Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ritanil pozitív-negatív...

Ritanil pozitív-negatív hatásai? (Bővebben. )

Figyelt kérdés

Most már lassan egy éve járok pszichiáterhez, két hete pedig be is kerültem az osztályra Győrbe. Sok apróság következménye volt ez, de mindegy, ugyanis nem ez a lényeg.

A pszichiáterem mániája, hogy a kegyetlen figyelemzavarom miatt nem érzem magam jól a suliban, és az volt az egyesség, hogyha ez javul, maradhatok. Mert szeretnék most már maradni erre a másfél évre.

És hát hogyan is javulhatna? Gyógyszerrel. Mikor benn feküdtem egy reggel bevetettek velem egy Ritanilt, figyelemtesztet csináltattak. (Ilyen tesztem korábban is volt, csak akkor gyógyszer nélkül, akkor ja jól emlékszem 21 hibapontom volt.)Ezt ugye rá egy órára csináltam meg, mindössze 5 hibaponttal. Ami nem, hogy rossz lenne, hanem pont, hogy már a jó kategóriába tartozik. Összehasonlították a múltkorival, és közölték, hogy nekem muszáj a Ritanilt szednem. Ami nem tudom mennyire lenne jó. Nagyon sok rosszat olvastam róla az elmúlt egy órában, és kicsit megijeszt. (Korábban is szedettek velem rengeteg gyógyszert, a kedvencem a Rivotril és egy antidepresszáns /nem jut eszembe a pontos neve/ volt, ijesztő mellékhatásokat produkáltak.) De ezzel szemben állt az, hogy nagyon fontos lenne, hogy végre rendeződjön a most képtelen vagyok odafigyelni és mindenen jár az agyam csak nem azon amin kéne dolog. Huh, ezt aztán megmagyaráztam most. De előre is köszönöm szépen az értelmes válaszokat!:)

17/L



2013. okt. 25. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

ha a figyelemzavarodra jó hatással van a Ritalin, egyébként meg kínlódsz az iskolában miért is ne szednéd? Ha képes leszel koncentrálni, képes leszel tanulni is, szakmát szerezni és normális életet élni. A kutatások, amik megijesztettek szerintem nem korrekten gyógyszerezett figyelemzavarosokat hasonlítottak össze kezelést nem kapókkal, mert ilyen esetekben a kezeletlenek életútja sokkal hányatottabb, mint az előző csoporté.

Ha az én gyerekem lennél, azt javasolnám, legalább pár hónapra próbáld ki a gyógyszert.

Döntened neked kell, ezt nem teszik kötelezővé senkinek, pláne nem egy 17 évesnek

2013. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. okt. 31. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!