Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris depresszióból...

Bipoláris depresszióból alakulhat ki személyiségzavar?

Figyelt kérdés
már úgy értem, amikor fent meg lent vagyunk, akkor másképp viselkedünk, és ez átcsaphat személyiségzavarba, hogy végül az ember nem tudja ki is ő valójában? a király, vagy a koldus?

2013. nov. 7. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A bipoláris depresszíó az egy SZEMYÉLYISÉGZAVAR, viszont ha valakinek hullámzó a hangulata, az NEM bipoláris depresszió!!!!
2013. nov. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát mi?
2013. nov. 7. 21:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Rólam sokáig nem tudták eldönteni, h bipoláris vagyok, vagy szociopata, mert mániás fázisban nagyon antiszociális módon tudok viselkedni. Úgyhogy szerintem lehetséges.
2013. nov. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szerintem a bipoláris zavar nem személyiségzavar.
2013. nov. 7. 21:31
 5/6 A kérdező kommentje:

nekem mániás szakaszban paranoid dolgaim szoktak lenni, annyira felpörgetem magam ebben, hogy végül azt képzelem mindenki ellenem van (volt már ilyen) meg egyszer voltam pszichotikus állapotban, meg egyszer volt hipomániám (antidepitől) de akkor a hipomániában nagyon pörögtem (éltem, akkor nem voltak képzelgéseim)


szóval nálam is nehéz volt eldönteni, hogy bipim van, vagy pedig paranoia. de úgy néz ki, nálam a mániás szakasz csap át ilyen paranoiába (a túlfokozott)


de emellett van személyiségzavarom is. de ezt még nem tudom mi, mert most vagyok kivizsgálás alatt a sote-n.

2013. nov. 7. 21:36
 6/6 Bárzsing ***** válasza:
100%
A bipoláris zavar hangulatzavar, nem személyiségzavar. Amit leírtál, az súlyos bipoláris zavarra utal, ez mind-mind lehet csak a bipolaritástól is (a téveszmék is lehetnek ettől). A személyiségzavar nem ebből alakul ki, inkább fogalmazzunk úgy, hogy társulhat hozzá. Amúgy maga a paranoiás zavar sem személyiségzavar, habár van olyan, hogy paranoid személyiségzavar, de a kettő nem ugyanaz.
2013. nov. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!