Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A párom megbolondult, hova...

A párom megbolondult, hova kellene fordulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Meglehetősen kétségbe vagyok esve,eddig boldog párkapcsolatban éltünk,már lassan 3 éve,ebből 1,5 éve együtt is élünk.

Márciusban születik meg az első közös babánk,őt igaz nem terveztük,de együtt közös megbeszélés alapján úgy döntöttünk,ha már így alakult,akkor jöjjön.

A feltételeink közepesek,lakni legrosszabb esetben is van hol,viszont pont költözésben voltunk,mikor kiderült a hír.


Így az eredeti tervek borultak,új lehetőségek után kellett nézni,másik város,másik ház,ahol több szoba van,és a szüleimhez közel,hogy tudjanak segíteni.

Így maradt az albérlet,találtunk is egy kertes családi házat,édesanyáméktól pár utcára egy csendes kertvárosi helyen egy kisvárosban.

Eddig sem volt zökkenőmentes minden,de mostanra mindenbe beüt valami,legfőképp párom hozzáállása változott meg.


Az általunk választott albérletre még rajtunk kívül legalább 3 jelentkező van,de mi vagyunk az elsők.Kezdetben keddig (azaz tegnapig) kaptunk időt,hogy eldöntsük,aláírjuk a szerződést vagy sem,páromnak mondtam ezt még múlt hét pénteken.Gondoltam,ez a jelenlegi helyzetünkben a legfontosabb,így hiába dolgozik,valamit kitalál,hogy egyik nap alá tudjuk írni.


Folyamatosan ígérgette,hogy ekkor meg ekkora,meg kér szabit meg stb.Hát nem jutottunk el odáig,mert folyamatosan dolgozott.

Ez úgy néz ki,hogy ő 3 hete minden nap szabadnapot kap,és 3 hete megállás nélkül,minden nap behívja mégis a főnöke,hogy "bocsi,nincs ember,jönni kell" és ő 3 hete folyamatosan minden nap be is megy.


Jelenleg ott tartunk,hogy péntekig kaptunk utolsó utáni haladékot,és úgy volt,hogy mától itthon van addig (szüleimnél vagyok jelenleg) és elmegyünk elintézni a dolgot,és nemet fog mondani a főnökének.De ma sem így lett!!!

Ma is felhívta reggel,hogy menni kéne,de ez csak 1 gyors meló...ebből lett az,hogy még mindig ott van és nem fog ideérni időben!!


Felfoghatatlan számomra,hogy így viselkedik,állandóan azzal védekezik,hogy neki kell majd eltartania minket,ha nem dolgozik,akkor nem tudunk megélni.Na meg betegesen retteg attól,hogyha elutasítja a főnökét,akkor az kirúgja!


Már 1x történt ilyen,hogy nagyon begurult a párom,és nemet mondott a főnökének ( 3 nap folyamatos meló után,alvás nélkül) és akkor a főnöke megijedt és kapott egybe 5 nap pihit.De azóta se tett ilyet a párom,minden nap dolgozik,hétvégén is,nincs szabadnapja nincs élete,semmink nincs azóta!


Felelősségteljes embernek ismertem meg,a család volt neki az első (valamilyen szinten most is az,mert miattunk dolgozik) de ha így folytatja nem lesz családja,mert nem tudunk hova költözni!

3 hete nem láttam,mert folyamatosan dolgozik!

És nem érti meg,miért sírok egész nap,mert sem a terhesség alatt nincs velem,sem az albérletre nem akar időt szakítani,és egyszerűen betegesen retteg attól,hogy kirúgják.


Ha hajnalban felhívja a főnöke,hogy 10 perc múlva ott vannak érte,akkor ő tudomásul veszi és megy.És mindig ez van,folyamatosan,minden nap.


Mit tegyek?

Megpróbáltam má mindent,beszéltem vele szépen,csúnyán,higgadtan,idegesen.SEMMI NEM SEGÍT.

Kérdeztem tőle,hogy ennyire nem képes a leendő gyerekéért,hogy legyen hol laknunk...erre csak bevágta a durcit,hogy ez nem igaz,de ő nem tud mit csinálni.

Közbe meg tudna...


Nem tudom mit csináljak,vagy mi lesz ennek a vége...


Szakember kellene neki?


(Mellesleg az egészsége is megy tönkre,már a cukrával is baj van és többször elájult már munka közben)


2013. nov. 6. 14:17
 1/4 automatakoktel ***** válasza:
89%

elég nagy a munkanélküliség mostanában, nemcsodálom hogy ennyire aggódik a munkája elvesztése kapcsán. ha elveszti és nem kap munkát, akkor nem tud megfelelni a töle elvárt szerepnek.


ám ez nem lesz mindig így, a gazdasági élet hullámzik, most épp egy mélyebb pont van. lesz ez majd jobb is és akkor nem lesz ekkora a nyomás.


addig szerintem légy hálás neki hogy ennyire felelősségteljes, és ne nehezítsd ebben a nemkicsit kényelmetlen helyzetében.


papirokat te nemtudod elintézni egyedül?

2013. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem akarásnak nyögés a vége....mellesleg mivel foglalkozik a férjed, hogy állandóan dolgozik? Ő forgatja a földet?
2013. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez nem munkamánia? az is elég súlyos tud lenni, nem köznapi értelemben véve, hanem orvosilag.
2013. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az nem lehet,hogy inkább csak beparázott a baba miatt és kifogásokat keres ellene?Mert nekem nagyon úgy tűnik...Minden esetre rágd a fülét,hogy ha tényleg szeretné a családot, akkor kapja össze magát és keressetek albérletet.Másik meg ha ennyire munkamániás (plusz rátett egy lapáttal a várandóság,hiába egyezett bele..) akkor jobb ha maradsz a szüleidnél amíg észbe kap és majd hirtelen ugrani fog ,hogy hoppá nincs hova haza menni!Kitartást!
2013. nov. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!