Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent szerintetek PONTOSA...

Mit jelent szerintetek PONTOSAN, hogy az ember szeresse önmagát?

Figyelt kérdés

Mindig jönnek azzal a szöveggel, hogy csak, ha magadat szereted, akkor szerethetnek mások is...

Én azt hittem, szeretem magam, hiszen önző barom vagyok és két cipőt is veszek magamnak, ha a hiúságom úgy kívánja. De ez lehet, hogy nem ugyanaz a jófajta szeretet? Közben meg a neveltetésem azt mondja, ez önzőség. Én ezzel a fogalommal elakadtam. Ne cikizzetek, ez komoly.


2009. nov. 12. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Hűű ezt nehéz megválaszolni...:)

Szerintem azt jelenti az önmagunk szeretése, hogy elfogadjuk magunkat olyannak, amilyenek vagyunk, szeretjük pl.az arcunkat, mosolyunkat, és nem mondogatjuk folyton azt, hogy "jajj, hogy nézek már ki, csúnya, kövér vagyok";) és ugye ha elfogadjuk magunkat, akkor ezt mások is meglátják és mások is megszeretnek...valami ilyet jelenthet:D mondjuk lehet hülyeséget íírtam, de nehéz erre válaszolni:D

azért remélem segítettem a válaszommal:)

18/L

2009. nov. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ugyan miért cikiznénk?:)

szerintem akkor szereted önmagad ha eleget teszel a vágyaidnak úgy,hogy közben az ésszerű részed(magyarul az agyad) is elégedett.

de erre a kérdésre az a kedvenc válaszom hogy akkor szereted magad ha képes vagy másokat is szeretni

2009. nov. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Önmagadat szeretni szerintem nem ugyan az azzal, hogy mindent megveszel magadnak amit meglátsz. Nem nevezném önzőségnek, ha megteheted az jó nem? Csak a vágyaidat elégíti ki.

Szerintem annyit jelent, hogy elfogadod magadat olyannak amilyen vagy, nem kritizálod folyamatosan magadat, jól érzed magadat a bőrödben. Találj magadban/on szerethető tulajdonságokat, tudatosítsd magadban, hogy te is fontos és értékes ember vagy. Csak az válik szerethetővé, aki önmagát is szereti így tehát igaz az, hogy akkor szeretnek mások ha te szereted magadat!

2009. nov. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!