Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Skizofrénia...

Mi lehet a bajom? Skizofrénia vagy hasonló? Kihez forduljak konkrétan szerintetek?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy iszonyatosan félek mindentől, és már a legapróbb jelre is teljes történetet vetít le az agyam hogy milyen rossz dolog fog történni/történhet. Évekig biztos voltam benne, hogy közeleg a világháború. Mellesleg mintha félnék az emberektől, nem nagyon tudok barátkozni, depressziósnak érzem magam teljesen. Sokan mondták már, hogy nagyon feszültnek, zárkózottnak tartanak, de még ha erőfeszítést teszek, sem változik semmi. Ha iszok, általában old rajtam valamit, de sokszor az sem segít. Pedig aki valamennyire megismer, mindig jófejnek, rendesnek, kedvesnek tart. Mellesleg elég erős meggyőződésem van, hogy képes vagyok gondolatátvitelre, vagy gondolatolvasásra. Néha csak bambulok arra ha valakit beszélni látok, és azon kapom magam, hogy egy szavára se figyeltem oda, csak arra ahogy mondta. Úgy érzem manapság, legszívesebben meghalnék, mióta szakított velem barátnőm, az égvilágon semmi sem boldogít, ha másokkal vagyok, egyedül akarok lenni, ha egyedül vagyok, akkor rossz kedvem van, folyton csak ő jár az eszemben. Az egész életem egy szenvedés, a munka dög unalom, de legalább csinálok valamit, aztán ahogy vége, jön a kínszenvedés másnap reggelig, hogy végre megint dolgozhassak. Úgy érzem, az egész életem egy értelmetlen semmi volt, nincs kedvem semmihez. Már csupán azért tartom magam életben, hogy kiderüljön, nincs-e valami agybajom, az legalább megnyugtatna egy szinten, legalább választ kapnék sok dologra.


Kihez forduljak szerintetek? Pszichológus? Pszichiáter? Ingyeneshez vagy fizetőshöz menjek? Mellesleg már most ezen jár az agyam hogy ha el is mennék ilyen fizetős szakemberhez, akkor neki kapásból az lenne a dolga, hogy bebeszélje hogy őrült vagyok, és minél hosszabb ideig, minél többet hozzá kelljen járnom, csak hogy pénzt csikarjon ki belőlem.



2013. nov. 16. 22:46
1 2
 11/11 anonim válasza:
Ez csak egy gyors példa volt...a személyiségünk ennél sokkal összetettebb:)..sokszor pedig a helyzetek határozzák meg a viselkedésünket!
2013. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!