Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoiás skizofrén és kienged...

Paranoiás skizofrén és kiengedték? (! )

Figyelt kérdés
Az anyósom több mint egy hetet volt a zárt osztályon. Paranoid skizofréniát állapítottak meg nála. Nagyon durva dolgokat csinált a kórházba kerülés elött. Bent a kórházban senkinek nem nyílt meg, söt igyekezett normálisnak mutatni magát. Odabent egy orvosnak sem beszélt a téveszmèiröl, hallucinációiról stb. Csak az apósomnak, férjemnek és nekem magyarázott ilyeneket. Tegnap kiengedték a zárt osztályról, most otthon van, de nem tudom mièrt engedték ki? Azt is letagadja hogy apósomnak smseket írt a kórházból, melynek tartalma elég bizar és durva. Ennek ellenére kiengedték! Tartok töle hogy csak idö kérdése és otthon hamarosan újra "bekattan". Miért engedték ki amikor a viselkedése semmit nem változott? Lesz ennek következménye?
2013. nov. 9. 14:42
 1/7 Bárzsing ***** válasza:
Biztos, hogy explorálták a dokik a téveszméit, különben egy hétig sem tartották volna benn, és nem mondták volna ki rá, hogy skizofrén. Kellett, hogy kapjon antipszichotikus gyógyszert, arra kéne figyelni, hogy beszedje, ha nem hat, vagy nem hajlandó szedni, akkor a a dokinak kell szólni, aki benn a kezelője volt.
2013. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
fejlövést neki,mint a zombiknak!
2013. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Annyiban sántít a történeted,hogy a pszichiátrián zárt osztályokon nem lehet a betegnél mobiltelefon.
2013. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pedig van a zárt osztályon lévöknél mobil! Ha akarod elhiszed ha akarod nem!
2013. nov. 10. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Márpedig a zárt részlegen még a tisztasági csomag sem lehet a betegnél (fogkefe ,borotva), ami lehet a betegnél: enni-innivaló, wc papír , törülköző.ennyi.....
2013. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mondtam nem kell elhinned. Márpedig pontosam a kórházból küldött sms-el lett bizonyítva hogy onnét is miket irogat az apósomnak mert ö elmentette s telefonjába sz smseket.
2013. nov. 10. 14:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt tudom, hogy ez a nyomorult állam semmit nem segít, ha ilyen problémád van. A Lipótmezőt is bezárták, több tízezer ilyen szerencsétlen van, aki vagy onnan szabadult, vagy be se viszik, mert nem foglalkoznak vele. A skizofrénia egyik tünete, hogy a betegnek nincs betegségtudata, ő azt hiszi, hogy normális. Az orvosok meg erre rábuknak, hogy ne kelljen foglalkozni vele, ha olyat mond, hogy ő normális, akkor kiengedik/be se viszik.

Sajnos az anyósoddal addig nem fognak foglalkozni, amíg meg nem öl/el nem rabol valakit, vagy nem tesz erre kísérletet. Akárcsak ennél:


[link]


Ez ma Magyarország.

2013. nov. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!