Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valaki a...

Létezik olyan, hogy valaki a házától legyen depressziós?

Figyelt kérdés

Amikor otthon vagyok akkor semmihez sincs kedvem. Régebben még csináltam a házimunkát, de most már hiába látom hogy csinálni kéne egyszerűen nem tudok nekiállni. Mondjuk anyám az aki megnehezíti a dolgokat, mert minden apróságon kiakad.


Azt hittem ha mindhárman dolgozunk(én, anya és a nővérem) jobb lesz de semmivel se lett jobb mert állandóan megy a harc az anyagiak meg minden hülyeség miatt.


Ha otthon vagyok egyszerűen elmegy minden életkedvem.


2013. okt. 23. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Amit te írsz, az szerintem nem klinikai depresszió, hanem arról van itt szó, hogy egymás idegeire mentek anyukáddal és a nővéreddel. Hármótok viszonyát kéne rendezni, akár pszichológus segítségével.
2013. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet. Csak egyikőjük se egyszerű eset. Nővéremnek van egy külön kis világa és senkinek nem mond semmit és senki nem tudja mi van vele.


Anyám meg effektíve agresszióban nőtt fel, mert az apja nevelte kicsi korától és 40 éven keresztül nem egyszer meg is verte őt emellé még alkoholista is volt. Ez a mi életünket is befolyásolta, néha érzem is, hogy változtatni kéne amíg még lehet.

2013. okt. 23. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Olvassátok el mindhárman

Eric Berne: "Emberi játszmák" című könyvét. Sokat segíthet.

2013. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a háztól vagy depressziós, hanem az ott uralkodó körülmények miatt. Ilyen bárkivel előfordulhat. Ha nem jó a viszony azokkal, akikkel együtt élsz, nem csoda ha nem szívesen vagy otthon.
2013. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!