Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet gyógyulni, a rossz...

Ki lehet gyógyulni, a rossz szokásokból?

Figyelt kérdés
állandóan halogatom a dolgaimat, mindig mindenhonnan elkések, agyon gondolkodom a döntéseimet stb.

2013. okt. 26. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez rám is jellemző. Ha valaki ad hasznavehető tanácsot, azt megköszönöm én is.


Ami nem hasznavehető tanács:

- Oszd be az időd. Azért nem jó, mert nem megy. Ha menne, nem lenne ez a problémám.

- Határozd el, hogy megcsinálod. Azért nem jó, mert - hihetetlen, de - elhatározom. És mégsem csinálódik meg.

2013. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akár én :)
2013. okt. 26. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:

a halogatás könnyü. amint eszedbejut h meg kell csinálnod már állj is fel és csináld meg. ne hagyd magad gondolkodni. abban a pillanatban csináld meg! más megoldás nincs.én is igy csinálom és jobbak a napjaim mert nem azon rágom magam h jaj de lusta vok hanem huu tök jo megcsináltam, jobban is érzem magam, stb stb.



az elkésés szintén. nézd meg mikor kell indulnod és inkáébb legyél kész 10 perccel hamarabb.legyél ott ha ugy jön pl busz akkor fél orával elötte. ha a másikkal már elkésnél.

a gondolkodásra nincs tippem.

2013. okt. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ösztönzés. :)


Nem egyszerű, akaraterő kell de megoldható.


A lényeg, hogy vegyél egy -lehetőleg érzelmi töltetű, családtagtól kapott vagy neked tetsző - apró ajándéktárgyat és tartsd magadnál. A lényeg, hogy Az első pár hétben ha dolgod van azonnal csináld meg, de előtte nézz rá a tárgyra és gondolkodj el 2-3 másodpercet. Így beleivódik a tudatalattidba, hogy igen is képes vagy megcsinálni most rögtön, nem kell halogatnod mert képes vagy rá.


Ez tipikusan a : "segíts magadon és ISten is megsegít" téma. Ne félj, a "talizmánosdi" bár hülyén hangzik beválik és nem számít "csalásnak" :D Mert érted van és nem ellened. ÉS amíg segíti a célod más nem fontos.


Sikert!

2013. okt. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!