Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nevelhet-e tünetmentes paranoi...

Nevelhet-e tünetmentes paranoid skizofrénként diagnosztizált ember gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy 5 évvel ezelőtt volt egy megzuhanásom, amikor 7-8 hónapra kórházba kerültem. Onnan szerencsére kiengedtek, skizoform pszichozissal, és ráállítottak a Risperdal Consta-ra. Minden gyógyszert megpróbáltam elhagyni rövid idővel később, emiatt megzuhantam, még 1 hónapot bent voltam, igen gyors volt a felépülés.


Azóta rendszeresen kapom az injekciót, minden két hétben, volt már hogy orvos etikai bizottsági kérdést is csináltam abból, hogy az orvos nem akarta felírni időben (elfelejtette, konferencián volt, stb-stb.)


Nos a kérdésem az lenne, hogyha 2005 végén zuhantam meg utoljára, azóta dolgozom, adót fizetek, tünetmentes vagyok, akkor nevelhetem-e az élettársam gyermekét, élhetek-e velük, segíthetem-e őket, vagy az állapotom, így is kimeríti-e a kiskorú veszélyeztetése kategóriát, ahogy azt a volt férje állítja?


2009. nov. 18. 06:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha előírás szerint szeded a gyógyszereket és így nincsenek tüneteid, akkor szerintem semmi akadálya. Nem hinném, hogy lenne olyan törvény, amely megtiltaná a pszichés betegeknek hogy gyereket neveljenek, hiszen ha körülnézünk egy pszichiátriai rendelésen, hányan várakoznak naponta, gyakorlatilag alig lenne ember, akit ne lehetne eltiltani a gyerekektől. Egyébként ahhoz, hogy valakit nem beszámíthatónak minősítsenek, komoly pszichiátriai és bírósági döntés kell.
2009. nov. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2009. nov. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint ha egyensúlyban vagy,kezelteted magad miért ne nevelhetnél gyereket?Aki ezzel visszavág szégyellje magát,mert nagyon durva dolgok,esetek vannak,mégis nevelnek gyereket.Azért mert beteg valaki,de kezelteti,nem az a veszélyes,hanem aki nem fordul orvoshoz.Egyik barátnőm ugyanezzel a betegséggel rendesen neveli 5éves gyerekét,kórházban volt sokszor,mégis képes rá.Sajnos sok rosszindulatú ember van aki ezt kihasználván bántja a másikat segítség helyett.Emelt fővel kell elmenni mellettük.
2009. nov. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A volt férjnek nem lenne szabad tudni a betegségedről. Mi köze hozzá? Nagy hiba volt, hogy elmondtátok neki
2009. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igazából, 4 éve megpróbáltam tisztán élni, gyógyszerek nélkül, és akkor egy 2 hónap alatt leépültem... Akkor egy barátomnál laktam, és ő is átjárt.
2009. nov. 20. 09:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Fentiek szerint jársz kontrolra. Beszéld meg a pszichiátereddel, mert ő ismeri az állapotodat. Remélem bízol benne? Ha nem, kérj másik orvost.
2009. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hogyha kezelnek téged,és teljesen tünetmentes vagy vállalhatsz persze. Viszont többet ne kisérletezz azzal,hogy elhagyod a gyógyszereid!
2009. nov. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyik ismerösöm, hasonló problémával most végez az orvosi egyetemen. csak nem mondja el senkinek, így nem lesz baja belőle valszeg
2010. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!