Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A hiperaktivak szoronganak az...

A hiperaktivak szoronganak az aktivitásuk miatt? Nekik van olyan, hogy unatkoznak, és nem tudnak magukkal mit kezdeni, de pörögnének?

Figyelt kérdés

szokta őket érni önvádlás, mert visszatekintenek magukra, hogy nem viselkedtek elfogadhatóan, vagy nem tartottak kontrollt, és esetleg a környezet megveti őket?


alakulhat ki belőle szociális fóbia?



2013. okt. 26. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
ér visszakérdezni? :) ezek igazak rád?
2013. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen. most tudtam meg hogy adhd-m van, csak nem tudom még pontosan, hogy hiperaktiv vagyok nagyrészben, vagy csak figyelemzavarral küzdök. A terápia ez után fog jönni, és a kiértékelés. ezért nyomozom, hogy ilyen szorongás téma adódik-e a dologból másoknak, hogy jobban átlássam ezt a betegséget.


jó lenne más hiperaktiv felnőttel beszélgetni, ő hogy éli meg ezt,és mi volt vele gyerekkorában.

2013. okt. 26. 21:37
 3/7 A kérdező kommentje:

nekem két fő oka van a szorongásaimnak ahogy eddig átlátom, egyik részről az, hogy nem találom a kontroll mértékét, hogy mennyire kell magam visszafogni, ebből viselkedési zavar jön ki, vagy önvádlás, hogy megint hülyén viselkedtem.


másrészről gyerekkorom óta azt érzem hogy ok nélkül vádoltak. hogy rossz vagyok, hogy figyelmetlen vagyok, hogy nem tudom megcsinálni, hogy lusta vagyok és ebből még erősebb lázadás sült ki. meg hát szocfóbia, hogy a közegekben úgy sem fogank elfogadni.


A teljesitményektől is félek, mert ami nem érdekelt, abban nem teljesitettem, ezért sokszor inkább bele se fogok dolgokba, és unatkozom. viszont állandóan pörögnék.


szóval ilyen motiválatlanság és depó is együtt jár vele.


Amiben viszont leállithatalan vagyok mint ha egy "motor hajtana" az a pofázás, az agyalás, és a gondolkodás. néha magam számára is fárasztó vagyok.

2013. okt. 26. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:
ezek mind igazak rám is, kivéve, hogy én csak akkor beszélek amikor rámjön. mondjuk régen eléggé beszédes voltam én is. lehet csak nem találom az embert hozzá válogatos lettem. no de mit mondhatnék? nemtudom a diagnosztizálok, (diognaszták :)) hol határolják el a hiperaktívokat a nem azoktól.
2013. okt. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

van egy teszt, amiből hellyel-közzel megállapidhatod.

[link]


most a SOTE-n van egy kutatás ezzel kapcsolatban, ingyen pontosan kivizsgálnak, készitenek interjut, és ingyen kezelést is adnak felnőtteknek.


ha érdekel adok telszámot.


nekem is igy derült ki.

2013. okt. 26. 23:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Hiperaktivitás: 192

Diszharmónia: 78

Tanulási zavar: 120


151-200: Enyhe fokú hiperaktivitás

76-: Jelentős diszharmónia

101-: Jelentős tanulási zavar


és kb mindegyben jelentös energiám van hogy nem nagyobbat kellett adnom


:)

2013. okt. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hát kíváncsi vagyok elmennék, de elég riktásan mozgok arrafelé. gondolom kötött idöpontos többalkalmas
2013. okt. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!