Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen jobb agyféltekés...

Milyen jobb agyféltekés tevékenységek vannak?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam egy jobb agyféltekés rajztanfolyamon és nagyon az jött le az alkalmak során, hogy amihez csak lehet, a bal agyféltekémet használom. A rajzolással is ez volt a helyzet, gyakorlatilag minden egyes foltot úgy kellett elemeznem és kierőszakolnom magamból, hogy szép legyen az eredmény, csak úgy füstölt az agyam :) (és még így is jelentősen lassabban dolgoztam a többieknél). Volt eddig dolgom tánccal és zenéléssel (dobolással, zeneírással) is és úgy érzem, hogy egyikben sem használtam a jobb agyféltekémet. A lényeg: szeretnék minél több olyan tevékenységet összegyűjteni, ami igénybe veszi a jobb agyféltekét. Őszintén szólva a legjobbak olyan tevékenységek lennének, ahol szinte esélyem sincs használni a bal agyféltekét. Akár nagyon apró kis cselekvések is érdekelnek.

2013. nov. 19. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy bal kézzel kell erőltetni a dolgokat (pl írás, rajzolás, mindennapi tevékenységek), de nem tudom, hogy ez egy urban legend, vagy van valóság alapja :D Egy próbát minden esetre megér.
2013. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az írást nem számítom ide, mert az a bal féltekét is használja, mivel nyelvi. Rajz, festés, zene bal kézzel.
2013. nov. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakavatott, de minden olyan agyi tevékenység, amely szubjektív, intuitív, vizuális, érzelemmel és beleérzéssel kapcsolatos, nem csak vizualitás által képzelt dolog, az mind a jobb agyféltekéből származik. Tehát az alkotó energia onnan származik.
2013. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne görcsölj. Lehet, hogy ez most nagy divat, de semmi értelme. Kreatívnak SZÜLETNI lehet csak, nem csinálódni.


Az alkotó energia pedig a lélek mélyéből jön, nem az agyféltekékből. Azok csak a "vevőkészülék", a "hanghullámok" mélyebben vannak. A jobb agyfélteke asszociatívabb, intuítívabb, szimbolikusabb, mint a másik. De ez sem törvényszerű.

2013. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bárzsing ***** válasza:

Ha jól tudom, ez a jobb-bal agyféltekés dolog már elavult nézet a szakemberek szerint :). Én nem rajzolok rosszul, persze túlzottan jól sem, de az átlagnál azért jobban. Megnéztem ezt a jobb agyféltekés cuccot, hátha segít fejlődni, de engem egyre inkább megerősített abban, hogy mindkét féltekédet használni kell a rajzoláshoz.

Sőt, én 4 évig nem rajzoltam, de közben tanulás miatt fejlődött a logikai érzékem, és ezek után mikor újra leültem rajzolni, sokkal jobban ment, mint 4 évvel előtte.

Szóval a legfőbb kulcs a rajzoláshoz szerintem a tehetség, a gyakorlás és egy jó tanár, legalább a kezdésnél.

2013. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
lovaglás.állatokkal foglalkozni.Megérezni őket, sok sok empátiát kíván és a problémák megoldásához kreatív beleérzőképességet. Lovaglás közben, mindkét oldaladat ugyanúgy kell tudnod használni és ebben a ló nagyon jó tanítómester.
2013. dec. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor úgy látom, hogy elég rendesen megoszlanak a vélemények, tapasztalatok :)
2013. dec. 6. 20:22
 8/9 anonim válasza:
A fejlődésünk legnagyobb akadálya, ha azt hisszük nem lehet valamit fejleszteni. De igenis lehet. Nyilván, van, aki úgy születik, hogy bizonyos dolgokhoz jobban ért, de egy egészséges ember kitartással, akarattal el tudja érni, amit szeretne, amiben fejlődni akar, tud fejlődni. Aki ebben nem hisz, az azon a szinten megragad, ahol van.
2013. dec. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A jobb agyféltekét gyakorlatilag 100 éve kutatják, eleinte elektromágneses stimulálást használtak, ma már jóval szelídebb módszerekkel is be lehet indítani.

Remélem, senki nem sértődik meg, ha közlöm, hogy nincs igaza abban, hogy a jobb agyféltekés dolgok már elavultak, vagy kreatívnak születni kell. Fogalmuk sincs, hogy miről beszélnek...

A jobb agyféltekét beindítja: a zene, de inkább a passzív zenehallgatás. (Mert vannak emberek, akik a zenélést is bal agyféltekével, jól, precízen, hibamentesen akarják megoldani.)

A jobb agyfélteke naponta többször is átveszi a domináns szerepet, hogy a bal agyfélteke tudjon pihenni, de ez változó, hogy kinél milyen hosszú időre, és hogy az illető közben mit tapasztal. Van, aki érzi, hogy elmereng, el tudna aludni, bambul, van aki meg észre sem veszi.

Továbbá a jobb agyféltekét beindítják az úgynevezett agyintegráló gyakorlatok, amiket ha nem tanítottak meg a jobb agyféltekés rajzoláson, akkor a RitArt-osok szerveznek jobb agyféltekés írás képzéseket, és saját klubjuk is van, náluk megtanulhatsz jó párat (én is jártam náluk íróképzésen). (kreativ-iras.hu)

Ezek után használhatod az agyintegrálókat amikor csak szükséged van rájuk, de nem árt, ha szakértőtől tanulod meg, mert pl. az elme bizonyos betegségei esetén nem szerencsés összevissza integrálgatni magadnak, mert ezeknek olyan intenzív a hatása, hogy egy jobb agyféltekeileg túlérzékeny alkatnál még a visszájára is elsülhet.

Amit te tapasztaltál a jobb agyféltekés képzésen, az valószínűleg a két agyfélteke közti folyamatos konfliktus volt, mert nem volt elég erős a jobb agyféltekéd beindulása, és a bal mindig beleavatkozott a kreatív folyamatba. De biztosan működött nálad is a dolog, mert vannak olyanok is, akik otthagyják az egész rajzolóstanfolyamot, annyira nem tudnak mit kezdeni az élménnyel (nem tudják beindítani a jobb agyféltekéjüket).

Nem minden rajztanfolyamon használnak célzott agyintegráló feladatokat, ezért írtam az íróképzést, mert ott biztosan van (feltéve, ha a RitArt-hoz mész, és nem valamelyik utánzójukhoz!)

2016. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!