Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elegem van már, csak az...

Elegem van már, csak az öngyilkosság jár a fejemben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindenki utál,mindenki csak engem utál,már elegem van,annyira tönkre vagyok menve,hogy csak az öngyilkosságot látom az egyedüli megoldásnak.Tudom,hogy mindenre van megoldás és nem kéne feladjam,de nincs erőm tovább menni,egyszerűen nem tudok már...

Nem tudom kivenni a fejemből azt amit eddig tettek velem,nem tudom elfelejteni és mindenkivel rosszul viselkedek,megutáltatom magam mindenkivel,azokkal is akik eddig nem utáltak.

Egyszerűen már nem akarok élni és nem csak azért mert sokan utálnak,amióta megtudtam,hogy beteg vagyok és,hogy soha nem fogok tudni meggyógyulni csak ez jár a fejemben.Nem félek a haláltól de a szüleimért nem merem megtenni.

Mégis mit kéne tegyek ? volt valaki még ilyen helyzetben ? megéri megtenni ?

Kérem kíméljetek a hülye válaszoktól mert nagyon nincs kedvem veszekedni.


2013. nov. 18. 20:22
 1/8 anonim válasza:
Megmondom mit ne tegyél. Ne öld meg magad! Rengetegen voltak már és vannak is ilyen helyzetben.Én mentőzök sok ilyen emberrel találkoztam már és a legtöbben igenis kikászálódtak ebből rossz látásmódból és életfelfogásból és helyzetből. Szóval ne add fel semmiképpen sem.
2013. nov. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

minden ember életében vannak olyan időszakok, amikor azt mondja, hogy elég, nincs tovább, mindenkinek a legjobb lesz, ha ő meghal. De ez nem igaz! Lehet, hogy ez egy hosszabb időszak nálad, de nem tart örökké, hidd el. Nem tudom, hogy miért utálnak, meg hogy milyen beteg vagy, milyen egészségügyi következményekkel, de nem szabad feladni, És én ezt úgy írom neked, hogy nekem is volt már életmentő műtétem, meg nem a suli legnépszerűbb diákja vagyok, de sose gondolkoztam azon, hogy öngyilkos legyek.

Találj egy hobbit, amiben kiteljesedhetsz. Olvass, sétálj a városban, miközben zenét hallgatsz, bármi. Szellőztesd a fejed.

Olvass sok pozitív tartalmú könyvet, idézetet,verset, bármit.


És ha valaki piszkál, arra van egy mondás: Több milliárd ember él a földön, ne hagyd, hogy egy kretén elrontsa a napodat! (vagy valami ilyesmi)

:)

2013. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást,egyelőre még nem adom fel,

ezek a gondolataim akkor jönnek elő legtöbbször amikor egyedül vagyok,de igazad van utolsó,el kéne foglaljam magam valamivel.

A suliban amikor a barátnőmmel vagyok nincs gond,annyira boldognak tűnök meg olyan vidám vagyok,hogy senki sem gondolná,hogy én épp öngyilkosságon gondolkodom.

Az idegesít,hogy eddig amikor mindenki utált nem mertem öngyilkos lenni és most amikor a legtöbben jól viselkednek velem meg akarom tenni...már annyira megszoktam,hogy úgy gondolom utálnak,így rosszul viselkedek velük és lassan megutáltatom magam anélkül,hogy akarnám.

2013. nov. 18. 20:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Magam is kacérkodtam már az öngyilkosság gondolatával, nem is egyszer. Az életem minden téren egy csőd. Az óvodától a középiskola végéig lelkileg-testileg bántalmaztak, megaláztak az osztáltársaim, mert visszahúzódó típus vagyok és hagyom magam.

25 éves nő vagyok, de még egy normális párkapcsolatom sem volt. A főiskoláról betegség miatt kibuktam, mert nem fogadták el az utólagos passziválást és nem lett elég kreditem. Dolgozni meg nem vesznek fel, mert túl szerencsétlen és félénk vagyok. A szeretteim sorra halnak meg vagy messzire költöznek.

Már nem is tudom, hogy milyen boldognak lenni. Csak a családom miatt nem csinálok hülyeséget. Nem leszek annyira önző, hogy a saját gyengeségem miatt egy életre szóló és kiheverhetetlen fájdalmat okozok nekik a halálommal. Inkább én szenvedek az élettől, mint a szeretteim a hiányomtól.

Próbálom elfoglalni, hasznossá tenni magam. Az angol mellett elkezdtem japánul tanulni, ez most nagyon tetszik. Az iskolát meg levelezőn befejezem. Sokat olvasok, sétálok és rajzolok.

Tényleg ne öld meg magad! Ha nagyon nem bírod tovább, akkor kérd inkább szakember segítségét. Lehet nekem sem ártana...

2013. nov. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást.Nem ölöm meg magam,küzdeni fogok azért,hogy respektáljanak.

Tudom milyen amikor az osztálytársak megaláznak mert félénk vagy és nincs önbizalmad,én is ezért érzem azt,hogy meg akarok halni,mert első osztálytól 8-ig ezt tették velem az osztálytársaim.A legtöbben utáltak és nem tudom kivenni ezt a fejemből.

De én elhatároztam,hogy ezt többet nem fogom engedni és kezdett lenni önbizalmam,már nem vagyok olyan visszahúzódó és nem engedem,hogy valaki rosszat mondjon rólam.

Szerintem te is kéne szerezz önbizalmat,szerintem megváltozna teljesen az életed.

Ha szeretnél beszélgetni valakivel írj.

2013. nov. 19. 15:26
 6/8 kéti22 válasza:
ha azt fogod mondogatni hogy minden rossz akkor az ugy is lesz.gondolkodj pozitivan
2013. nov. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát ja,

de bármennyire is próbáltam jól viselkedni,lassan-lassan csak megutáltattam magam mindenkivel.

2014. febr. 2. 19:56
 8/8 anonim válasza:
Hát figyelj, a kérdést kiírtad, úgyhogy géped van, úgyhogy olyan szar helyzetben nem vagy. :)
2014. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!