Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy skizofréniás...

Lehetséges, hogy skizofréniás vagyok?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a kérdés, hogy lehet hogy skizofréniás vagyok?.. a Tünetek:

Paranoia- sokszor képzelem azt, hogy a házban figyelnek valami fura lények/halottak

Memória szétesése- sokszor mindent elfelejtek,szét vagyok esve, nem tanulok, elfelejtek mindent.

Tikk- nem tudom ez mennyire befolyásolja de tikkelek. lábrezegtetés,dobolás

Bizarr viselkedés- sokszor utánozom az emberek mondatát/szavait. pl.: beszélgetek, és szimpatizálok egy szóval , akkor önkényttelenül ismételem. És nevetek rajta.

öngyilkossági hajlam- vagdosom magam, nem érzem magamat jól a bőrömben.

hallucináció- általában csak azt hallom, hogy a nevemet kiáltozzák, szólongatnak stb

beszéd-sokszor botlik meg a nyelvem, van hogy hülyeségeket beszélek.



Köszönöm a válaszokat.:))



2013. nov. 3. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehetséges, hogy hajlamos vagy rá. Minél elöbb szakorvos lásson és akkor nem fog elfajulni a betegség. Ilyen enyhébb esetekben jól karbantartható.
2013. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Háát..én a helyedben utána járnék. Orvosnál kérdezősködnék. A tikk meg a beszéd (hogy megbotlik néha nyelved)az teljesen normális. A többi tünet már kevésbé. Jobbulást! :)
2013. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi.:)) rendben . Pszichiáter, Pszichológus? hol?
2013. nov. 3. 20:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Pszichiátriára kellene ezzel menned, oda nem kell beutaló, maximum a szakrendelésre kell idôpontot kérned.
2013. nov. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nézz esetleg utána a nehézfémmérgezésnek, a candida túlszaporodásnak, illetve a triptofánnak. :)
2013. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
O.o Ez fura, most akkor en is menjek orvoshoz? Az ongyilkossagi hajlamon es hallucinacion kivul nekem is megvannak ezek a "tunetek" de sosem gondoltam, hogy bajom lenne.....
2013. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
utolsó: Ha nincs hallucináció ne. ez nagyon befolyásolja. :)
2013. nov. 4. 15:44
 8/9 anonim ***** válasza:

"Pszichiátriára kellene ezzel menned, oda nem kell beutaló, maximum a szakrendelésre kell idôpontot kérned."


Aha. D azért gondolod meg!


https://www.youtube.com/watch?v=xvX4EomUiKg

2013. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*De azért
2013. nov. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!