Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Mit tehetnék ebben a helyzetben-teljesen kikészültem idegileg-?

Figyelt kérdés
A férjem alkoholista, minden nap megiszik min. 5 doboz sört. Most is épp a kocsmában van az egyik drogos haverjával...Én pedig itthon vagyok a gyerekeinkkel ( 1,5 éves ikrekkel). Szeretném minél hamarabb elvinni innen a gyerekeket, nem akarom, hogy egy alkoholista apával éljenek. Totálisan kikészültem, nem tudom, hogy mihez kezdhetnék egyedül a 2 gyerekkel, csak egy 75 éves nagymamám van és valószínüleg hozzá fogunk költözni.Kíváncsi vagyok a kívülállók véleményére, ezért tettem fel a kérdést. Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 21. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:

próbáltál már a férjeddel beszélni erről? tudatni kell vele hogy alkoholista. mármint hogy ő is kimondja ezt magáról. és elmennie elvonóra.

ha ezek megvoltak, és nem hatottál rá, akkor igenis pakolj össze és menj el onnan minél előbb. nagyon sajnálom hogy ez történt veled:(

2010. nov. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudja, sőt már az elvonót is megjárta(drogproblémák miatt), ezek után pedig az alkoholhoz nyúlt, először napi 1 sör, utána meg egyre több...annyira sajnálom, hogy meggondolatlanul cselekedtem, hogy összeházasodtam egy ilyen emberrel. A gyerekeimnek nem ilyen apát szántam (jó apa, szereti a gyerekeit, de azthiszem magát mégjobban).Ténylkeg úgy lesz a legjobb, ha elhagyuk őt...
2010. nov. 21. 00:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem az anyám alkoholista.Meg is kérdeztem apámtól,hogy miért vett el egy alkoholista nőt,és miért csináltak 3 gyereket ha ennyire iszik..De nem tudott rá válaszolni.feltételezem,hogy ha tőled kérdezném ugyanezt te sem tudnál választ adni.Ezért saját tapasztalatom mondatja velem,hogy egy alkoholista ember még jobban tönkre teheti a családot,és nem ér meg annyit.Inkább most kezd új életet(hátha ez észhez téríti) mint,hogy 10-20 év múlva mindannyian kész idegroncsok legyetek..
2010. nov. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Köszönöm a válaszod. Azt válaszolnám, hogy hittem abban, hogy értem (értünk) leszokik az alkoholról. Teljesen igazad van-új életet kell kezdenünk-, nem ilyen életet szánok a gyerekeimnek, pláne nem egy ilyen apával.
2010. nov. 21. 00:51
 5/10 anonim ***** válasza:

még a legjobb magyar családban is előfordul. hogy minimum minden második férfi alkoholista vagy drogos, az fix, és én sem vagyok kivétel.

szerintem lépj le, aztán lesz ami lesz. nem nagyon szoktunk megváltozni.

2010. nov. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy szereti a gyerekeket,de hidd el nem jó ha a babáid azt látják mindennap,hogy te ideges vagy apa meg részeg.Ez nagyon kihat a fejlődésükre.

Bármilyen nehéz is az a legjobb ha különmész.

Sajnálom:(

2010. nov. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ez a legjobb megoldás, bár nagyon nehéz lesz, mert nagyon szeretik az apukájukat (ő csak este kezd el inni-amikor már aludni készülődünk, így nem látják a kicsik, amikor olyan állapotban van az apjuk), de erősnek kell lennem, hiszen a gyerekeim jövője forog kockán.Egyenlőre kiegyensúlyozott, boldog babák, szeretném ha ez így is maradna...
2010. nov. 21. 01:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Anyu 3 gyerekkel maradt magára, vagyis menekült el apámtól, aki nem alkesz hanem pszichopata. 29 éve.
2010. nov. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok, a párod fog változni- romlani fog, lépj le a gyerekeidért, önmagadért, hogy legyen jövőtök.
2010. nov. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mi lett végül? elköltöztél?


én 28 vaygok és van egy pszichopata apám és azt kívántma egész életemben h KOPJON LE!

anyu el is akart válni csak idpözben külföldre ment dolgozni apám igy a válásból nem lett semmi.

Az én életem egy rakás szar emiatt az idióta állat miatt, érttiek egy pokol. A hülye nevelésével telejsen elszarta az életemet. ÁÉllandóan figyelt ellenőrzött a semmiért ordibált csapkodott üvöltözött. A gyerekkorom végig rettegésben telt miatta. Nem járhattam társaságba, nem neevthettem, mások előtt ráncigált. Még ismerősök is mondtáék neki h ne ugy bájnon velem mitn egy fiúval.

Ma ott tartok h képtelen vagyok társadalmi életet élni, nem merek semmibe sem beelfogni, és végül is rájöttem h az idiót anevelése miatt, emrt akárháynszor csináltam valamit állandóan csak üvöltözött h milyne hüyle vagyok és hogy semmit sem tudok meg már előtte fenyegetett h ha eltörök vmit, stb akkor nekem annyi.

Igy már aképtelen vagyok kb mindenre. Nem merek kiállni a jogaimért sem, pl főnököm feketén dolgoztat, a kolléga pl kipofázta magának de én meg sem emrek mukkanni . Egy rakás szar az életem, egy rakás.

A párkapcsolatomban is látom emiatta problémákat, pl. hogy sosme figyeltek rám gyerekkoromban és nem adtak semmi szeretetet, ezért apáromtól várnám amaximálisat és ha nem kapom meg, akkor totálisan bekattanok.

2012. júl. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!