Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 1 hónapja ideges, stresszes...

1 hónapja ideges, stresszes vagyok, felidegesítenek az egyszerű dolgok is, vajon mit tehetnék?

Figyelt kérdés

17/F vagyok. Reggelente fáradt vagyok, este alig tudok elaludni és reggel korán kelek, hamarabb fél-háromnegyed órával mint ahogy kéne. A suliban a 4-es vagy 5-ös dolgozatnak örülök 1-2 óráig, de a rossz jegy pedig napokig idegesít.

Mintha nem lennék kiegyensúlyozott vagy nem is tudom.

Fociedzésen, ha elrontok valamit akkor elmegy a kedvem és már nem úgy állok hozzá és még rosszabb vagyok. Alig tudok valaminek örülni. Ha pedig ideges vagyok akkor nagyon nagyon és szétvernék akármit..pedig nem ilyen voltam, életvidám, vicces és kedves. Azóta unalmasnak érzem magam és szürkének érzem a hétköznapokat..1-2 ember azt is mondta, hogy bunkó vagyok.

Én nem akarok ilyen lenni..!


Mit tegyek?

Mivel motiváljam magam hogy edzésen jobb legyek és ne rosszabb?

Mitől lehetnék boldogabb?

Esetleg a hozzáállással van baj?


2013. nov. 22. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hasonló problémám van nekem is...

L

2013. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kezdtél valamilyen gyógyszert szedni aminek esetleg ez a mellékhatása? Első körben kezdj multivitamint szedni + omega3-at. Nekem sokat segített.
2013. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kezdesz depressziós lenni. A vitamin és az Omega3 tényleg jó ötlet, én emellé ajánlom még a B-vitaminokat és a magnéziumot, amik az idegrendszer helyes működéséhez járulnak hozzá. Na most nem kell elmenned a gyógyszertárba és bevásárolnod 20 féle vitaminból, elég, ha olyan ételeket eszel, amelyekben sok van belőlük, ennek a neten is utána tudsz nézni. A másik, hogy próbálj eleget aludni! Írod, hogy nem tudsz elaludni, ennek ellenére korán kelsz... eléggé elfáradsz napközben? Ha igen, és mégsem tudsz aludni, akkor érdemes lenne orvoshoz fordulnod.
2013. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben vitamin - és citromfű-tea kúrát kezdenék első körben. A vitaminokat már leírták, miért, a citromfű meg enyhe nyugtató-stresszoldó hatású.
2013. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Itthon van minden..zöldárpa por, halolaj kapszula azaz omega 3 , c vitamin , multivitamin , citromfű tea és még sok minden..pecsétviasz gomba stb. Anyáék egészségesen élnek. Lúgosított vizet azt én is iszom, de semmi mást nem szedek.

Holnaptól elkezdem szedegetni, csak azt nem tudom, hogy miből mennyit majd.

Mennyi citromfű teát igyak?

2013. nov. 22. 21:01
 6/11 A kérdező kommentje:

" Nem kezdtél valamilyen gyógyszert szedni aminek esetleg ez a mellékhatása? "

Nem szedek be gyógyszert. Még ha fáj a fejem akkor sem, inkább lefekszek aludni:)

2013. nov. 23. 07:19
 7/11 anonim válasza:

A jó jegynek azért nem örülsz hosszabb ideig mert úgy gondolod,hogy ez természetes! De nem! Megdolgoztál érte,Tessék neki örülni! Ha pedig rossz jegyet kapsz ne szomorkodj! Inkább gondolj arra,hogy majd a legközelebbi dolgozatnál több energiát fektess bele a tanulásba! Fontos,hogy NE legyél türelmetlen! Ne akard egyből kijavítani! Mindennek eljön az ideje! Ne törd magadat rajta,mert azzal úgysem lesz jobb! Ha foci edzésen elrontassz valamit ne szomorkodj! Tévedni,hibázni emberi dolog! A foci ilyen,nem mindig lehetsz a helyzet magaslatán! Fogadd el,hogy az embernek nincs mindig jó napja! Vannak hullámvölgyek! Rengeteg ilyen fog történni veled még az életben! NE akarj folyton megfelelni mások elvárásainak! Próbáld meg a dolgokat más szemszögből vizsgálni! Ne rohanj folyton! Relaxálj néha! Ülj le a fotelba egy 15 percre és gondold át a napodat! Nézz magadba,és foglalkozz magaddal is egy kicsit! Ne akarj mindig 100 százalékot nyújtani!Ne vedd ilyen görcsösen a dolgokat! Iktass be néha délutáni alvásokat!És itt egy idézet amibe összetudom foglalni az egészet!


''Fölösleges magunkat stresszelni,hiszen vagy van egy problémára megoldás és akkor minek? Vagy nincsen és akkor meg minek?''

(és ezt jól gondold át)


remélem segíthettem! Sok szerencsét!! ;)

2013. nov. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2013. nov. 23. 20:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj kétszer inni egy-egy bögrével egy nap, reggel és este, mármint citromfű teát. :)
2013. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tegnap csak reggel ittam, de ma már kettőt fogok:)



Harmadik válaszolónak: Én szerintem a depressziót az emberek maguknak beszélik be, én nem hiszek benne.

2013. nov. 24. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!