladatokra. Nem kell amúgy ennyire rástresszelni, mert nem segítesz magadon azzal, ha tönkreteszed magadat idegileg. :)

2013. jan. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mostmár rendben vagyok :)

Én erdőmérnöki szakon tanulok,itt a seggelős meg a reál rész is viszonylag erős,a reál ment de besokalltam a magolós tárgyakba :)

Mindenesetre tanultam belőle.

2013. jan. 29. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!