Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítsen valaki depressziós...

Segítsen valaki depressziós vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én egy 22 éves lány vagyok és másfél éve depressziós amire gyógyszert is szedek... Alkoholisták a szüleim, a tesóm intézetbe, én gyámság alatt voltam 16 éves koromtól nagyimnál, a suliba mindig csúfoltak és kiközősítettek plusz az egyetlen barátnőm akit nehezen engedtem közel magamhoz másfél éve csúnyán összevesztünk és nagyon magamba fordultam, remegtem, egyfolytába sírtam, akárki beszélt hozzám nem fogtam fel semmit csak feküdtem... Napokig csak sírtam míg végűl öngyilkos akartam lenni... Régebben vágdostam a csuklóm ekkor viszont egy doboz altatót vettem be... Annyi hogy anyám időbe mentőt hívott... Később kibékűltünk segített kilábalni a depiből beintézett a munkahelyére, hogy dolgozzak igyekszik a kedvembe járni, de félek, hogy kiújúlt a depresszióm és félek elveszítem őt... Néha csak úgy elkap a sírás, kiborúlásaim vannak ilyenkor hamar megbántok másokat pedig nem akarok, már azért neki estem a barátnőmnek, mert pár napja hanyagol pedig tudom, hogy nem várhatom el, hogy mindig beszélgessen velem...

2013. nov. 22. 01:13
 1/9 Arnold901005 ***** válasza:

Szia!


Én is 22 éves vagyok, szintén depressziós (bipoláris). Ha gondolod, írjál nyugodtan, hátha segít, ha valaki "meghallgat".

2013. nov. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy jó dugás biztosan segítene.
2013. nov. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A legjobb az lenne, ha meghalnék :'(
2013. nov. 22. 09:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha náthás vagy, és köhögsz, mit teszel? Tedd most is azt! Keress egy szakembert, mondd el neki a problémádat, és várd ki, míg hat az együttes munkátok!
2013. nov. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Saját példámról tudom hogy nem lehet kigyógyulni így a depresszióból. Tudni kell hogy mi okozza, és meg találni az ellenszerét. Egy olyan dolog, ami mindennap vissza köszön az életedben, újra és újra feltépi a sebeidet, hiába foltozgatja azt bárki.

Én már több mint 2 éve depressziós vagyok. Semmire se vágyok, csak normális, "átlagos" életre. Most néhány hónapig tök jól voltam, de kezdődik minden elölről. Remélem most már képes leszek befejezni az életemet.

22/F

2013. nov. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha gyógyszert szedsz, akkor, gondolom, pszichiáterhez is jársz. Csak gyógyszert felíratni mész, vagy beszélgetni is szokott veled?

Mivel a pszichiátereknek az SZTK-s rendeléseken gyakran nincs ideje terápiára (sok a beteg), érdemes lenne keresned egy pszichológust/pszichoterapeutát, aki beszélget veled! A segítségével könnyebben feldolgozod majd a téged ért sérelmeket.

2013. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak gyógyszert íratok és ennyi... Nincs beszélgetés sajna...
2013. nov. 22. 19:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom de ha abban reménykedsz hogy a halál kiút, akkor tévedsz. Csak átkerülsz egy világba hol nincs többé idő, csak "MOST" és szenvedsz az örökké tartó jelenben 100 szorosan megszorozva a mostani szenvedéseddel. Nincs kiút, az életet muszáj végig csinálni. Írj nekem privát üzit. Össze dogjuk a fejünket és kitalálunk valamit :)
2013. nov. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Én nagyon szívesen beszélgetek veled ha gondolod. Ha kell meghallgatlak. :) melletted vagyok így ismeretlenül is. Tarts ki!
2013. nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!