Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hasonló, rossz félelemérzet...

Hasonló, rossz félelemérzet repülőn és moziban? Van itt valakinek még ilyenje? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Van egy különös, baljós, pánikszerű félelemérzetem, ami akkor szokott előjönni, ha repülőn vagy moziban vagyok. Ehhez hozzá repülőn olyan gondolataim szoktak lenni, hogy lezuhanhatunk, felrobbanhat a motor, moziban meg ilyenek, hogy el vagyok zárva a külvilágtól, lehet, hogy kint háború vagy valami balhé van már. Csukódhat az ajtó és megfulladok itt bent mert elfogy a levegő vagy jön a mérgesgáz a szellőzőből stb.

2013. nov. 6. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez fóbiának látszik. Nézd meg:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sokaknak, klasszikus fóbia. Nehéz ám leszokni róla, de pl. egyik módszer az elárasztás, moziban megpróbálhatod, kockázata nincsen. Beülsz, első körben bírod 30 percig, leközelebb 50-ig, stb. Meg lehet szokni, idővel elmúlik az érzés, főleg az okozza, hogy azt hiszed, nem jöhetsz ki, pedig de. Repülőn picit drágább játék, de hasonlóan kezelhető. Kognitív viselkedésterápiával is kezelik, elég jól.
2013. nov. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!