Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szokjam le a vagdosásról?

Hogy szokjam le a vagdosásról?

Figyelt kérdés
Már több mint 1 éve, vagdosom magam. Mindig is érdekeltek ezek a depresszív, öngyilkos dolgok. Valamiért ezek szinte vonzottak engem. Egyszer rátaláltam 1 videóra amin a lány vagdossa magát. Azután több hétig az járt az agyamban, hogy ezt nekem ki kell próbálnom. Eleinte csak ollóval karcolgattam magam, de az annyira pici volt, hogy még vérezni se vérzett. Csupán fájt egy hangyányit. Majd kezdtem nagyobbakat, rendszeresebben. Most mát ott tartok, hogy szinte heti szintem 3x-4x is vagdosom magam. Ez attól függ milyen szar a hetem. Volt már hogy a hét minden napján vagdostam magam. De nem akarok, 1x elhatároztam, hogy nem vagdosom magam, de nem haladtam sokat. 3 hétig sikerült kibírnom. Persze hozzátartozik, hogy nyár volt..és akkor rövidgatya stb stb.. és emiatt bírtam. Már a húgom is kezdi észrevenni..nem akarom hogy a szüleim megtudják. :\ mit tegyek? légyszi segítsetek :(
2013. okt. 31. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Egy mély vágással leszokhatsz róla.
2013. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Talán, ha használnád azt a golyóbist a nyakadon: de hiszen ettől semmi sem lesz jobb hogy felszalámizom magam! - talán ha erre gondolnál, leszokhatnál.
2013. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tudom milyen jó érzés vérezni, olyan mintha be lennél állva, de le kell szoknod róla!! Ha így folytatod belehalsz, és akkor mit fog majd szólni a családod, a barátaid, a pasid/csajod.

Egyébként hány éves vagy kérdező, és F/L?

2013. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
NE csináld! Tudom hogy rohadt nehéz, de NE! ne légy mazoista!!!!!!!!!! Tessék leszokni! :) DRUKKOLOK! :)
2013. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Kár, hogy a szüleid nem zavartak ki 10 éves korodtól málnát szedni meg kapálni, akkor nem lennél ilyen hülye. Menj hentesnek, hátha az kielégíti ezt a vágyadat. Ne menj sorozatgyilkosnak.
2013. okt. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, és 13 éves..

Egyébként szerintem teljesen komolyan kérdeztem, komoly válaszokat kérhetek?:\ Ha nem megy nem muszáj, arra nem vagyok kíváncsi, hogy minek menjek..meg hogy hogyan öljem meg magam :)

2013. okt. 31. 20:39
 7/13 A kérdező kommentje:
szeretnék ebből kikecmeregni, olyan sokan mondják, hogy nekik sikerült. Szeretném ÉLNI az életem. De tényleg bocs, ezért ha így gondolom...
2013. okt. 31. 20:41
 8/13 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el rajta, milyen problémád van, amit nem tudsz megoldani! Otthoni/iskolai dolgok? Valami miatt feszült vagy, ez biztos. Ehhez kérj segítséget valakitől (szülő, orvos, barátnő is akár), hogy ezt meg tudd oldani.
2013. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézd, nincs olyan, hogy gyszer leállsz, happy van, vége a történetnek.

Elhatározás kérdése, nincs tuti recept, hogy hogyan állj le. Azt kell mondani, hogy NEM. És itt ezzel nem fejezödött be. Az életed további része mind küzdelem lesz, és vigyáznod kell, hogy ne szokj rá valami másra. Lehet, hogy idövel tompul majd a vágy, de te is, és én is tudjuk, mi jut eszébe egy vagdosónak elöször, ha problémája van...

13/L (én is csináltam, 4 évig. most nem vágom magam, és remélem nem is fogom)

2013. nov. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló: 13 éves vagy, és 4 évig vagdostad magad? Hány évesen kezdted? És mi volt a baj?
2013. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!