Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől erősebb a szorongás...

Mitől erősebb a szorongás reggelente?

Figyelt kérdés
Szorongásos időszakban vagyok, viszont ez úgy néz ki, hogy nappal általában nincs rajtam komoly szorongás, csak néha néha, esetleg kissé idegesebb, feszültebb vagyok. Reggel viszont legtöbbször úgy ébredek hogy szorongok, rossz érzések kavarognak bennem, idegesebb vagyok. Talán ha korábban lefeküdnék, az hatna? Nem túl korán szoktam lefeküdni, van hogy éjfél után, vagy kicsivel előtte. De arra emlékszem hogy egyszer korábban lefeküdtem, és akkor jobb volt. Olvastam róla valamit, hogy jobb a korai fekvés, mert az agy ilyenkor takarítja ki hatékonyabban a rossz dolgokat.

2013. okt. 26. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a szorongás egyénfüggő. Összefügghet bizonyos napszakokkal, helyszínekkel is.

Viszont én is úgy hallottam, hogy az éjfél előtti alvás sokkal hasznosabb élettani szempontból, mint az éjfél utáni. Jótékony lehet még a sötét; és a szoba max szobahőmérsékletű legyen - 20 fok. Nekem ezek is beváltak.

2013. okt. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most olvastam róla meg egyebekről, fóbiakezelésről meg ilyenekről elég jó dolgokat. De a reggeli szorongásról nem találtam konkrétan egy bizonyos kiváltó okot, sőt, az volt írva hogy a szorongás gondolatsémákon és azokra adott válaszokon alapul, és emiatt nem ritka hogy valaki szorongást érez reggel, viszont ébredéskor kellene a szorongásnak a legalacsonyabb szinten lennie


még ezeket találtam:


ha nem alszunk eleget vagy kielégítően, akkor reggel rosszabbul érezhetjük magunkat, vagy ha előző este rosszul aludtunk el, nem tudtunk lenyugodni stb.


ha valamivel asszociáljuk a reggelt, pl. már máskor is rosszabbul éreztük magunkat akkor már félünk a reggeltől stb.


első gondolata a reggelnek: felébredünk és azt érezzük jól vagyunk, de egyből el kezdünk aggódni, hogy mégis szorongani fogunk. Ez egy láncreakciót vált ki, ami ugyanazt a szorongást okozza, amitől tartottunk. Vagyis úgy ébredünk fel hogy szorongunk amiatt hogy szorongani fogunk.


Na ez az utolsó azt hiszem hogy igaz rám. De alapból a lényeg hogy a rossz gondolatok jutnak eszembe először, vagy legalábbis egy idő után azon gondolkodom az ágyban fekve. Aztán emiatt persze felerősödnek bennem a rossz érzések, kezdenek elhatalmasodni. Mikor felébredek, akkor talán még nem érzem így magam, csak utána. De előfordul hogy egy pillanatra felébredek, utána gondolkodom, visszalszom (bár ez mostanában nem sokszor sikerült), utána megint fel, megint vissza és így elerősödik rajtam. Ezért döntöttem úgy hogy inkább minél hamarabb felkelek és elterelem a gondolataimat. Ez hatásos szokott lenni. A fokozatos erősödés helyett gyengül inkábbés el is múlik. Ha nem így tettem akkor korábban nagyon rossz lett későbbre is. De akkor is furcsább reggel, másabb a szorongás, és az az erőteljesebb letargikusabb érzés, vagy nem tudom. Ezért gondoltam hogy talán valami másabb a szervezetben, vagy az agy van más állapotban, és talán ki lehet küszöbölni valamivel.


Aztán még ott voltak a rosszabb, vagy rémálmok. Hát az is igaz hogy néha a rosszabb álmoktól mégrosszabbul érzem magam reggel. De ezek ritkán fordulnak elő.


Amúgy nálam is sötét van, és 20 fok alatti a hőmérséklet.

2013. okt. 26. 12:43
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Ez ilyen.

aludj többet!

2013. okt. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Doruss ***** válasza:
Nekem is pont ez volt, mikor sokat szorongtam! Mostmár csak nagyon ritkán szoktam, de néha reggel még mindig. Én úgy magyaráznám meg az én esetemben, hogy az egész nap kilátásai hirtelen "elém tornyosulnak" (akkor volt a legrosszab mindig, ha tudtam, hogy valahova mennem kell, vagy vizsgázom vagy ilyesmi, és már előre féltem tőle vagy tudtam, hogy szorongani fogok) és szorongtam attól, hogy kezdődik az egész nap. Szóval szerintem a stresszes életmód kicsit hajlamosítja erre az embert, ha az aktuális alap életérzés idegeskedős.
2013. okt. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!